• Головна
  • Сонцезахисні окуляри: невже є небезпека для зору?
Новини компаній
16:26, 6 червня 2024 р.

Сонцезахисні окуляри: невже є небезпека для зору?

Новини компаній

Окуляри сонцезахисні з контролем ультрафіолету давно стали обов’язковим елементом гардеробу, особливо влітку. Вони не просто доповнюють образ, а й виконують важливу функцію захисту. Проте неякісні окуляри від сонця шкодять очам так само, як й ультрафіолет. В таких окулярах до розширеної зіниці потрапляє надмірна кількість світла.

Сонцезахисні окуляри: невже є небезпека для зору?, фото-1

Як же розібратися в цьому питанні та які окуляри вибирати при покупці?

Вибираючи жіночі окуляри з сонцезахистом, важливо звернути увагу на кілька моментів:

  • Захист від УФ-променів: чим вищі цифри, тим кращий UV-фільтр. А краще шукайте окуляри, які блокують 100% UVA- та UVB-променів або "UV400". Це врятує ваші очі від шкідливого впливу сонця й розвитку таких хвороб, як катаракта. До речі, сертифіковані окуляри найрізноманітніших оригінальних брендів можна знайти в спеціалізованому магазині Оптика Люксор.
  • Поляризація: поляризаційні лінзи зменшують відблиски від гладких поверхонь й корисні для водіння або занять спортом на воді.
  • Матеріал лінз: пластикові лінзи легші та більш ударостійкі, але можуть подряпатися без спеціального покриття. Скляні лінзи стійкіші до подряпин, але важчі та можуть розбитися при ударі.

З якого матеріалу вибрати лінзу?

Кожен варіант матеріалу має свої переваги й недоліки.

  • Полікарбонат — один із найпоширеніших матеріалів. Він міцний і легкий, стійкий до ударів, однак поступається склу в оптичній чіткості.
  • Скло CR-39 — найміцніший варіант. Забезпечує високу прозорість і чіткість зображення, але при ударі є ризик, що такі лінзи тріснуть, також саме скло важче за пластик.
  • Поліуретан NXT — гнучкий, стійкий до ударів матеріал. Зображення у таких лінзах чітке, однак такі лінзи дещо поступаються склу міцністю.
  • Акрил — дешевший варіант, він підходить для тимчасового використання. Проте менш якісний за оптичними характеристиками.

Колір лінзи

Колір лінз не впливає на захист від ультрафіолету. Проте він може поліпшити чи погіршити якість зору в різних умовах.

Нейтральні — сірий, коричневий та зелений це найкращий вибір для загального використання. Такі окуляри не спотворюють сприйняття кольорів.

Жовті та помаранчеві лінзи, навпаки, посилюють контрастність. В них зручно за дуже сонячної погоди або зниженої освітленості, наприклад під час водіння. Проте такі лінзи можуть викликати дискомфорт всередині приміщень.

Чому не можна капати звичайний розчин в очі?

До сонцезахисних окулярів може потрапляти пил, пісок чи піт під час активного відпочинку (в цьому також й небезпека контактних лінз). І якщо в таких окулярах залишається бруд, він може травмувати очі або стати середовищем для розмноження мікроорганізмів. Проте у таких випадках закрапувати очі звичайним фізіологічним розчином не варто. Адже звичайний до складу розчину входять інгредієнти, які можуть пошкодити рогівку, зовнішній шар ока.

Дотримуйтеся порад, користуйтеся якісною оптикою в Оптика Люксор і дбайте про очі, особливо влітку, коли вони найбільш вразливі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...