
14:31, 24 квітня
Надійне джерело
Навчання без перерви на війну: у Полтаві відкрили Центр з надолуження освітніх втрат (ФОТО, ВІДЕО)

Центр з надолуження освітніх втрат. Фото: 0532.ua
Журналісти 0532.ua побували на відкритті Центру з надолуження освітніх втрат у ліцеї №13 «Успіх» і поспілкувалися з тими, хто створив простір для навчання, що не зупиняється навіть під час повітряної тривоги.
Укриття в ліцеї «Успіх» відсьогодні виконує нову, життєво важливу функцію — тут почав працювати Центр з надолуження освітніх втрат. Його відкриття стало можливим завдяки співпраці керівництва громади Полтави з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.
На відкритті був присутній голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мунір Мамедхаде, який наголосив:
«Завдяки цьому центру діти не просто можуть бути в безпечному укритті, а й продовжують навчання, надолужуючи втрачене через війну».

У Центрі облаштовано дві зони: простір для психологічного розвантаження, де працює шкільний психолог, і повноцінний робочий кабінет, у якому учні можуть вчитися навіть під час тривог.
Пріоритет — підготовка до НМТ
Першими можливістю навчатися у новому просторі скористаються учні 11-х класів, адже для них — вирішальний період підготовки до національного мультипредметного тесту.
Про це розповів директор ліцею Павло Приходько:
«Ми відкриваємо кабінет з надолуження освітніх втрат, і я сподіваюся, що з часом там займатимуться не тільки 11-класники, а й багато інших дітей. У нашому укритті це єдиний клас, обладнаний так, щоб у ньому можна було комфортно навчатися незалежно від повітряної тривоги. Є все, як у звичайному класі».
Навчання тут не припинятиметься і влітку — центр працюватиме й у канікулярний період.
«Тепер діти зможуть надолужити всі прогалини в знаннях. Літом теж планується навчання для учнів інших класів», — додав Павло Приходько.

Директор ліцею Павло Приходько. Фото: 0532
Центри стають новим стандартом у системі освіти
Центр у ліцеї — частина масштабного експерименту, який Полтава реалізує спільно з ЮНІСЕФ, зазначає в.о. міського голови Катерина Ямщикова.
«Це не лише про одну локацію. Ми створюємо мережу просторів, які працюють не лише для конкретних шкіл. Вони відкриті для всіх мешканців. У вихідні тут не уроки, а проєкти. Це — новий підхід».
Катерина Ямщикова підкреслює, що участь ЮНІСЕФ у проєкті надала йому стійкості та міжнародного масштабу:
«ЮНІСЕФ пішов на експеримент з нами — облаштувати простори в укриттях шкіл для безперервного навчання. Це навчання незалежно від повітряних тривог — без зупинок».

Катерина Ямщикова в.о. міського голови. Фото: 0532
Освітня система змінюється на глибшому рівні
Центри з надолуження освітніх втрат — це не просто нові класи, а системні зміни в самому підході до навчання.
«Там абсолютно інша подача тем. У процес залучені не лише шкільні вчителі, а й викладачі вишів, науковці, фахівці різних галузей. Центри надолуження освіти вже змінюють саму систему, — зазначає Катерина Ямщикова - Розроблені нові положення, скасовані оцінки, впроваджено проєктний підхід та мотивацію до навчання. Додатково фінансуються вчителі. Це — якісно новий формат».
Особливо важливим кроком, за словами очільниці міста, стало безпосереднє фінансування громади:
«Ми вперше отримали кошти напряму на рахунки громади. Це системна міжнародна практика, яка раніше в Полтаві не застосовувалася».
Новий Центр — це про освіту, що не зупиняється. Навіть коли у місті лунає сирена — діти продовжують навчатися, отримувати підтримку, готуватися до майбутнього.
Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:42
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
09:03, 2 травня
12:07, 28 квітня
08:15, 30 квітня
15:24, 30 квітня
07:50, 28 квітня
41
live comments feed...