• Головна
  • Заміна старих слів молодіжним сленгом або як добре полтавці знають слова «Кринж» та «Токсик» (ОПИТУВАННЯ)
14:40, 25 березня
Надійне джерело

Заміна старих слів молодіжним сленгом або як добре полтавці знають слова «Кринж» та «Токсик» (ОПИТУВАННЯ)

Сленги. Фото: ілюстративне

Сленги. Фото: ілюстративне

З кожним роком сленги все частіше використовуються молоддю, але мало хто знає, яке їх справжнє значення та звідки ці слова походять. Журналісти 0532 разом із мовознавцем вирішили дізнатися історію поширення слів «Кринж» та «Токсик». Що знають самі полтавці та чи зміг сленг повністю замінити традиційні слова читайте далі у нашому матеріалі. 

«Мова ¬– це динамічна система, вона постійно поповнюється, змінюється і оновлюється. В неї можуть прийти слова іншомовного походження, але і вони повинні жити по правилам мови» - зазначила нам кандидат філологічних наук Людмила Дейна.

Людмила Дейна. Фото : 0532

Людмила Дейна. Фото : 0532

Вона додає, що використовуючи сленг молоді потрібно пам’ятати, що він як і будь-яка мовна одиниця повинен відповідати правилам вимови і написання: 

«До слова, такими є слова «Кринж» і «Токсик», які за правилами української мови, відомі як правила дев’ятки. Вони мають писатися все ж таки з «и». Тому не забуваємо, що такі слова, як «Дирикт», «Рилс», «Сторис», «Скриншот» ну і «Кринж» з «Токсиком» ми пишемо через «и»», - наголосила Людмила Дейна.

Сьогодні ми вирішили дослідити такі слова, як «Кринж» та «Токсик».

«Кринж» : історія та ставлення слова у суспільстві

Майже кожен підліток, коли розмовляє зі своїми батьками і ділиться враженнями про подію, що минула або про те, як в нього пройшов день, може використовувати таке слово, як «Кринж», але дуже мало дорослих розуміють його значення, що в свою чергу може створити так звану прірву між поколіннями.

Що таке «Кринж»? Слово походить від англомовного «to cringe» - що буквально означає ніяковіти і саме в англомовних країнах набрало популярності та швидко почало ширитися світом через соціальні мережі.

Молодь цим словом описує незручну, дискомфортну і дурну ситуацію для себе. Наприклад, коли тобі дуже наполегливо кажуть взяти участь в конкурсі який тобі не подобається або піти на захід, де є люди з певними поглядами на події, яких ти не підтримуєш, чи коли бачиш серіал в якому на ролі персонажів підібрали абсолютно невідповідних акторів – це і є «Кринж».

Як розповіла нам кандидат філологічних наук Людмила Дейна, мовознавці рекомендують використовувати це слово тоді, коли ви бажаєте вказати на невдалу ситуацію, яка може викликати у вас відчуття дискомфорту:

«Для передачі відчуття дискомфорту, незручності або якихось смішних ситуацій з тими ж почуттями. Також цим словом можна описати меми, відео та пости, які були створені з ціллю викликати у глядача яскравий емоційний відгук».

«Токсик» : історія та ставлення слова у суспільстві

Як і з «Кринжом», підлітки це слово також використовують досить часто, але воно більше підходить для опису людини, хоча початково воно мало інший сенс.

Першоджерела визначають, що «Токсик» зародилося в грецькій мові, де спочатку означало смертельну отруту, потім його запозичила латинь,  і вже потім воно дібралося до англійської, де і набуло того самого сенсу, який воно зараз має.

«Токсик» - це зла і неприємна людина, якій нічого не подобається, і яка до того ж цей негатив виплескує на інших. Наприклад, це може бути та сама людина в вашому житті, від якої ви постійно відчували негатив, і думку про те, що їй не можна розказувати щось особисте, бо знаєте, що крім негативу, критики і глузувань нічого не отримаєте. А тобто, простіше кажучи – токсична людина.

«А «Токсик» - людина, яка скаржиться на життя, скаржиться на все, людина якій все не подобається» - завершила такими словами Людмила Дейна

Чи знають полтавці значення цих слів?

Ми провели опитування серед полтавців різної вікової категорії, щоб дізнатися, чи знають вони значення слів: «Кринж» та «Токсик».

Розглянемо відповіді молоді:

«Кринж» – це коли людині соромно, а «Токсик» - коли людина всіх обзиває. В цілому, це погана людина» - каже полтавець Ярослав.

«Кринж – це дуже соромна ситуація, а токсик – неприємна людина» - так відповіли Єгор і Дарина, пара яка сиділа разом.

І також ми ще опитали кількох дітей, які дали ті ж самі відповіді.

Відповідь старшого покоління:

«Кринж» це щось таке, що викликає здивування, а «Токсик» - щось таке, що вас засмучує, щось, що токсичне для вас», - запропонувала таку версію пані Вікторія.

Хоч і дорослих було опитано мало - всього одна жінка, але можемо побачити, що серед дітей та підлітків, це слово використовується більш активно, та є більш ясним.

Тому можна зробити висновок, що хоч молодіжний сленг і витісняє традиційні слова і у старшого покоління можуть виникати складнощі при їх розумінні, але в деяких випадках вони роблять передачу думок і емоцій значно простіше і легше - цілий спектр емоцій можна вмістити в одне слово. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сленг #Полтава #опитування
Оголошення
live comments feed...