10:03, 10 жовтня 2013 р.
Одночасно з розвитком сільськогосподарського виробництва в області підвищується увага до вирішення питань соціального розвитку села
Питання комплексного розвитку сільських територій та реалізації соціальних ініціатив Президента України щодо всебічного розвитку дитини були підняті в ході проведення прес-конференції заступника голови облдержадміністрації В.В.Замикули 9 жовтня 2013 року.
Одним з ключових елементів реалізації соціальної ініціативи Президента України В.Ф.Януковича "Діти – майбутнє України" є цілеспрямована систематична робота над відновленням роботи дошкільних навчальних закладів, покращення якості дошкільної освіти, створення комфортних умов перебування дітей у дитячих садках.
Тривалий час великою проблемою саме у сільській місцевості було влаштувати дитину в дитячий садок. Усвідомлюючи велике коло проблемних питань, що накопичились у соціальній сфері на селі, в області з 2011 року була розроблена та прийнята до виконання Програма соціального розвитку сільських населених пунктів Полтавської області, яка об'єднала в собі найактуальніші напрями робіт, що були покликані створити необхідні умови для комплексного розвитку сільських територій. Одними з першочергових завдань програми стали роботи з відновлення та ремонту дошкільних навчальних закладів.
Володимир Замикула наголосив, що саме заходи з розвитку освіти завжди є пріоритетними при аналізі результативності виконання відповідної Програми.
За майже трирічний період реалізації Прогарами докорінно змінилась ситуація із роботою дитячих садків у селах - було відкрито майже 60 дитячих садків та ще 575 відремонтовано, що дало змогу суттєво поліпшити ситуацію з роботою дитячих садків у сільській місцевості.
Збережено цю позитивну тенденцію і на поточний рік. З метою створення умов для всебічного розвитку дитини Програмою на 2013 рік планувалось відновити та збудувати 13 дитячих садків, 16 спортивних об'єктів, провести ремонти у 303 дошкільних закладах, 375 школах, на 160 спортивних об'єктах.
На сьогодні в рамках програми використано 136,9 млн. грн., що становить 94,7% від запланованого. Із загальної суми використаних коштів на фінансування Програми цього року: 55,2% - кошти інвесторів; 36,3% - бюджетні кошти районних і сільських рад; 8,5% - обласний бюджет.
На підтвердження важливості реалізації завдань з розвитку дошкільної освіти, слід відмітити, що відсоток виконання цього напряму Програми є одним з найвищих і становить 107 %. З початку року в розвиток дошкільної освіти в сільській місцевості вкладено понад 12 млн.грн., на проведення ремонтних робіт у школах освоєно 15,8 млн.грн. Всі ці кошти переважним чином спрямовані на покращення умов перебування дітей у закладах освіти (ремонти приміщень, заміна обладнання та меблів, встановлення енергозберігаючих вікон, модернізація систем опалення тощо).
З початку поточного року у сільській місцевості відкрито 11 дитсадків. Наразі продовжується робота, направлена відкриття протягом року ще 11 дитячих садків у селах Чутівського, Великобагачанського, Новосанжарського, Хорольского, Кобеляцького, Семенівського районів.
В.В.Замикула наголосив, що за три роки важко вирішити всі проблемні питання, що накопичились у сільській місцевості. Дійсно є ще питання достатності місць у дитячих садках, існує необхідність відкриття додаткових груп у першу чергу в Полтавському, Миргородському, Кременчуцькому районах. Тому тут широке поле для роботи на наступний рік. Заступник голови облдержадміністрації висловив упевненість, що Програма обов'язково працюватиме і у 2014 році, і в ній блок заходів, спрямованих на створення умов для розвитку дитини традиційно займатиме ключове місце.
Але вже сьогодні і на рівні області, і на рівні районів органами виконавчої влади, місцевого самоврядування вживаються всі заходи для повноти виконання запланованих Програмою заходів, і не поодинокі випадки, коли на місцях, розуміючи реальні потреби у вирішенні проблем в освіті вже сьогодні збільшено освоєння коштів. Це приклади роботи і у Зіньківському, Машівському, Чутівському, Шишацькому, Котелевському, Хорольському районах.
Є сьогодні також добрі приклади у питаннях залучення молоді до занять спортом. На території Полтавської області працюють 52 ДЮСШ та 3 школи олімпійського резерву, в яких займається 16757 осіб. В жовтні заплановано здати в експлуатацію сучасні спортивні майданчики зі штучним покриттям: в с. Засулля Лубенського району, в с. Руденківка Новосанжарського району. Загалом же у Програмі соціального розвитку напрямок "спортивні об’єкти" вже виконаний на 153,6%, освоєно понад 3 млн.грн.
Отже, як бачимо область цілеспрямовано працює над реалізацією завдань Президента України щодо всебічного розвитку кожної дитини. Серед пріоритетних завдань для органів виконавчої влади на перспективу є продовження роботи з відновлення функціонування дитячих садків, які наразі не працюють із різних причин; будівництво нових дошкільних навчальних закладів із сучасною матеріально-технічної та навчальною базою; створення оптимальних організаційно-педагогічних, санітарно-гігієнічних, навчально-методичних і матеріально-технічних умов для функціонування навчальних закладів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
15:07, 26 січня
7
20:56, 31 січня
25
12:43, 25 січня
15:04, 28 січня
live comments feed...