19:30, 14 червня
Надійне джерело
«На вас замовили ДОКС»: у Полтаві дівчина знайомиться з хлопцями, а потім їм приходять погрози з вимаганням грошей (розслідування)
Полтавська шахрайка ошукує чоловіків. Фото створене 0532.ua за допомогою штучного інтелекту
З розвитком технологій майже всі шахрайські схеми «перебралися» з галасливих вулиць українських міст у всесильний інтернет. Про схеми, які організували у «Всесвітньому Павутинні» ділки різного штибу, ми неодноразово писали у наших розслідуваннях. Проте днями у нашу редакцію звернувся молодий чоловік, який мало не став жертвою гібридної схеми.
Усе почалося зі знайомства з молодою дівчиною, а закінчилося погрозами та вимаганням грошей в мережі. Попри те, що Полтава є доволі маленьким містом із населенням до 300 тисяч мешканців, де доволі легко знайти когось, залишаються люди, котрі не бояться піти на такий зухвалий злочин.
Деталі цієї схеми читайте в ексклюзивному матеріалі 0532.ua.
Сором'язлива незнайомка
Молодий полтавець (далі зватимемо його Андрій) 11-го червня прогулювався містом після роботи. Раптом у нього зав'язалося невимушене спілкування з молодою дівчиною, яка представилася Настею та виглядала доволі неформально. На вигляд її було не більше 19-ти років, вона розповіла, що недавно закінчила практику з ландшафтного дизайну, а зараз прямує додому.
Вона несла в руках пакет АТБ, наповнений продуктами, поверх темних колгот виднілися білі шкарпетки, довершував образ чокер на шиї та толстовка з назвою рок-групи Avangen Sevenfold.
Хлопець був одягнений у лютню панамку (запам'ятайте цю деталь). Під час короткої розмови Андрій сказав новій знайомій, що йде в гості до друга, хоча на справді планував продовжити гуляти містом. Їх розмова тривала максимум 5 хвилин. Вони обмінялися нікнеймами у месенджері Телеграм. У профілі дівчини була її справжня світлина. Наш герой відправив їй стікер, після чого вони попрощалися та розішлися шляхами.
Через кілька хвилин він взяв до рук смартфон і побачив, що Настя раптово занесла його в чорний список. Це трохи здивувало молодого чоловіка, тому що в моменті вона дуже жваво з ним спілкувалася. Але вже швидко він забув про інцидент і пішов на спортивний майданчик.
«На вас замовили ДОКС»
Поки він йшов до турніків йому прийшли однакові повідомлення з двох Телеграм-акаунтів із наступним текстом: «Привіт друже, на тебе замовили ДОКС, ми знаємо де ти живеш, хто ти, як звати твою матір і це лише мала частина. Ми пишемо саме тобі зовсім не випадково, просто так нас позбутися не вийде. Дотримуйся подальших вказівок».
Хлопець був шокований цими погрозами. Почав прокручувати в голові, хто міг йому помститися, але не знаходив відповідь. Також Андрій не зрозумів абревіатуру ДОКС, тому поліз шукати значення в інтернеті. Там дізнався, що ДОКС — це публікація персональної чи конфіденційної інформації про людину без її згоди.
Через кілька хвилин анонім спитав у полтавця, як справи у його друга, в гості до якого той начебто поспішав. Тут наш герой зрозумів, що казав це тільки тій дівчині, яка занесла його в Чорний список, адже ні до якого друга він не йшов.
Через кілька миттєвостей шантажист повністю видав себе наступним питанням: «Ти хоч у приміщенні без панамки?». Тепер Андрій розуміє, що це пише та дівчина або її спільники, з якими вона працює в якості інформатора.
«За тебе нам заплатили 80$, даси нам хоч на цент більше, вважай ми тебе не знаємо, інакше буде СВАТ (виклик поліції або інших служб від імені жертви - ред.) тебе та батьків», — ідеться в ще одному повідомленні невідомих.
Карткова гра
Полтавець зателефонував другу та розповів йому про цей інцидент. Той порекомендував підіграти махінаторам і дізнатися номер карти, на яку вимагатимуть відправити гроші. Андрій з другом подумали, що інтернет-аферисти спеціально підготували криптовалютну карту для таких оборудок.
Однак скоро з'ясувалося, що аферисти не стали надто напружуватися над створенням складної системи з виманювання коштів. Вони скинули звичайну карту Монобанку на ім'я Олександр Б. Друг запропонував нашому герою звернутися в службу підтримки Монобанку, щоб вони заблокували рахунок горе-аферистів.
Андрій надав адміністратору Монобанку скриншоти листування та номер карти шахрая. Там поставили додаткові питання та попросили трохи зачекати поки обробляється інформація.
У цей час зловмисник продовжував тиснути по переписці. Писав, що дає лише 5 хвилин, за які на картці має опинитися 1500 гривень, інакше опублікує всю конфіденційну інформацію. Проте пройшло вже значно більше часу, а нічого не відбувалося. Потім Андрій вирішив просто заблокувати ці два профілі, з яких поступали погрози.
Розв'язка без фіналу
Андрій від початку зрозумів, що у шахраїв немає ніякої секретної інформації. Схема розрахована на довірливих людей, яких під впливом емоцій можна ввести в оману, описавши якісь незначні деталі, котрими поділилися з чарівною незнайомкою.
Через майже 1,5 години від початку розгляду Монобанком скарги, там відповіли, що рекомендують звернутись до кіберполіції. Надали посилання на їх офіційний сайт, де можна скласти електронну форму, яку потім розглянуть правоохоронці. Однак адміністратор банку додав, що після цього слід ще піти до відділку поліції та написати паперову заяву. Потім поліція має передати витяг з ЄРДР.
Лише після усіх цих кроків, які можуть зайняти не один день, Монобанку треба буде відправити фото з єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР). По отриманню офіційного рішення від суду, вони зможуть надати правоохоронним органам інформацію, а також почати співпрацювати з ними по цій справі.
Засмучений від таких бюрократичних умовностей Андрій вирішив звернутися не в поліцію, а до журналістів. Таким чином він сподівається проінформувати якомога більшу кількість чоловіків, щоб уберегти їх від можливої спроби аферистів ошукати їх.
Через кілька діб акаунт, з якого прилетіла перша погроза, змінив ім'я на Єгор. Також власник профілю поставив фотографію, на якій зображені два юнаки років 18-19. Вони також вдягнені як представники молодіжних субкультур. В одного з хлопців навіть пофарбоване волосся в зелений колір.
Чи вони раніше вже намагалися ошукати людей, чи це був їх дебют, нам поки не відомо. Якщо ви знаєте цих юнаків, або вам відомо, що вони намагалися надурити когось, пишіть ці факти нашій редакції.
Нагадаємо, полтавців попереджають про шахраїв, які пропонують легкі гроші.
Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
19:25, Вчора
19:25, Вчора
19:25, Вчора
19:25, Вчора
19:25, Вчора
live comments feed...