Новини компаній
09:00, 23 вересня
Як вибрати якісний комбікорм для бройлерів: поради та практичний досвід
Новини компаній
Сучасний ринок комбікормів надзвичайно різноманітний. У будь-якому населеному пункті України можна знайти широкий асортимент комбікормів для бройлерів, кролів, несучок та інших тварин. Проте, вибір комбікорму вимагає відповідального підходу, адже кожен з них має різну рецептуру, форму випуску та підходить для певних вікових груп.
На Сумщині, в селищі Липова Долина Роменського району, розташований Липоводолинський комбікормовий завод, який має велику історію та досвід у виробництві кормів для сільськогосподарської птиці, та пропонує комбікорм для бройлерів іншої свійської птиці та тварин. Завод продовжує забезпечувати населення якісною продукцією навіть у цей складний для країни час. Виробництво комбікормів здійснюється під двома торговими марками: «Липова Долина» та «Пташине Подвір’я». З огляду на наш багаторічний практичний досвід у виробництві комбікормів та вирощуванні свійської птиці, ми хочемо поділитися порадами щодо вибору комбікорму.
Існує стереотип, що для годування птиці достатньо лише зерна, води та трави влітку. Однак, крім чистої води, яка справді особливо важлива у спекотний період, бройлерам необхідні білки, вуглеводи, клітковина, вітаміни та мінерали для повноцінного росту. Усе це, в найкращому вигляді та оптимальній кількості, міститься в повнораціонному комбікормі.
На що ж звернути увагу при виборі комбікорму для бройлерів?
По-перше, важливо дотримуватись рекомендацій виробника щодо годування птиці комбікормами, призначеними для певних вікових груп. По-друге, необхідно звертати особливу увагу на такий ключовий показник, як масова частка протеїну в складі корму.
Стартовий комбікорм для бройлерів необхідно давати протягом перших 20 днів життя. Липоводолинський комбікормовий завод випускає комбікорм для курчат бройлерів у формі крупки. Масова частка сирого протеїну в такому кормі складає 23%. В цьому періоді вага бройлера швидко зростає, тому важливо забезпечити організм птиці необхідними білками, вітамінами та мінералами.
З 21-го до 35-го дня птицю слід перевести на ростовий гранульований комбікорм. Він сприяє набору м’язової маси завдяки наявності лізину, білка та вітамінів. Протеїновий вміст в такому комбікормі знижується до 21%.
Після 35-го дня і до моменту забою, використовують фінішний комбікорм для бройлерів, який містить 19% протеїну. Найбільше птиця споживає саме фінішного комбікорму і саме така складова частка протеїну дозволяє їй швидко набрати м’язову масу.
Щодо фізичних характеристик гранульованого комбікорму - слід звертати увагу на колір, відсутність сторонніх неприємних запахів та на якість гранули. Перевага корму в гранулах полягає в економії — птиця споживає корм повністю, не розкидаючи його з годівниць. Крім того, під час грануляції корм проходить термічну обробку, що знищує бактерії та мікроби, захищаючи здоров’я птиці. Також гранульований комбікорм є збалансованим, і птиця з кожною гранулою отримує однакову кількість поживних речовин.
Звісно, кожен господар прагне досягти відмінних результатів у вирощуванні птиці. Щоб надати практичний доказ ефективності нашого комбікорму, ми провели експеримент з вирощування бройлерів, використовуючи комбікорм «Пташине подвір’я». За результатами експерименту була розрахована конверсія корму, яка склала 1 кг 260 г для отримання 1 кг живої ваги птиці. Ознайомитися з процесом і результатами експерименту ви можете на нашому YouTube-каналі.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
19:25, 21 листопада
19:25, 21 листопада
19:25, 21 листопада
19:25, 21 листопада
19:25, 21 листопада
live comments feed...