• Головна
  • Розкрив через 10 років деталі полювання із сокирою на Мамая. Найексцентричніший політик Полтави Сергій Каплін у відвертому інтерв’ю: про топ політиків, проблеми міста й можливе мерство
17:00, 7 вересня
Надійне джерело

Розкрив через 10 років деталі полювання із сокирою на Мамая. Найексцентричніший політик Полтави Сергій Каплін у відвертому інтерв’ю: про топ політиків, проблеми міста й можливе мерство

Сергій Каплін. Колаж: 0532.ua

Сергій Каплін. Колаж: 0532.ua

Його знають як «людину з сокирою», і, мабуть, ніхто не знає його як «просто людину». Таке враження він сам це приховує. У цьому інтерв'ю з народним депутатом двох скликань, кандидатом у президенти, кандидатом юридичних наук, полтавцем, який навчався у кращих вишах країни та щодня прочитує нову одну книгу, ми спробували дізнатися відповіді на незручні питання.

Фото з особистого архіву Сергія Капліна

Ми зустрілися у Центрі захисту полтавців від тарифів, який Влада Співак дозволила відкрити у своєму кабінеті. Це зараз відповідно до рішення Катерини Ямщикової двері цього Центру опломбовано, замки змінено, Владу Співак звільнено. Однак тоді протягом двогодинної розмови із Капліним він та Влада Співак регулярно переривалися на зустрічах із людьми та консультаціях по телефону. Тепер Каплін обіцяє перенести Центр до приймальні очільниці Полтави.

Фото з особистого архіву Сергія Капліна

Фото з особистого архіву Сергія Капліна

Михайло Михайлюк (0532.ua):

Вас називають найексцентричнішим політиком Полтави. Ви — єдиний, кому дозволено навіть публічно вживати лайливі слова на адресу таких осіб, як Лунін, Ямщикова, Мамай. Існують конкретні відео, де ви робите це. Ніхто інший не дозволяє собі такої поведінки. Звідки така самовпевненість і відчуття безкарності?

Сергій Каплін: Я нікому нічого не винен і є єдиним на 100% незалежним політиком. Проблема полтавських мерів і депутатів усіх рівнів у тому, що вони часто народжуються «домашніми тваринами» впливових осіб Полтави або Києва. Когось виховав Кукоба, когось — Матковський, когось — Мамай, Ямщикову — Лунін і тарифний мафіозний збрід, а когось підтримують якісь «київляни». Ці тварини не гавкають на господарів, виконують усі команди, лижуть руки господарю і навіть приносять домашні капці. Між нами прірва у свободі приймати рішення і говорити. 

Михайло Михайлюк: Ви неодноразово використовували лайливі вислови щодо Луніна. Чи вже маєте в запасі авторські терміни для нового очільника Полтавської ОВА Філіпа Проніна? Він уже встиг десь, скажімо, "відзначитися"?

Слухайте, я не політичний психопат-кілер, щоб кожного нищити. Давайте відверто. Порівняйте: бариста та офіціантка в кафе свого «друга» Ямщикова, торгівець морозивом Лунін і, тепер увага, Пронін — заступник голови АРМА — національної системної структури з «трильйонними активами», співпраця з KMPG, CARIN, Interpol, StAR, проєкт Європейської Комісії та Європолу «Платформа Офісів з повернення активів ЄС», представник України в Мінських переговорах щодо порушення РФ міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму і так далі. Розумієте різницю? Це «гора» і «миша» чи дві миші — одна з кавою, друга з морозивом (сміється). Це два світи, два діаметрально протилежні всесвіти думок, ідей, ментальності. Державник проти закомплексованої клептоманки-істерички Катястрофи і боягуза-мародера Луніна. 

Розкрив через 10 років деталі полювання із сокирою на Мамая. Найексцентричніший політик Полтави Сергій Каплін у відвертому інтерв’ю: про т..., фото-2

Сергій Каплін: Пронін вчинив мудро. Він, людина з монетарним складом розуму і проджект-менеджер, спустився з гори, як у тому анекдоті, «трахнув» облраду, і те саме робить із сумнівними закупівлями Ямщикової. Він як архистратиг Михаїл цими кроками - охороняє довіру до Президента і його рейтинг в області. Він — його обличчя, вже не Катя і не Лунін. Катя — це забальзамована мумія у піраміді міськради, не член партії «Слуга народу», нерукопожатна, не актуальна, без перспектив. Або відро, у яке збирають помиї і виставлять на вулицю за 5 місяців до виборів. Воно вже майже повне. Питання часу.

