• Головна
  • Як у професійних співаків, але безкоштовно. На Полтавщині створили студію звукозапису в музичній школі
Партнерський матеріал
15:00, 28 серпня

Як у професійних співаків, але безкоштовно. На Полтавщині створили студію звукозапису в музичній школі

Партнерський матеріал
Як у професійних співаків, але безкоштовно. На Полтавщині створили студію звукозапису в музичній школі, фото-1

Іноді журі конкурсів телефонують в музичну школу Градизької громади, аби дізнатися, як вдалося записати такий якісний звук.

Весь секрет в тому, що з січня цього року діти записуються у професійній студії звукозапису, яку створили завдяки гранту та допомозі селищної ради. І тепер діти з двох громад на Полтавщині можуть відчувати себе зірками.

«Не можу без музики з п'яти років»

Анні Головановій 16. З п'яти років вона відвідує музичну школу в рідному селищі Градизьк, що на Полтавщині. Дівчина ходить на заняття з вокалу, займається хореографією та грає на фортепіано. Аня каже, що вона дуже творча особистість, яка не може жити без музики. Тому поза музичною школою пише вірші та пісні.

Аня Голованова з Градизька розповідає про свою любов до музики та навчання в музичній школі. Фото: ШоТам

Аня Голованова з Градизька розповідає про свою любов до музики та навчання в музичній школі. Фото: ШоТам

Від початку навчання в музичній школі Аня відвідує пісенні конкурси. Так дівчина посіла друге місце в престижному вокальному конкурсі Golden Time Hollywood, а також була учасницею багатьох всеукраїнських конкурсів.

Зараз дівчина активно долучається до конкурсів на Полтавщині. А нещодавно пройшла відбір на всеукраїнську «Червону руту».

Учні музичної школи — призери престижних конкурсів

Директор музичної школи у Градизьку Григорій Соколовський розповідає, що вона існує з 1971 року. Пан Григорій керує школою з 2003 року, відколи їй надано почесне звання Героя України Олександра Білаша.

Зараз музичну школу відвідує 165 учнів з Градизької громади. Директор ділиться, що вони постійно беруть участь в шкільних, обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах.

Тут працює музичне відділення, де діти вчаться грати на баяні, фортепіано, гітарі, духових та ударних інструментах. А ще є класи хореографії та образотворчого мистецтва.

Директор музичної школи Григорій Соколовський розповідає про заклад. Фото: ШоТам

Директор музичної школи Григорій Соколовський розповідає про заклад. Фото: ШоТам

Від початку пандемії ковіду у 2020 році чимало конкурсів перейшли на дистанційний формат. Діти записували аудіо зі своїми співами або ж знімали танці на відео, а потім надсилали конкурсним комісіям на оцінювання.

Григорій Соколовський займається звукозаписом понад 30 років, тому добре знайомий з усіма тонкощами процесу. Раніше він записував дітей у власному кабінеті, де розміщував студійний мікрофон та невелику звукоізоляційну панель. Також з обладнання мали колонку, навушники та комп'ютер. Проте потрібно було багато старатися, аби було тихо і не заважали сторонні звуки.

Під час таких дистанційних записів у директора музичної школи і виникла ідея створити в закладі професійну студію звукозапису. В школі якраз був вільний клас, який для цього ідеально підходив.

Спільна студія звукозапису для дітей з двох громад

Начальниця відділу освіти, культури, молоді та спорту Градизької селищної ради Марина Ніценко каже, що тісна співпраця між Градизькою та Піщанською громадами почалася завдяки швейцарсько-українському проєкту DECIDE.

За його умовами, громада могла отримати 130 тисяч гривень фінансової підтримки на розвиток культури та освіти в позашкільних закладах. Проте була умова — залучити до проєкту ще одну громаду зі своєї області.

Крім спільної студії звукозапису для дітей, обидві громади тепер організовують разом конкурси та концерти.

Олександра Гулій з Піщанської громади та Марина Ніценко як представниця Градизької громади розповідають про співпрацю та спільну студію. Фото: ШоТам

Олександра Гулій з Піщанської громади та Марина Ніценко як представниця Градизької громади розповідають про співпрацю та спільну студію. Фото: ШоТам

«У співпраці ми запрошуємо одні до одних колективи та обмінюємося досвідом. І це чудово, бо глядачам завжди дуже цікаво бачити не лише своїх виконавців. Ми дуже дякуємо сусідній Градизькій громаді, що запросили нас до співпраці в такому проєкті та дали можливість розвиватися і нашим дітям також», — каже начальниця відділу культури та туризму Піщанської сільської ради Олександра Гулій.

Читайте також: Як в американських фільмах: на Львівщині відновили їдальню, яка стала улюбленим місцем школярів

Як у професійній студії, але безкоштовно

За грантові кошти проєкту DECIDE вдалося придбати професійний мікрофон, комп'ютер, монітори, клавіатуру та панелі. Григорій Соколовський каже, що селищна рада допомогла з ремонтом та створення окремої кімнати для запису. А ще виділила додаткових 100 тисяч гривень, за які придбали цифрове фортепіано, електронні барабани, баян та домру.

Студія звукозапису в музичній школі у Градизьку. Фото надав Григорій Соколовський

Студія звукозапису в музичній школі у Градизьку. Фото надав Григорій Соколовський

Студію звукозапису офіційно відкрили цьогоріч у січні. Тут вже записувалися гітаристи, баяністи та вокалісти. Пан Григорій розповідає, що до студії кілька разів приїжджав для запису колектив «Росяночка» з Піщанської громади.

Григорій Соколовський під час запису співу учениці. Фото: ШоТам

Григорій Соколовський під час запису співу учениці. Фото: ШоТам

Директор ділиться, що учні дуже щасливі, всім дуже подобається в студії. З січня в обліковому журналі директора понад 50 записів колективів чи окремих дітей, які використовували студію.

Пан Григорій каже, що не всі мають можливість поїхати в місто та записуватися в комерційній студії за сто чи двісті доларів. У них же така можливість для дітей повністю безкоштовна. А ще вважає, що такі студії мають бути в кожному мистецькому закладі.

Якісний звук завдяки професійному обладнанню

«Коли я зайшла в нашу студію, то емоції просто переповнювали. Ми давно цього хотіли, тому були дуже щасливі. Я не могла відвести очей від усього, що там є», — пригадує Аня Голованова.

Аня співає у студії звукозапису. Фото: ШоТам

Аня співає у студії звукозапису. Фото: ШоТам

Дівчина записувалася у студії п'ять разів — для музичного ансамблю і кілька разів сольно. А ще Аня з друзями створили власний музичний гурт та мріють записати в студії власну пісню як тільки повністю її завершать.

«Відколи в нашій музичній школі є студія записуватися стало набагато легше. Тут дуже приємна атмосфера, а ще професійне обладнання, завдяки якому запис займає набагато менше часу», — ділиться Аня.

«Одна справа, коли ми пишемось на мобільний телефон, а зовсім інша, коли запис зроблений у звукоізольованій студії з якісним обладнанням. Іноді нам навіть телефонували члени журі конкурсів та запитували, як ми так гарно змогли записати звук», — підсумовує директор школи Григорій Соколовський.

Як у професійних співаків, але безкоштовно. На Полтавщині створили студію звукозапису в музичній школі, фото-8
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...