• Головна
  • У Полтаві відбулася зустріч із делегацією грузинських журналістів
08:15, 27 серпня 2009 р.

У Полтаві відбулася зустріч із делегацією грузинських журналістів

На свята в Україні перебували чотири журналістки із Грузії. Програма у гостей із дружньої країни була насиченою. По прильоті до Києва жінки відвідали Києво-Печерську лавру, яка вразила їх своєю величною самобутністю. У Грузії також багато красивих церков, тому, за їхніми словами, було так приємно пірнути «у історико-культурну колиску іншого християнського народу», якою є храмові споруди державного музейного комплексу у Києві.

Але основною метою візиту журналісток була Полтавщина: наші музеї, Сорочинський ярмарок, зустріч із земляками. Також представниці грузинських ЗМІ спілкувалися із полтавськими колегами у гостинному приміщенні ОДТРК «Лтава». Говорили про досвід роботи громадського телебачення Грузії, розвиток інформаційного простору сонячної країни, про дефіцит спілкування з журналістами інших держав. Уникали розмов про минулорічний військовий конфлікт з Росією. Колеги обмінялися контактами, завдяки яким, сподіваюся, у полтавській пресі з'явиться багато цікавих публікацій уже найближчим часом.

Наступними пунктами програми стали оглядова екскурсія Полтавою, відвідини музею історії Полтавської битви, Полтавського обласного краєзнавчого музею, Великосорочинського літературно-меморіального музею М.В.Гоголя. Наші осередки безцінної історико-культурної спадщини справляють враження на всіх, хто їх відвідує, іноземна делегація не стала виключенням. Але журналісток найбільше зацікавив музей Давида Гурамішвіллі, що у Миргороді. У першу чергу тому, що це єдиний музей грузинського діяча поза межами Грузії. Та й сама постать відомого «грузинського поета, російського воїна, українського хлібороба» оповита серпанком романтичних легенд. А фактів не вистачає – тож кому, як не журналістам, їх шукати і знаходити?

Грузія славна не лише своїми видатними земляками, смачним вином і яскравим колоритом. В останню неділю жовтня там відзначають національне свято – День Тбілісі. Під час Тбілісоби демонструється все найкраще, що є в гірській країні. Тоді співають неперевершені грузинські виконавці, ваблять пристрастю народні танці, а гості із задоволенням куштують своєрідні місцеві наїдки та насичене сонцем вино. Словом, чим не Сорочинський ярмарок по-грузинськи? Але насправді слава культурно-торгівельного заходу у Великих Сорочинцях уже давно не дає спокою грузинському народу: масштаб у них не той та й кількість учасників значно менша.

Яна ІЗРАЕЛЯН, журналіст газети «Комсомольська правда в Грузії»: «На все українське на Сорочинському ярмарку дивилася з жадобою – у найкращому розумінні цього слова. Молоде покоління – як в Україні, так і в Грузії – останнім часом, на жаль, мало розуміється на культурі та традиціях близьких за духом держав. Нам не вистачає один одного, ми відчуваємо дефіцит в спілкуванні. … Звичайно, потрапити на Сорочинський ярмарок і пройти повз грузинський павільйон було б помилкою. У розмові з представниками Грузії, що торгували тут, ми почули лише хороші слова на адресу організаторів, облдержадміністрації, і у цілому про український народ. Грузини не перший рік представляють нашу країну на ярмарку, а це значить, що тут створені відповідні умови для цього. Більше того, через те, що я етнічна вірменка, мене також цікавило, як живуть вірмени в Україні. Зустрівшись з представниками місцевої вірменської діаспори, дізналася, що вони ведуть доволі активне громадське життя. Чесно кажучи, навіть більш активне, ніж життя вірменів у Грузії».

Голова Полтавської облдержадміністрації Валерій АСАДЧЕВ зустрівся з делегацією грузинських журналістів, відповів на їхні численні питання з приводу ярмаркових традицій Полтавщини, діяльності нацменшин на теренах області. Іноземних гостей також цікавили розвиток освіти в регіоні, соціальна інфраструктура.

Валерій Михайлович, зокрема, зауважив, що без грузин нині важко уявити Сорочинський ярмарок. «Шматочок» Грузії вабить численних відвідувачів, серед яких і Президент України Віктор ЮЩЕНКО, своїм національним колоритом та традиційними стравами. Валерій Асадчев також шкодував, що захід ще жодного разу не відвідав Президент Грузії Міхаїл СААКАШВІЛЛІ, тож просив передати його запрошення через ЗМІ щодо відвідання Полтавщини наступного року. «Сорочинський ярмарок сьогодні став об'єднуючим заходом для різних народів. І це – одна з найголовніших його функцій», – підкреслив голова облдержадміністрації під час спілкування з грузинською делегацією.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...