Звичайно, у мене є питання до Проніна, і це питання про тарифи. Це питання про публічну стратегію розвитку регіону. Це питання про аудит «Теплоенерго» і «Водоканалу», це питання про посадку Воротінцева, Алексєєнка і так далі. Де звіт і аудит Луніна?!

Зрозумійте, наша область для нього — тимчасово. Він не губернатор, він міністр, віцепрем'єр, це людина, яка має управляти системами, а не баранами в облраді, ганяти Біленьких, Ямщикових, Бєлашових та інших. Думаю, Президент це розуміє, і скоро Пронін піде змінювати реально країну, а не настрій корупціонерів Ямщикової і Біленького.  Я і Пронін брати по нещастю. Ці заняття для нас факультативні. Тому можна сказати я йому «професійно співчуваю». Ви побачите як я елементарно справлюсь із наведенням порядку в Полтаві, граючись. І підемо далі. Полтава буде містом номер один в Україні.

Михайло Михайлюк: Тобто, Пронін — позитивний персонаж? Ви з ним маєте певну схожість не лише зовні (до речі, справді є щось спільне), а й у цілях. Він теж прагне очистити Полтаву від корупції і активно над цим працює. Чи не думали об'єднати зусилля, щоб у Полтаві з'явилося два "супергероя"?

Фото з особистого архіву Сергія Капліна

Сергій Каплін: Перефразую відоме біблейське послання до Римлян: «шляхи «Президента» не збагненні». На все воля людей.

Михайло Михайлюк: Зрозуміло. Я пропоную повернутися до обговорення, як ви кажете, "домашніх тваринок". Якщо я не помиляюся, ви приручили Шамоту, який навіть підтримував вас у своїх виступах і потім ніби зрадив. Ви привели в політику багатьох людей, м’яко кажучи.

Сергій Каплін: Я завжди знав, що він зрадить мене, як тільки я втрачу мандат. Це історія схожа на біблейську. Такі правила гри і у мене були «домашні політичні улюбленці», але також були члени команди, яких я поважав, навчав і ставив на їх майбутнє. Вони не знали, хто вони у моєму «довгому плані». Я міг 100 разів продати або розміняти Шамоту, але я жодного разу цього не зробив. У нього була єдина можливість і він продав. Ми ніколи, нікому, нічого не прощаємо. Він це знає. 

Михайло Михайлюк: А ви тоді чий «домашній песик» чи якось так?

Сергій Каплін: У особливий історичний момент між революціями, коли у повітрі вже був запит на глобальні зміни влади, я опинився в Полтаві як політик, який є чужий серед своїх — чужий елітам, але свій серед чужих – свій для звичайних людей. Я прийшов у парламент вільним, і нікому нічого не був винен. Луценко називав мене «людиною-революцією» — як «людина оркестр», це був феномен і виняток для парламенту, бо всі хто там був були винні багатим людям за фінансування кампанії, винні за місце у списку і тд. Моя кампанія коштувала «копійки» і я виграв як завжди на мегакреативі та у боротьбі. 

Михайло Михайлюк: Таких називають одинаками Дон Кіхотами, які воюють із вітряками?

Сергій Каплін: Я ні з ким із еліт Полтави досі не товаришую: не п’ю пиво, не ходжу в ресторани, не запрошую на день народження, не ходжу в гості. Все дуже формально. Я для них чужий, у нас різні плани й амбіції. У них — украсти черговий кіоск або мийку, у мене — стати керівником міста, зробити його найкращим в країні, як Вінниця, а потім очолити уряд, як Гройсман. Для цього я та Влада Співак навчаємося в найкращих вишах країни, читаю щодня нову книгу, сам пишу, сам готую промови та проєкти. У мене немає піарників чи табунів замів і помічників. Ви ж бачите, я та Влада рухаємося наче караван під гавкіт сотень цих «дворняг», приручених місцевими і київськими клептоманами, ми йдемо граючись і завжди перемагаючи.

Михайло Михайлюк: Інколи ви переграєте, занадто ризикуєте, щоб вас сприймали і вірили, занадто все чесно — і в такі речі не вірять. Це ж політика, треба домовлятися і так далі.

Сергій Каплін: Не треба. У місті немає здорової політики і політиків. Ямщикова — це бункерна баба, королева Фарго, мама корупції на дронах і просто Катястрофа. Мамай — фаворит і політична підстилка Путіна. І загалом більшість міської ради — це флюгери, які стали депутатами завдяки рейтингу президента та інших відомих осіб. Часто вони просто прокладки між кнопкою і хазяїном якоїсь торговельної мережі, ресторану, кондитерської фабрики. Домовлятися з ними про що? Поділити заробіток на дронах і кіосках? У мене радикально інша візія. Я хочу вкласти решту життя не в «цей політичний тріпер», а у велику реформу Полтави і згодом країни. За моїми плечима — гігантський досвід і знання. Нас не цікавлять компроміси між моєю місією і їх кіосками.

