• Головна
  • Від протезів до дронів: як пластикові кришки можуть допомогти українському війську
17:00, 30 червня 2024 р.
Надійне джерело

Від протезів до дронів: як пластикові кришки можуть допомогти українському війську

Як пластикові кришечки можуть допомагати військовим. Колаж 0532.ua

Як пластикові кришечки можуть допомагати військовим. Колаж 0532.ua

Відколи у 2014 році в Україні розпочалася Антитерористична операція, по всім містам, зокрема у Полтаві, стартувала масштабна акція по збору пластикових кришечок для виготовлення протезів пораненим воїнам. Тоді Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників АТО, а зараз Міністерство у справах ветеранів, опублікувала заяву, в якій розвіяло будь-які надії щодо використання пластику для виготовлення високотехнологічних протезів. 

Навіть попри те, що пластикові кришки не можуть бути безпосереднім матеріалом для виготовлення протезів — існують інші можливості.

Вже тривалий час у містах України можна побачити місця, де збирають кришечки, але яке насправді у них призначення, з’ясовувала журналістка 0532.ua.

Екологія та користь

Щороку люди викидають понад 9 мільярдів тонн пластикових відходів. Потрапляючи у воду, вони розносяться по всій планеті, опиняючись навіть у найвіддаленіших куточках планети. 

Раніше для вторинної переробки використовували лише пляшки, але з розвитком технологій знайшли призначення й для пластикових кришок, які виявилися не менш корисні, ніж інші види пластику. 

Завдяки підприємствам користь для екології можна поєднати з користю для ветеранів.

Збір кришок студентами. Фото: 0532.ua

Збір кришок студентами. Фото: 0532.ua

Кришечки на протези?

Від початку АТО в Україні розпочався справжній «бум» по збору пластикових кришок. Ця кампанія ставила на меті зібрати пластикові відходи для виготовлення протезів. 

Попри це, організатори Всеукраїнської акції не заперечували того, що протези – це високотехнологічні продукти, тому для їх виготовлення використовують більш міцні матеріали. Пізніше стало відомо, що кришки потрібні не для  безпосереднього виготовлення протезу, а для його фінансування.

Раніше благодійний фонд «ОВЕС» запустила проєкт зі збирання пластикових кришок – «Добро жменями». Контейнери для них стояли по всій території України в різних державних установах, громадських місцях, супермаркетах та навіть у деяких храмах. 

Акція, яку організували волонтери. Фото з фейсбук сторінки БФ "ОВЕС"

Акція, яку організували волонтери. Фото з фейсбук сторінки БФ "ОВЕС"

Кришки від пластикових пляшок збирали великими партіями, щоб передати на заводи з переробки. Де за здану вагу пластмасової продукції, заводи перераховували гроші у фонд. Коли накопичувалася потрібна сума, волонтери оплачували протезування військовим, які втратили кінцівки.

У 2021 році акція завершилася, але, як говорять самі волонтери, вони змогли допомогти понад 10 бійцям, кому повністю оплатили протезування, кому частково.

У Полтаві також збирали кришечки. Робив це Полтавський Батальйон Небайдужих. Ще з 2015 році вони закликали спільноту Полтавщини долучатися до збору пластикових кришок, а кошти, які отримували від переробки, передавали пораненим бійцям.

Кришки, які збирали полтавські волонтери. Фото з фейсбук сторінки

Кришки, які збирали полтавські волонтери. Фото з фейсбук сторінки

Сьогодення кришок

Сьогодні протезування військових відбувається коштом держави, тому для вторинних відходів знайшли нове призначення.

Благодійний фонд "ОВЕС" оголосив Всеукраїнський збір пластикових кришечок, які він здає на переробку, а всі кошти перераховує на закупівлю БПЛА (дронів) українського виробництва для підрозділів ЗСУ.

Акція, яку проводять волонтери. Фото з фейсбук сторінки БФ "ОВЕС"

Акція, яку проводять волонтери. Фото з фейсбук сторінки БФ "ОВЕС"

На власних сторінках у соціальних мережах волонтери повідомили, що завдяки переробці пластикових кришечок вже змогли придбати 89 безпілотників.

До акції долучаються різні установи, організації та навіть різні за віком учасники. 

Хочу збирати кришечки, що потрібно знати?

Місця для збирання такого типу пластику можна побачити у різних місцях Полтави та області. Долучитися можна дуже просто — усього лише знати два головних правила:

1. Збирати треба кришечки від води, йогуртів, олії, оцту, згущеного молока, майонезу, кетчупу та соусів, коробочки з-під "кіндерів", ручки від пластикових пляшок від води. Головне — все має бути чистим та сухим.

2. Не підходять кришечки від ліків, пластикова кришка від банок, коробочки та кришечки від ліків, мийних засобів, шампунів тощо.

Нагадаємо, після 20-річної паузи знов на сцені: історія полтавської вчительки, яка колись сяяла на музичному небосхилі з Тіною Кароль.

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кришки #протези #Україна #безпілотники #збір #військові
Оголошення
live comments feed...