Новини компаній
13:15, 25 липня 2024 р.
Титан та титанові сплави: сфери застосування
Новини компаній
Титан і його сплави є одним із трендових інженерних матеріалів. Це пов'язано з тим, що титановим сполукам властиві висока питома міцність та відмінна корозійна стійкість. Титановий металопрокат є незамінним у багатьох сферах енергетичної галузі, від біомедицини до космічного машинобудування. Навіть за умови достатньо високої вартості вироби з титану є рентабельними. Ціна капіталовкладень компенсується або перевагами зниження ваги через низьку щільність металу, або збільшеним терміном служби компонента через високу корозійну стійкість металу.
Титан та його переваги
Купити титан варто за його особливі характеристики. Відкритий у далекому 1791 році цей метал з кожним днем набуває все більшої популярності. Він доволі розповсюджений в природі, при цьому має досить переваг, серед яких:
- невелика вага;
- гарні антикорозійні властивості;
- низька щільність;
- висока міцність;
- не магнітність;
- висока точка плавлення.
Титан у сплавах може бути пасивним, таким чином забезпечуючи високий рівень стійкості до більшості неорганічних кислот та хлоридів. Метал є повністю нетоксичним, біологічно відповідає людським тканинам і кісткам. Це між всім іншим робить титан та його сплави придатним для використання не тільки в енергетиці, але й в хімічних галузях, водному середовищі та під час створення біоматеріалів. Купити метал титан варто і за його безпеку для навколишнього середовища. При цьому термін служби титану більший, ніж в інших металів.
Сфера застосування титанового прокату
Можна купити титановий прокат у вигляді листового матеріалу, кругів, прутків та труб. Ціна кілограма титану на сьогодні стартує від 1500 грн. За доволі високої вартості титан набув популярності:
- у виробництві обладнання, робота якого проходить в агресивному навколишньому середовищі — запірна апаратура, фільтри, різні місткості з титанових сплавів мають значно більший термін експлуатації;
- у пристроях охолодження, нагріву, конденсації та у випаровувальному обладнанні — титан не піддається корозії та змочуванню, не утворює осад;
- в обертових деталях енергетичного устаткування — пряма економічна вигода в технологічному обладнанні зумовлена високою міцністю матеріалу;
- у виробництві електродного матеріалу — завдяки стійкості титанові комплектуючі мають експлуатуються довше, а застосування титанових анодів, наприклад, зменшує енерговитрати на 15% і більше.
Як обрати титановий металопрокат
Щоб забезпечити простоту використання нелегованого титану, варто ознайомитися з вмістом забруднювальних домішок у металі, щоб матеріал, який використовується, не перевищував максимально допустимі межі цих елементів.
Якщо потрібні більша міцність або спеціальні застосування вимагають певних легуючих елементів, слід розглянути сплав титану. Збільшення вмісту сплаву збільшить, до певної міри, міцність, зазвичай із супутньою втратою пластичності. Це зниження пластичності вказує на зменшення легкості формування.
Тому під час вибору сплаву зазвичай бажано вибирати той сплав, який забезпечує максимальну нормованість для бажаного рівня міцності, чи то міцність на розтягнення, втому, чи то повзучість. Якщо основними вимогами є висока міцність і твердість, бажано вибрати сплав, який добре реагує на термічну обробку. Таким чином, матеріал може бути підданий термічній обробці для отримання максимальної пластичності, що забезпечує легкість формування. Згодом формовані вироби можуть бути піддані термічній обробці до необхідної міцності або твердості.
Надати необхідну консультацію можуть провідні спеціалісти, виходячи з представлених планів використання та способу експлуатації виробу.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:21
Вчора
18:33
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:01, 23 грудня 2024 р.
10:33, 10 січня
00:12, 4 січня
10:33, 10 січня
10:33, 10 січня
live comments feed...