Розкрив через 10 років деталі полювання із сокирою на Мамая. Найексцентричніший політик Полтави Сергій Каплін у відвертому інтерв’ю: про т..., фото-3

Михайло Михайлюк: На це потрібен час, умови, мир, врешті-решт. Розмови про Велику Полтаву схожі на Потьомкінські дєрєвні та Нью-Васюки. 

Сергій Каплін: Це суб’єктивне враження. Я чітко розумію потенціал міста. Це 4-5 містоутворюючих проєктів у транспорті, ЖКГ, медицині та освіті, економіці. Кожен в межах від 350 до 700 мільйонів. Бюджет радикальної реформи міста — 4 мільярди. Нульова толерантність до корупції. Джерело — бюджет міста і області, держбюджет, західні партнери. Це не копійки, але і не фантастика. Ми перебудуємо систему управління, проєктування усіх процесів і контролю. Місто працюватиме так, як працює «Нова пошта» або інша успішна компанія. Воно не зупинятиметься у змінах і розвитку. Ви побачите диво перевтілення. Бачили, як злітає ракета? Але потрібен реактивний двигун. Це мер. Місту потрібен хазяїн, який за день переламає через коліно систему. Ми прокинемося у новому місті, ви відчуєте зміни навіть у повітрі, легше дихатиметься, бо народиться реальна надія. І я не зупинюсь.

Михайло Михайлюк: Це ризик для здоров’я, втрачений час. Може, вам це не потрібно? Ви ж можете стати успішним бізнесменом, якщо відчуваєте сили так підняти цілу лежачу Полтаву. Або ви як попередниця просто плистимете по течії, яку формуватимуть обставини. 

Сергій Каплін: Я хочу довести — ось так можна. За день, за рік, за два. Просто потрібна параноїдальна сила волі до змін, просто тваринна рішучість і освіта-освіта-освіта мера та команди. Це перша сходинка, далі займемося країною. Я люблю займатися значущими речами і вкладати туди своє життя.

Михайло Михайлюк: Добре, повернемось до політики. На вашу думку, в умовах війни ЗМІ мають пом’якшувати критику щодо влади чи критикувати її так само, як і в мирний час?

Сергій Каплін: Я вважаю, що під час війни ЗМІ мають ретельно перевіряти інформацію. Недопустимо спекулювати, викривляти реальність, збивати людей з пантелику. Має бути самоцензура журналіста, це його громадянський обов’язок. Якщо ми зараз «закриємо рота» ЗМІ, перекриємо їм доступ до повітря і до їх еволюції, тоді ми вже не матимемо ані розвитку медіа, ані демократії, ані можливості для конкуренції та ротації еліт. ЗМІ — це провідний механізм демократії. Якщо ви натякаєте на постійні брехливі публікації у Труха і тп., то хочу вас заспокоїти ми нічого не забуваємо і не пробачаємо. Дуже скоро брехуни будуть відповідати, ми знайшли усіх дотичних до розголошення медичної таємниці і персональних даних і тд., встановлено особи усіх адмінів і тп. Усьому свій час. 

Михайло Михайлюк: Вас послухати — так ви святий, але це ж не так. У вас за плечима такий шлях, де вижити святий і навіть просто нормальний не зможе.

Сергій Каплін: У політиці не буває святих. Але якості «не дуже святого» політика можуть працювати на святі цілі. Наприклад, моя мотивація — зробити Полтаву найкращим містом в Україні та піти далі. Це можемо зробити тільки ми. Ніхто інший так не мотивований і так не підготовлений. 

Михайло Михайлюк: Як Гройсман?

Сергій Каплін: Не тільки. Було багато мерів, які вирішили залишитися мерами, але їх кликали у прем’єри. Гройсман просто ризикнув. Ми маємо блискучу освіту, яку постійно вдосконалюємо. Ми вивчаємо кожну «клітинку» міста, відвідую кожну комісію, кожне рішення сесії я розбираю на атоми, читаю безліч літератури про містобудування і найкращі досягнення у розвитку міст. Ми здивуємо вас, побачите. Наприклад, Влада Співак стала стипендіаткою Києво-Могилянської бізнес-школи, найкращої бізнес-школи в Україні, однієї з найкращих у Європі. 

Фото з особистого архіву Сергія Капліна

Фото з особистого архіву Сергія Капліна

Їй дали право безкоштовного навчання, обрали з-поміж сотень інших кандидатів. Ще ми здобуваємо освіту на економічному факультеті Києво-Могилянської академії; отримали найкращу юридичну освіту в університеті імені Тараса Шевченка, Академії праці і соціальних відносин і т. д. Я захистив дисертацію. Ми готові до великого історичного проєкту, і це буде Полтава.

