14:10, 1 серпня
Надійне джерело
«Ганяємося за нектаром по полях і лісах»: у Полтаві до «Свята меду» бджолярі з регіону привезли медову продукцію на фоні складного врожаю (ФОТО)
Пасічники різних поколінь. Колаж: 0532.ua
Бджолярі з різних куточків Полтавщини взяли участь у цьогорічному "Святі меду", що організували 1-го серпня на локації Полтавського державного аграрного університету. Ярмарок відвідало чимало полтавців. Вони купують мед, квітковий пилок, медові напої та настоянки прополісу.
Ярмарок діятиме три дні. Журналіст 0532.ua підрахував, що свою продукцію привезли понад 15 пасічників регіону. Цьогоріч внаслідок погодних умов врожай був не з найкращих, але, як висловлюються бджолярі, природа їх медом не обділила.
«Врожайність меду порівняно з минулим роком помітно знизилася. Весна розпочалася теплою, але потім, коли бджоли почали активно розвиватися, знову стало холодно. Це своєю чергою призвело до скорочення кормової бази для бджіл та зменшення взяток. Спекотне літо також негативно вплинуло на розвиток меду: рослинність вигорає, що зменшує виділення нектару і, відповідно, обсяги медозбору», - говорить один з пасічників, 22-річний Максим Сенчук.
"У бджолярстві з пелюшок"
Жартуючи, хлопець каже, що у бджолярстві з самих пелюшок, адже його родина вже багато років займається цією справою. Максим народився у сім’ї пасічників і з самого дитинства спостерігав за виготовленням меду. Він пропонує для відвідувачів ярмарку все від звичайного меду до питного меду і від медового вина до крем-меду.
«Для виготовлення крем-меду ми використовуємо спеціальну кремовалку, яка підігріває мед до певної температури та перемішує його протягом визначеного часу. Це змінює структуру меду, роблячи його більш кремовим. Крім того, ми додаємо до нього ще сублімат вишні», - продовжує бджоляр.
Він також додає, що на прилавку є ще мед з акації, коріандру, та соняшника. Також родина Максима займається виготовленням свічок, лікувальних препаратів та ще робить кручені свічки з вощини.
«Ганяємося за нектаром по полях і лісах»
Родина Деркачів займається бджолярством вже 56 рік. Олександр каже, що цю справу започаткував його батько.
«Мій батько почав займатися пасікою ще в 1968 році. Зараз йому вже 85 років. Він вже в літах… Тому ми підхопили його захоплення і продовжуємо цю справу. Я почав займатися пасікою після служби у 2011 році», – ділиться Олександр, учасник ярмарку.
Вони пропонують трав'яний мед, медовий квас, настоянки, прополіс, бджолиний підмор та питний мед. В асортименті також є мед в сотах.
Пасіка Деркачів зимує в Абазівці, а бджоли перебувають у павільйонах.
«Ганяємося за нектаром по полях і лісах», - продовжує чоловік.
На запитання журналіста «чи задоволений врожаєм меду» Олександр відповів, що цьогорічний медозбір дещо постраждав від погодних умов.
«Весна була дуже ранньою, але потім були приморозки і сильна спека. Це негативно вплинуло на врожай: все відцвіло і посохло… Якби ми не виїжджали на посіви, ситуація була б значно гіршою» – зазначає бджоляр та додає, що інші пасічники, які не виїжджали на посіви, приходили до нього купляти мед, оскільки на той час його було недостатньо.
Під час "Свята меду", крім меду та засобів для його виготовлення, учасники ярмарку пропонують іграшки, вінки, нагрудні прикраси, глиняну та сувенірну продукцію...
Нагадаємо традиції, прикмети та заборони до Медового Спасу.
Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
16:11, 16 жовтня
12:37, 6 листопада
12:09, 4 листопада
00:23, 5 листопада
11:16, 4 листопада
live comments feed...