• Головна
  • «Прив'яжіть дитині любов до камери, і в неї не буде грошей на наркотики»: інтерв'ю з вчителем і відеографом Олександром Шулікою, чиї кліпи про полтавських зірок підкорюють шоу-бізнес
17:20, 10 серпня
Надійне джерело

«Прив'яжіть дитині любов до камери, і в неї не буде грошей на наркотики»: інтерв'ю з вчителем і відеографом Олександром Шулікою, чиї кліпи про полтавських зірок підкорюють шоу-бізнес

Олександр Шуліка

Олександр Шуліка

Оператори завжди залишаються у тіні творчого процесу, але вони відіграють дуже важливу роль у створенні якісних сюжетів, кліпів та рекламних матеріалів. Їхню працю часто недооцінюють, і ми знаємо про них занадто мало. Тому журналіст 0532.ua вирішив поспілкуватися з полтавським відеографом Олександром Шулікою. Чоловік вже понад дев'ять років заробляє на життя за допомогою камери, але, попри це, вчительство є його другим покликанням.

Він розповів в інтерв'ю для 0532.ua, над якими проєктами працював, що стало причиною звільнитися зі школи та як саме починав свій шлях до відеографії.

«Панахиди знімати не доводилося»

Професійно займатися зйомкою Олександр ніколи не планував. Він шукав тимчасовий підробіток і саме тому натрапив на вакансію асистента відеографа.

- Мені завжди батьки говорили,  що вони хочуть, щоб я працював десь головою, а не руками. І якраз відеографія —  одна з таких професій. Ти там трудишся і фізично, і інтелектуально.

На початку своєї діяльності він з невеликою командою займався зйомкою весіль та днів народжень. Панахиди, як шуткує, знімати не доводилося, але те, що справді морально виснажувало, — це складні знімальні дні. На початку кар'єри Шуліка разом з колегами три дні поспіль знімав весілля, проводячи на роботі по 15 годин щодня.

- Їздили по різних куточках Полтавської області. Виснажувалися сильно, а на сон залишалося кілька годин.

Зараз наш герой намагається реалізувати себе у зйомках реклами, створенні різного контенту для підприємців, а також останнім часом зацікавився світом шоу-бізнесу, зосереджуючись на зйомці музичних кліпів.

«Прив'яжіть дитині любов до камери, і в неї ніколи не буде грошей на наркотики»

За словами Олександра, професійне обладнання для фото- та відеозйомки - це не дешеве задоволення. Коли він розпочинав свою кар'єру, у нього було всього 100 доларів, за які зміг тільки придбати об'єктив з фокусною відстанню 50 мм.

- Щоб стати відеографом, перше, що потрібно - це камера та якісні флешки. Для досягнення хорошої якості зображення також важливо придбати штатив або стабілізатор. Це дозволить вам створювати відмінні відеоматеріали. Питання зі звуком також є важливим, оскільки для цього потрібна спеціальна техніка, а її також потрібно придбати додатково. Ну і для монтажу потрібен обов’язково ноутбук, а це також є витратою коштів.

Очевидно, що з часом це все потрібно оновлювати, оскільки техніка не є вічною. Наш герой робить це з циклом кожні 3-5 років.

Три в одному: відеограф, режисер і монтажер

Інколи відеографи все частіше виступають як режисери, так і монтажери. Це поєднання різних ролей може стати викликом, але також відкриває нові можливості для творчості.

- Відеограф, який бере на себе функції режисера, повинен уміти будувати цікаві сюжети та надавати глибину персонажам, хоча це може бути складним завданням, оскільки він фактично поєднує в собі три різні професії.

Олександр також поділився своїм досвідом, розповідаючи про важливість монтажного мислення та здатність уявляти сюжет ще до початку зйомок. Він підкреслив, що попередня підготовка та ретельне знайомство з матеріалом дозволяють ефективно втілювати задумане на практиці.

Особливу увагу чоловік приділяє взаємодії з акторами під час зйомок, допомагаючи їм виразно відтворити емоції та бути природними перед камерою. За словами Олександра, ключовим елементом вдалого відео є передача емоцій.