Михайло Михайлюк: А якщо ні? Це ж право полтавців вирішувати.

Сергій Каплін: Це відповідальність полтавців. Вам обирати, чи ми працюватимемо на вас і зробимо місто кращим у країні, чи усе залишиться, як є. Але я точно знаю: ніхто інший із цим справитися не зможе і головне не буде цим займатися. Місцеві клани будуть заважати 100%. 

Михайло Михайлюк: Останнє слово завжди за людьми, хіба не так?

Сергій Каплін: Так, але інколи клани діють цинічно і не усі можуть цьому протистояти. Я пам’ятаю як балотувався у мери Лев Жиденко. Тоді перший заступник Мамая - Михайло Шевченко буквально зніс усі біг-борди Жиденка, змусив власників бордів зняти зображення Льва і це зруйнувало гармонію і темп у його передвиборчої кампанії - вона банально провалилася. Це був удар у спину, фатальний і смертельний удар для його балотування. В історії Полтави було багато подібних фактів. Повірте, вони усі до одного об’єднаються проти мене і я до цього як ніколи готовий. 

Михайло Михайлюк: Головне покликання преси — критикувати владу. За що журналісти можуть критикувати вас?

Сергій Каплін: Я інколи й сам собі ставлю таке питання. Якщо ви відкриєте телеграм-канали або інші ЗМІ, то побачите там дуже багато оціночних суджень, фантазій на тему Капліна, слабко обґрунтованої критики. Інколи це просто образлива брехня. Якісь загальні штампи і образи. Бувають маніпуляції із використанням ботів, часом нав’язують якийсь наратив. Ми довго залишали це без пояснень і вірили, що люди самі розберуться й у цю чепуху не повірять. Більше цього не буде, ми маємо цілу стратегію як протистояти цьому інформаційному лайну. Люди живуть «зручними чутками» і не знають добре реальної інформації. 

Михайло Михайлюк: Наприклад?

Сергій Каплін: От простий приклад: я рубав двері Мамаю.

Фото з відкритих джерел

Фото з відкритих джерел

Середній статистичний полтавець дивиться на це як на подію, де народний депутат України їхав, вийшов, узяв із багажника сокиру, прийшов до кабінету Мамая і знічев’я почав рубати двері своєму політичному конкурентові. Прикольно так думати, фантазувати, а було все ну зовсім не так. Напередодні до мене звернулися полтавці, які не могли вселитися в багатоповерхівку, споруджену по корупційній схемі родиною Мамая. Вони скаржилися, що вже кілька років не можуть зайняти свої квартири. Як зараз із кількома будинками Іващенка. Люди намагалися зустрітися з Мамаєм, щоб попросити його прискорити процес введення будинку в експлуатацію, він відмовив у зустрічі. Полтавці прийшли вдруге, втретє до мене та кажуть: «Ти ж супер народний депутат, давай веди нас до нього». Я, молодий депутат, думав: міський голова мене прийме, як це робили міністри, віцепрем'єр, але його секретарка сказала, що до Мамая я не потраплю. Почувши це, ми з мешканцями міста спробували відкрити двері. Поруч був Шамота, який запропонував відхилити планку дверей і відкрити їх із середини. Він дістав, як ексгібіціоніст, з-під пальта залізний предмет (сміється). І я тупою стороною залізяки відбив планку і відчинив двері. У промамаївських ЗМІ це подали так, ніби я з сокирою влетів у кабінет, як бетмен.

Михайло Михайлюк: Після цього «героїчного» вчинку людям вдалося в’їхати у квартири? А ви знаєте, що через цей штамп ви програли і вибори мера, і нардепа?

Сергій Каплін: Наступного ранку після цієї події мені зателефонували люди й повідомили: «Сергію Миколайовичу, ми вже в’їжджаємо. Дякуємо вам!» Ну і як завжди, усі забули, а у тому домі Мамай виграв вибори (сміється).

Михайло Михайлюк: А ви стали «людиною із сокирою»?

Сергій Каплін: (Сміється) Каплін — це не чоловік з сокирою. Це нормальна людина, яка говорить мовою звичайних людей, і разом із цим доктор філософії, кандидат юридичних наук. Це людина, яка щодня читає одну книгу і щодня присвячує цьому 4 години, займається активно спортом, постійно навчається і розвивається.

Михайло Михайлюк: А які книги ви зараз читаєте?

