17:30, 17 травня
Надійне джерело
Відзавтра набирає чинності новий закон про мобілізацію: що потрібно знати
Мобілізація. Фото з відкритих джерел
У суботу, 18 травня, набуває чинності закон про мобілізацію. Військовозобов’язані мають уточнити облікові дані протягом 60 днів. У Міністерстві оборони України назвали кілька способів, як оновити дані.
Як і де оновити дані?
Речник Міністерства оборони, старший лейтенант Дмитро Лазуткінповідомив, що військовозобов’язані громадяни України матимуть можливість оновити дані не тільки у ТЦК та СП, але також в електронному кабінеті та ЦНАПах.
"Є три шляхи: ТЦК та СП, електронний кабінет, який має запуститися від 18 травня, і ЦНАПи. Тому що було запущено дезінформацію, нібито ЦНАПи не готові до цього. Закон каже, що ЦНАП - це теж місце, де можна оновити дані", - зазначив Лазуткін.
Відзавтра ЦНАПи готові приймати військовозобов’язаних, але також свою роботу розпочне електронний кабінет.
"Наразі це буде можливість оновити дані, такі як електронна пошта, телефон і місце проживання", — сказав він.
Обмежено придатні?
Крім того, нова норма в законі стосується також заброньованих осіб, осіб з відстрочкою і жінок-військовозобов’язаних.
Ті громадяни, які вже оновили свої дані у ТЦК, або зараз оновлюють, можуть повторно не приходити до військкоматів після 18 травня. А от ті, чоловіки, у яких у військовому білеті було написано – обмежено придатний, обов’язково мають з’явитися до ТЦК і повторно пройти ВЛК. Адже такого статусу більше не буде.
Крім того, висновок ВЛК буде діяти лише 1 рік. Адже за цей час можуть відбутися зміни у стані здоров’я чи сімейному положенні, тому необхідно або підтвердити наявний статус, або отримати новий.
Військові та особисті документи
Також, починаючи з 18 травня, усі чоловіки віком від 18 до 60 років повинні мати з собою військово-обліковий документ. Навіть виключені з військового обліку, або ті, що мають бронь чи відстрочку. Право перевіряти такі документи надано працівникам ТЦК та СП, поліцейським, прикордонникам (у прикордонній смузі або на пунктах пропуску).
Зміни для роботодавців
У "Судово-юридична газета" зазначається, що новий закон закріплює таке поняття як оповіщення. Тобто це виклик громадян до ТЦК, а також вручення (надсилання) повісток громадянам.
Відтепер підприємства, установи і організації тепер будуть зобов’язані вести військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів з-поміж своїх працівників і надавати звітність з цих питань відповідним органам влади.
Державні та комерційні установи і підприємства на вимогу ТЦК повинні сповістити військовозобов'язаних про виклик і забезпечити їхнє своєчасне прибуття за цим викликом, у 7-денний строк.
Роботодавці мають інформувати ТЦК про прийняття на роботу (навчання) та звільнення з роботи (навчання) призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Право на відстрочку: що зміниться?
Тепер право на відстрочку втратять наступні категорії:
- батьки трьох і більше дітей, які мають заборгованість зі сплати аліментів більше як за три місяці;
- чоловіки, які самостійно виховують дитину віком до 18 років, а мати дитини не позбавлена батьківських прав, не померла, не має статусу зниклої безвісти або безвісно відсутньої, не перебуває у місцях позбавлення волі;
- студенти, які здобувають другу освіту, що непослідовно вища рівнем за першу (наприклад бакалавр знову навчається на бакалавра);
- педагоги коледжів, вишів та шкіл, які мають на одному місці роботи менше 0,75 ставки;
- чоловіки, чия дружина має ІІІ групу інвалідності.
Як ми писали раніше, покарання за ухилення від мобілізації зміниться. Зокрема, зростуть штрафи та кримінальна відповідальність.
Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила Закон про мобілізацію в’язнів.
Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
08:07, 23 листопада
07:48, 19 листопада
07:22, 21 листопада
19:25, 21 листопада
19:25, 21 листопада
live comments feed...