• Головна
  • Грунт для розсади: які проблеми спіткають під час неправильно обраного грунту.
Новини компаній
15:09, Сьогодні

Грунт для розсади: які проблеми спіткають під час неправильно обраного грунту.

Новини компаній
Грунт для розсади: які проблеми спіткають під час неправильно обраного грунту.

Запорука вдалого вирощування розсади це якісний субстрат для розсади. Купити можна як універсальний грунт для рослин так і окремо для кожного виду рослин грунт для квітучих чи торф з біогумусом, чи то буде торф'яний субстрат чи кислий торф головне щоб обраний грунт був якісний.

Грунт для розсади та її вирощування це основана основа садово городнього посівного сезону. Купити грунт для розсади можна вже готовий для його використання, який має хорошу та якісну складову. Адже якщо ви заощадите на грунтові та маючи навіть найкращої якості насіння овочевих культур та квітковий посівний матеріал за неякісного грунту можете марно змарнувати час та насіння, і мати не зовсім той результат що очікували.

Чому варто обрати саме професійний грунт для розсади:

Успіх під час вирощування з насіння розсади залежить в основному саме від грунту але є ще деякі фактори це якість насіння, температурний режим та освітлення, глибина посіву насіння. Але, найважливіше це купити якісний субстрат для розсади. Якщо обрана грунтосуміш не є якісною та не підходить для посіву, або обрали неправильно за її рН то часто у розсади, починає виникати проблема зі сходами насіння та уповільнюється розвиток у сіянців розсади.

Проблеми які виникають найчастіше під час обраного дешевого, або неякісного грунту:

  • Перша проблема сходи насіння повільні та нерівномірні.

Якщо ви маєте навіть найкращий насіннєвий матеріал то за неякісного грунту сходи можуть бути погані, або сходи з’являтимуться не вчасно, одна насінина зійде, а інша почне давати сходи через два три дні а то й тиждень, а інша частина може взагалі не зійти – і це буде дуже прикро, адже ви можете втратити ранній сезон врожаю. За таких сходів не одночасних підживлювати розсаду добривом не вдаватиметься повноцінно бо одна частина рослин матиме потрібну фазу, а інша може відставати у рості і їй це добриво ще зарано. Таким чином ви не отримаєте заплановану розсаду в тій кількість яку планували, і отримати ранню якісну розсаду – не вдасться і може навіть прийдеться пересівати насіння, або докуповувати готову розсаду.

  • Друга та сама страшна проблема це чорна ніжка розсади.

Насіння може і зійшти, але ваші сходи може скосити грибкова хвороба чорна ніжка, що часто вражає розсаду. Це сама небезпечна грибкова хвороба, яка безжально знищує розсаду. Вона вражає сходи розсади та молоду розсаду. У розсади коренева її шийка та ніжка вашого сіянця на рівні грунту – починає чорніти та з часом повністю в рослини відмирає. Вчора розсада може бути ще міцною та здоровою, а вранці вже ви можете побачити, як розсада лежить.

  • Третя проблема може бути пов'язана з тим що ростові процеси розсади, можуть бути пригніченими через шкідників, які могли бути у грунтові.

Якщо ви не купували грунт, або заощадили на цьому, і вирішили це питання приготувавши самі грунт для посіву. То варто переконатися що ваша підготовлена грунтосуміш не має личинок, і в ній відсутні шкідники. Бо при наявності шкідників рослини будуть відставать у розвитку, та матимуть слабкий вигляд. Матимуть пошкоджену та недорозвинуту кореневу систему та інші пошкодження різного характеру.

  • Четверта проблема це дефіцит, або навпаки надлишок якогось з елементів підживлення.

Під час посіву в неякісний грунт у вашої розсади може з'явитися не характерне забарвлення листоаої маси, або може мати нерівномірне забарвлення, світлі прожилки, ламкий стовбур розсади, змінюється листя стає занадто дрібним, або має навпаки дивакувате стає занадто великим, або світло зеленим та тонким. Ростовий процес стає повільним, і розвиток кореневої системи дуже слабкий.

  • П'ята проблема грунт дуже важкий, або щільний.

Такий грунт не пропускатиме повітря до кореневої системи, в ньому буде застоюватись вода, або накопичуватись зайва волога, що буде погано впливати на сходи насіння та розвиток і нарощення корінневої системи, грунт буде погано прогріватися. В таких умовах ви отримаєте результат що насіння почне загниватись, або молоденький паросточок не зможе пробитися крізь грунт та загине під коркою. Якщо насінині вдасться прорости, то в такому грунті вона все одно розвиватиметься дуже повільно та погано, бо її коріння буде задихатись. Тому ідея брати грунт з городу, та колотити з неї суміш для посіву є дуже поганою ідеєю.

  • Шоста проблема це грунт заражений хворобами, та має різні патогени.

Збудник хвороби чорна ніжка залишається в грунті, якщо ви готували його самі і погано дезінфікували вашу грунтосуміш. Але й куплений грунт може мати таку проблему, якщо він неякісний, або його умови зберігання були порушені. То такий грунт може мати такі проблеми як, фітофтору. Ця хвороба може згубить вашу розсаду пасльонових а саме розсаду помідорів, фізалісу, баклажанів, і навіть перець ще коли розсада знаходиться в стадії тільки розсади.

  • Сьома проблема це неправильний рівень рН тобто кислотность грунту.

За такої умови основні мікроелементи які ви вносите в момент підживлення будуть погано засвоюватись рослиною, або й взагалі можуть не засвоюватись. А ще якщо ви обрали не той рівень грунту за кислотністю то розсада може згоріти. А рослини які потребують високий рівень кислотності не до отримують його. Тож варто на це звертати увагу і обирати або нейтральний універсальний грунт, або кислий торф.

Отже підведемо підсумки. І ще раз зважимо те що при заощаджені на грунтові можна втратити якісне насіння та ранній врожай. І це означає, лише те, що звичайна накопана садова земля, або грунт з вашого городу чи торішньої теплиці – не підходить зовсім для вирощування вашої розсади, бо заощадивши на одному матимете проблеми на іншому.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Грунт для розсади
Оголошення
live comments feed...