Сергій Каплін: Я зараз читаю дві книги. (Дістає із рюкзака). Перша — «Принципи ведення війни» Карла фон Клаузевіца. Друга — бестселер New York Times «Велич за власним вибором», із програми нашої бізнес-школи. У книзі розглянуто принципи розвитку та побудови найуспішніших компаній.

Розкрив через 10 років деталі полювання із сокирою на Мамая. Найексцентричніший політик Полтави Сергій Каплін у відвертому інтерв’ю: про т..., фото-6

Дочитав позавчора книгу «Теорія ігор та стратегування», що теж є частиною нашого курсу. До цього ми також вивчали «Agile» — підхід, який трансформує вертикально інтегровані управлінські структури, роблячи їх більш мобільними. Література із Lead Management і тд. Зараз в основному книги із курсу Києво-Могилянської бізнес-школи. Я навіть розробив власну систему швидкого читання, систему нотаток і повторного перечитання «червоних сторінок» у книзі. Давайте я вас добью: у позаминулому році я закінчив інститут Тори, мені дуже цікаво. 

Михайло Михайлюк: Як ви можете схарактеризувати роботу нинішнього керівництва міста? І як, на ваш погляд, виглядає ситуація всередині міської ради?

Сергій Каплін: Уявіть місце де ніколи не закінчується землетрус і спричиняють його ті, хто там живуть очікуючи на погибель один одного. Перманентна руїна, повне і тотальне руйнування. Мер — нуль, нардепи — нульові, партії — так само нуль. Вони тільки сваряться і крадуть на дронах. Все сиплеться. Сьогоднішнє керівництво міста абсолютно випадкове. Вони не розуміють масштабу завдань та не здатні нести відповідальність. У міській раді, панує хаос на кожному поверсі. Перший поверх воює з другим, другий — з першим. Ліве крило бореться з правим, а інколи навіть сусідні кабінети стають осередками конфронтації. Ніякого плану, ніякої команди, жодного адекватного центру прийняття рішень. І регулярні помилки. О 17:00 вже нікого немає на роботі. Як у церкві — тиша.

Михайло Михайлюк: Тобто дружніх стосунків у міській раді немає загалом? А у вас є друзі в міськраді?

Сергій Каплін: Я не заводжу ні там, ні інде друзів. Хоча, зізнаюся, мій найкращий друг — Влада Співак (сміється). Думаю, за тиждень її якось звільнять з роботи за те, що вона відкрила цей Центр по тарифах у себе у кабінеті. Ямщикова такої мужності не переживе. Прогнозую, нап’ється валідолу і просто підпише якийсь папірець про звільнення Влади. Ми виграємо усі суди, а потім вона як дурень з мальованою торбою буде бігати із рішенням про реорганізацію, щоб ліквідувати робоче місце влади. А потім з неї сміятиметься уся Полтава. 

Михайло Михайлюк: Як ви думаєте, чи побоюються депутати вашого приходу на пост мера?

Сергій Каплін: Взагалі для тих, хто тут орудував ці роки, це буде страшний сон. Уявіть, якщо нас двоє і ми познищуємо їх один за одним, то що буде, коли ми очолимо місто і прийдемо супер командою. Це буде їх вселенський потоп у своїх соплях. З іншого боку їм нема чого боятися. Їх не буде. Майже нікого або нічого. Їх потопить Ямщикова, махаючи своїми руками, як слон у посудній лавці. Шамоту згадайте. Вони зараз мовчать усі, ну от і разом підуть у небуття. А іншим є чого боятися: Полтаву треба ставити з голови на ноги, буде боляче декому, дуже боляче. 

Михайло Михайлюк: А якщо конкретно?

Сергій Каплін: Після мого приходу не буде більше неефективних витрат та неефективних призначень людей на посади. У моєму кабінеті на столі завжди лежатиме список дітей з особливими потребами, і я дбатиму про те, щоб вони отримували все необхідне, а на стінах висітимуть фотографії всіх загиблих наших хлопців і дівчат, які захистили Україну. Я хочу, щоб кожен, хто заходив на наради, пам’ятав, у якому історичному контексті ми повинні жити наступні років 50 і, зокрема, які цінності сповідувати. Ось це дуже важливо. І головне — щоб не було як при Катерині: язиком меле одне, а потім підписує дерибан дронів на лям доларів. У неї теж усі стіни у шевронах і прапорах, а діє вона як окупант Полтави, тупо ставши мамою корупції у місті.

Михайло Михайлюк: Який буде ваш перший крок, якщо ви станете мером Полтави?