- Основне в кадрі – це емоція. І, відповідно, якщо я зустрічаюся з людиною, яка тільки новачок в акторській сфері, я стараюся – вивести його на емоцію,  розговорити або запропонувати якийсь анекдот

Проблемні ситуації на роботі:

Чоловік визнає, що за дев’ять років операторської діяльності не вивчив усю професію до кінця, тому що опанував її, як висловлюється, тільки на 10%. Через це деякі складні ситуації все ж таки траплялися на роботі, особливо на початку кар'єри.

"Забули майже весь реквізит для зйомок"

- Пам'ятаю, був один факап, коли ми знімали кліп "Солдат" для Віталія Лобача у Дніпропетровській області. Я перед цим знаходився на зйомках в Черкасах. Лобач мене спіймав на дорозі в Решетилівці. Ми витратили багато часу на підготовку реквізиту, який був нам дуже важливий. Власне, день тоді виявився надто сумбурним. На половині шляху ми згадали, що майже весь реквізит, який нам потрібен для зйомок кліпа, забули взяти. Навіть колонку, через яку мав звучати супровід, ми залишили. Однак, на щастя, вдалося по дорозі вирішити ці проблеми, знайшли те, що не вистачало. Я зняв кліп, і зараз, якщо не помиляюся, він набрав півмільйона переглядів на YouTube.

"Влетів у калюжу та мало не розбив камеру"

- Я добре пам'ятаю ще один проблемний епізод, коли ми знімали кавер на пісню «Мавка». Все було підготовлено, краєвиди були чудові, актори виглядали відмінно, але я, роблячи третій кадр на початку зйомок, невдало влетів у калюжу. Весь вимазався та мало не розбив камеру. Взагалі весь кліп, п'ять годин, я знімав босим. Але в кінці, не дивлячись на усі труднощі, він також набрав багато переглядів, і всі ці жертви були варті.

Шуліка також зауважує, що зйомка одного кліпу може займати весь день або навіть кілька днів. Для ознайомлення з усіма іншими роботами відеографа ви можете перейти на його YouTube-канал за цим посиланням.

«Хтось колекціонує марки, а я – читаю уроки»

У 2015 році Олександр Шуліка вступив на стежку педагога в одній із полтавських шкіл і паралельно розвивав себе у відеографії. Це стало, зокрема, джерелом додаткового доходу. На початку обидві професії не приносили значного заробітку, але навіть при цьому чоловік продовжував любити школу й опановувати технології знімального процесу.

«Прив'яжіть дитині любов до камери, і в неї не буде грошей на наркотики»: інтерв'ю з вчителем і відеографом Олександром Шулікою, чиї кліпи..., фото-1

Проте, після дев'яти років роботи в освітній сфері у ролі вчителя інформатики, він був змушений тимчасово залишити викладацьку діяльність. Цим вирішальним кроком, як висловлюється Шуліка, стало повномасштабне вторгнення.

- Вимоги до працівників державних установ стали завищеними: з'явилися додаткові обов'язки, а заробітна плата зменшилася. Це призвело до того, що я не міг вчасно виконувати замовлення своїм клієнтам. Тому, на жаль, мені довелося залишити школу і зосередитися на іншій професії.

Він також додає, що вчительство весь час сприймалося у вигляді улюбленого хобі.

- У кожного є свої захоплення. Хтось збирає монетки або марки, а я завжди знаходив задоволення в читанні уроків. Школа була для мене цікавим досвідом. Там я працював разом з чудовими людьми у прекрасному колективі», — додає чоловік.

Врешті-решт, Олександр не стверджує, що освіта назавжди залишилася у минулому. Він говорить, що у майбутньому, коли "набігається як оператор", знову повернеться до викладацької діяльності. 

Раніше ми писали, як весільний співак Віталій Лобач, попри заїкання, проривається в український шоу-бізнес.

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#відеограф #Олександр Шуліка #Полтава #історія
Оголошення
live comments feed...