16:32, Сьогодні
Надійне джерело
Штучні ялинки: плюси й мінуси та чи несуть «пластикові красуні» шкоду для здоров’я людини
Штучні ялинки у Полтаві. Фото: 0532.ua
Наближаються новорічні свята, а це означає, що настав час подумати про головний святковий атрибут - святкову ялинку. Дедалі більшої популярності набирають саме штучні вічнозелені дерева. Люди обирають їх за довговічність та зручність у використані. Штучні ялинки виготовляються із синтетичних матеріалів, проте чи несуть вони загрозу для здоров'я людей?
Журналісти 0532.ua вирішили розібратися у перевагах і недоліках штучної ялинки, а також дізналися у полтавського еколога Ігоря Піддубного чи може вона нести шкоду для здоров'я.
З кожним роком штучні ялинки набувають все більшої популярності та попиту серед споживачів і це не дивно, адже вони мають низку переваг.
Багаторазове використання
Це чи найголовніша її перевага, адже ви купляєте новорічне дерево один раз, а прослужить воно багато років. Ялинка завжди залишається яскравою і свіжою, скільки б не стояла.
Легкість у догляді та чистота оселі
Штучну ялинку можна легко помити та витерти від пилу. Голки з неї не обсипаються, а це позбавляє вас необхідності постійно прибирати їх по всій оселі всі новорічні свята.
Просте встановлення та зберігання
Сучасні ялинки легко складаються, гнучкі гілочки легко розправити й надати їм необхідного вигляду. Після свят її можна компактно скласти у коробку і відкласти до наступного року.
Безліч дизайнів та форм
Зараз на ринку представлений широкий асортимент штучних ялинок різних розмірів, форм та кольорів, що дозволяє підібрати ялинку на будь-який смак.
Гіпоалергенність.
Для деяких людей запах хвої може бути зовсім не в радість, але й часто неякісні синтетичні ялинки можуть спричинити астму та прояви алергії. Тому важливо не обирати відверто дешеві штучні ялинки. Краще купувати їх у перевірених виробників, які мають сертифікацію якості по нормах ДСТУ 1724-92;
Збереження дерев
Обираючи ненатуральну ялинку, ви бережете природу, не підтримуючи незаконні вирубки молодих хвойних дерев. Адже нові насадження ростуть дуже повільно.
Безпека
Якісні штучні ялинки виготовляються з вогнетримких матеріалів та не становлять загрози пожежі. Таким чином, ялину можна наряджати без будь-яких побоювань, що вона може спалахнути. Проте питання безпеки штучних ялинок не є досконалим про це детальніше можна дізнатися в недоліках.
Хоча штучні ялинки мають багато переваг, вони також мають свої недоліки, про які варто знати перед покупкою. Про які розповів полтавський еколог Ігор Піддубний.
Матеріал
Усе-таки штучна ялинка, навіть якщо вона зроблена відповідно до найвищих стандартів якості, виготовлена з пластику з використанням інших хімічних сполук, про які, найчастіше, не пишуть на етикетці. Відомо, що полівінілхлорид (ПВХ), з якого найчастіше роблять штучні ялини, є найбільш небезпечним з усіх типів пластику, вчені стверджують, що при нагріванні з ПВХ виділяється аналог бойового отруйного газу – фосгену. До речі, саме тому не рекомендується ставити штучні ялинки біля теплих батарей, оскільки це посилює виділення токсичних речовин.
Неекологічність
Під час виготовлення штучних ялинок карбоновий слід досягає 40 кг екв. CO2, що більше у 10 разів, ніж від живої ялинки, яку спалили. Це значна шкода довкіллю. В Україні штучні ялинки не підлягають переробці. Після завершення експлуатації вона залишатиметься на сміттєзвалищі сотні років. Тож, якщо ви збираєтеся придбати штучну ялинку, подбайте, щоб термін її служіння був якомога довшим.
Також багатьом людям не подобаються штучні ялинки адже вони не має того приємного хвойного аромату, який асоціюється зі святами й створює особливу атмосферу в домі. Окрім того, з часом штучна ялинка може набриднути через свою одноманітність. Немає можливості відчути зміни в її зовнішньому вигляді з року в рік, як у випадку з живою ялинкою.
Ціна
Ці ялинки дійсно коштують набагато більше, ніж їх живі родички. Зараз їхня середня ціна у Полтаві від 500 до 2000 грн. Багато хто купляє їх з розрахунком на декілька років, можливо, тоді їхня вартість виправдана.
Отож, якщо ви зупинилися на штучній ялинці:
1. Не купуйте надто дешевого виробу. Дешеві матеріали - це неякісні матеріали.
2. Звертайте увагу на країну-виробника. Бажано, щоб ялинка була зроблена в Україні й без використання сировини з-за кордону. Так ви будете знати, що ваша покупка обійшлася мінімальними викидами вуглекислоти під час транспортування.
3. Уважно огляньте стики: надійність кріплення голок до гілок і гілок до стовбура. від цього залежить термін експлуатації, а також можна перевірити якість виробу.
4. Понюхайте штучну ялинку. Якісний виріб не повинен мати різкого хімічного запаху.
5. Попросіть продавця надати вам сертифікат якості, щоб переконатися, що ялинка виготовлена з безпечних і протипожежних матеріалів.
Нагадаємо, де в Полтаві купити новорічні прикраси: огляд цін та асортименту популярних магазинів.
Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
10:32, 3 грудня
11:21, 5 грудня
09:16, 7 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
live comments feed...