Сергій Каплін: По-перше, створю міську раду ветеранів, яка матиме право вето. Вона складатиметься з тисяч людей, які подарували нам свободу, право вибору та можливість змінити наше місто. Щокварталу ми з усіма заступниками звітуватимемо перед цією радою: ось наша програма, ось ми її виконуємо або ні. Якщо хтось у міській раді намагатиметься шантажувати мене або заважати, я звернуся до цієї великої ради ветеранів за підтримкою у реалізації моєї програми. Така собі диктатура ветеранів.

Розкрив через 10 років деталі полювання із сокирою на Мамая. Найексцентричніший політик Полтави Сергій Каплін у відвертому інтерв’ю: про т..., фото-7

По-друге, я зберу всю міську техніку — тролейбуси, автобуси і будь-яку техніку, здатну рити й копати. Ми вирушимо під будівлі «Теплоенерго» та облради вимагати скасування незаконних тарифів. І, повірте, вже наступного ранку тарифи переглянуть, обласна рада збереться, питання буде вирішене. Тарифи залишаються незмінними лише тому, що в нашому місті немає міського голови, який би став на захист людей.

Михайло Михайлюк: Під час нашої розмови ви згадували Верховну Раду. Чи є можливість повернутися туди знову?

Сергій Каплін: У мене наразі велике бажання — потужно змінити місто. У Верховну Раду хтось, очевидно, йтиме від нашої команди. Меру потрібна підтримка депутатів. Я знаю, як це важливо.

Михайло Михайлюк: А є конкретні кандидатури?

Сергій Каплін: У нас є багато кандидатів у Верховну Раду. Ось, наприклад, Влада Співак. Ми будемо визначатися. Поки що рано говорити про остаточні рішення, але наші плани включають керівництво облрадою, містом, а також наявність представників у Верховній Раді. Це цілком логічно, оскільки ми маємо досвід роботи на всіх цих політичних рівнях і знаємо, як ефективно поєднати їх для користі міста. Наша стратегія полягає в тому, щоб працювати на користь Полтави, зосереджуючись на головних завданнях. Сьогодні головне завдання — продемонструвати всій країні, як місто, розбите вщент і заплямоване різними мамаями, може за пару років піднятися з колін і стати прикладом процвітання для інших міст.

Михайло Михайлюк: Чи є у Полтаві політика і політики?

Сергій Каплін: Немає в нас політики. У нас лише один політик, а щоб говорити про політику, потрібно мати хоча б двох політиків. Замість цього ми бачимо суцільне мародерство на всіх рівнях. Чи можна назвати політикою те, що Мамай щоразу «купує» виборців гречкою, цукром або адмінресурсом? Чи те, що Катерина Ямщикова виклянчила собі посаду мера без виборів в обмін на доступ до схем Мамая? Звичайно, що ні. Політика — це ідеології, погляди і комунікація з людьми, які обирають не тільки мера міста, а передусім його план та цінності. Це створює певні ідеологічні рамки, встановлює червоні лінії для політика. І нарешті: конкуренція повинна бути не мірянням мішками з гречкою, а мірянням ідеями, командами і своїм досвідом, контекстами.

Михайло Михайлюк: Якими своїми досягненнями ви пишаєтеся?

Сергій Каплін: Це знову тема комунікації. Коли я був нардепом, я займався законами і так далі. Ну і допомагав Полтаві та області. І, по суті, мовчав про це. Потім якось зіткнувся з питанням одного дядька: «А що ти зробив, коли був нардепом?» Я почав загинати пальці, а пальці закінчилися. Потім його пальці почав загинати, і він був шокований.

Михайло Михайлюк: Ану, давайте позагинаємо пальці разом. Які конкретно ваші досягнення?

Сергій Каплін: Це просто. Я настільки втомився відповідати на це питання, що я надрукував ось такий лист і даю кожному бажаючому. Це моя візитка Капліна (сміється). Тож, почнемо з Полтави. Ми добилися найнижчого проїзду в Україні, зупинили нав’язування загальнобудинкових лічильників на газ та воду. Закон про ренту, який я просунув, залишає Полтавщині 1,5 мільярда щороку. Я захистив полтавців від підвищення тарифів на тепло, залучав регулярно мільярд щороку на медицину, освіту, комуналку. Ми збудували Центр екстреної медицини, створили найкращу в Україні нейрохірургію, відремонтували лікарні, обладнали їх необхідним обладнанням, відновили фасад обласної бібліотеки, захистили низку культурних пам'яток, зберегли музичні школи від закриття, збудували дитячі спортивні бази, замінили три тисячі вікон та відремонтували дахи у школах і лікарнях, наприклад в обласній Скліфосовського, придбали нову комунальну техніку для Полтави. Також я переміг Мамая у судах, очистив міськраду від зрадників, створив першу полтавську партію, збільшив пенсії для військових та поліції, повернув субсидії трьом мільйонам родин, домігся відставки Яценюка та Азарова, підвищив мінімальні зарплати та пенсії, став лідером профспілок і боровся за зарплати. Ми повернули борги по зарплаті, захистили права членів профспілок, зареєстрували близько 300 законопроєктів, організували роботу приймалень і підготували понад дев’ять тисяч депутатських звернень і запитів, я виступав з ініціативами у Верховній Раді, зберіг свободу слова, сприяв розкриттю резонансних злочинів, боровся в опозиції. І тд і тп. 500 виступів із трибуни ради, тисячі з місця. Визнався щороку одним із найактивніших депутатів парламенту. Мій номер телефону 067 540 70 96 знає і знала кожна родина. Я постійно беру до уваги їхні скарги та пропозиції.

Розкрив через 10 років деталі полювання із сокирою на Мамая. Найексцентричніший політик Полтави Сергій Каплін у відвертому інтерв’ю: про т..., фото-8

Михайло Михайлюк: Це дійсно вражаючий список. А були такі ініціативи, які з певних причин не вдалося реалізувати?

Сергій Каплін: Якщо є такі глобальні речі, ми їх не залишаємо ніколи. І навіть якщо не вдалося на якомусь етапі щось реалізувати, то ми концентруємо свої сили для того, щоб цього добитися. Глобальних провалів я не пам’ятаю.

Михайло Михайлюк: Які стереотипи про себе ви чули найчастіше?

Сергій Каплін: Знаю, що деякі брешуть і про наркотики і про алкоголь. Мій «нездоровий» спосіб життя полягає в тому, що я щодня відвідую спортзал, професійно плаваю, займаюся бігом, йогою, боксом і тд.

Фото з особистого архіву Сергія Капліна

Фото з особистого архіву Сергія Капліна

Тому ці казки про нібиті мої шкідливі звички – суцільна брехня. Нехай брешуть. Потім модно називати мене популістом. Це зазвичай роблять не розумні люди які не можуть аналізувати. Наприклад, у Полтаві у єдиному місті України підвищені тарифи під час війни. Я кажу поверніть назад – мені у відповідь Ямщикова – ти популіст. Потім виявляється що уся її родина 2 роки не платить ці тарифи, а людей змушують. Потім я кажу приберіть видатки в 1 мільйон доларів на рік з утримання автомобілів чиновників, бо це треш під час війни. Вони мені знову – популіст. Прем’єр Великобританії їздить у метро і на велосипеді, а юрист міськради або заступник Ямщикової на новій Тойоті, з водієм і тд. Знову я популіст? І так в усьому. 

Михайло Михайлюк: Як ви оцінюєте шанси Мамая знову очолити це місто?

Сергій Каплін: Мамай — картяр, і зараз він грає зі своїм оточенням і з людьми. Він хоче розпродати себе, хоча б якось зачепитися за публічність, завести депутатів і отримати гарантії недоторканності. Але люди розуміють, що кожен другий депутат у міськраді буде або ветеран, або волонтер. Ніхто не дасть створити коаліцію з Мамаєм, навіть якщо у якійсь фантастичній версії виборів він купить усіх. Друга фантастика — що його зареєструють, третя — що він потрапить у другий тур, а четверта — що виграє. Він програє всім. Може, він виклянчить місце у парламенті або облраді, наміняє свій рейтинг. Але мером не буде. Як він любить підспівувати: «Не повторяється, не повторяється такоє никогда» (сміється). Для чого людям знову заводити місто в хаос? Це те саме, що молодиця років 18 приведе старого діда до батьків і скаже ось мій наречений.

Михайло Михайлюк: Як вам відомо, Світлана Тарашевська передавала персональні дані першокласників штабу Мамая. Її звільнили, але якщо вона доведе свою непричетність і повернеться на посаду, як це вплине на довіру до інституту мера?

Сергій Каплін: Скрізь люди Мамая: у міськраді, серед замів і так далі. Він смикає за ниточки, але це нічого не дасть. Тарашевська через суд повернеться на свою посаду, бо її звільнили під час відпустки. Вона не просто виграє суд, а отримає компенсацію за завдану репутаційну шкоду. Це гра Катерини і Мамая. Катя отримала тіпа звільнення Тарашевської, а Мамай потужного працівника у штаб. Мамай і Катя давно грають разом: Фарго, райради, скрізь, де ви, журналісти, не бачите.

Михайло Михайлюк: Наша розмова триває вже майже дві години... Пора підбивати підсумки, і я не можу не запитати про тарифи. Скажіть, що було, що буде і чим серце заспокоїться?

Фото з особистого архіву Сергія Капліна

Сергій Каплін: Було рішення ЄС, «Батьківщини», Бєлашова та ОПЗЖ разом із «Довірою» підняти тарифи під час війни, використовуючи хаос і невизначеність. Цей акт мародерства був підписаний депутатом-податківцем Процаєм, і з 1 травня це почалося. Полтавщина стала єдиною областю в Україні, де таке відбулося. Тоді я почав боротися. Вони розраховували, що через заборону акцій протесту ніхто не осмілиться виступити.

Михайло Михайлюк: Акція співпала із приїздом Президента до Полтави?

Сергій Каплін: Коли приїхав Президент, ми проводили акцію під вікнами Луніна. Лунін обманув Президента, сказавши, що це протест проти нього. Насправді ж, ми вийшли захищати президентський закон, на який наплювали ОПЗЖ, «Батьківщина», ЄС, «Довіра» та інші в облраді.

Фото з особистого архіву Сергія Капліна

Фото з особистого архіву Сергія Капліна

Лунін дав вказівку ніби від перших осіб держави та наказав силовикам «розірвати мене». Почалося справжнє пекло — відкрили 15 кримінальних справ проти мене. Я залишився один проти всіх, але вистояв і продовжую боротьбу. Силовики діяли з неймовірною пристрастю, от якби вони так працювали проти справжніх корупціонерів і бандитів.

Михайло Михайлюк: Потім була хода до Києва і перемога у суді?

Сергій Каплін: Так, я мав привернути увагу країни до цієї проблеми. І я це зробив. За два місяці відео нашої ходи переглянуло 31 мільйон людей. Якщо буде потрібно, ми підемо ще, і ще, щоб допомогти людям. Я виграв суд. Зараз справа в касації, і інші касації ми також виграли. Ми виграли 99% судів і домоглися звільнення попереднього керівника «Теплоенерго» — Алексєєнка. Луніна «відшкребли» від Полтави, як дещо від підошви. Тепер його поплічники та тг-канал «Труха» мстяться.

Михайло Михайлюк: Що далі?

Сергій Каплін: Далі є два напрямки. Перший — це центр захисту полтавців від тарифів, який вже працює.

Розкрив через 10 років деталі полювання із сокирою на Мамая. Найексцентричніший політик Полтави Сергій Каплін у відвертому інтерв’ю: про т..., фото-11

Ямщикова погрожує звільнити Владу Співак за те, що вона дала нам під центр свій кабінет (інтерв’ю було записане за день до звільнення). Тоді я відкрию центр у неї під носом буквально.

Михайло Михайлюк: Ок, а другий напрямок?

Сергій Каплін: Другий напрямок — це наші дворові зустрічі, яких ми запланували вже близько 500. Ми будуємо мережу від кожного під’їзду платників комунальних послуг у нашому об'єднанні «За простих людей», залучимо 50 000 родин, які вже не платять за ці тарифи. Я поговорю з кожним! Усіх 100 000 зберу в мій телеграм-канал. «Теплоенерго» відступить 100%.

Якщо «Теплоенерго» не дослухається до нас, я зберу цих людей на площі. Якщо це не допоможе — навесні ми вирушимо на вибори в облраду, і першим рішенням буде скасування цих тарифів. Але я впевнений, що все вирішиться раніше, і ми виграємо цю битву проти тарифної мафії.

Михайло Михайлюк: І останнє питання, без нього не можу. Як і коли закінчиться війна?

Сергій Каплін: Ми переможемо. Ні українцям, ні Зеленському немає чого втрачати. «Не перемога» буде стіканням кров’ю держави і поразкою за 2-3 воєнно-політичні сезони. Тому Україна не зупиниться, щоб не пасти. А у Путіна є що втрачати: кожен день війни — це крок в «обійми або Китаю, або хаосу і втрати влади всередині». Це як у другому законі термодинаміки: тотальна ентропія, руйнування. І от тут Президент діє на межі фолу, в усьому. Він розчинився в крові й плоті держави, атрофовано інстинкт самозбереження. У геополітиці, дипломатії, внутрішній політиці — балансування на межі можливого. Він і народ отримає важку, аномальну, але історичну перемогу. Якщо нас реально будуть підтримувати, у будь-який момент може рухнути імперія, і він її не віддасть союзникам. Із Росією буде те саме, що з Порошенком на президентських виборах — 75/25 на користь Зеленського.

Матеріал, який може вас зацікавити:

Політичне життя, критика від ЗМІ та материнство на роботі: ексклюзивне інтерв’ю з очільницею Полтави Катериною Ямщиковою.

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Сергій Каплін #політика #інтерв'ю #Полтава #депутат
Останні новини
Оголошення
live comments feed...