• Головна
  • «Дорогою ціною»: як полтавців «розводять» у Телеграм-ботах для знайомств «Дайвінчик» і Taster
19:10, 9 травня 2024 р.
Надійне джерело

«Дорогою ціною»: як полтавців «розводять» у Телеграм-ботах для знайомств «Дайвінчик» і Taster

Шахраї в Телеграм ботах для знайомств «Дайвінчик» і Taster. Колаж: 0532.ua

Шахраї в Телеграм ботах для знайомств «Дайвінчик» і Taster. Колаж: 0532.ua

На зміну архаїчним сайтам знайомств, орієнтованим на користувачів комп’ютерів, прийшли зручні мобільні додатки, які постійно покращували якість продукту. Але в останні роки їм у потилицю почали дихати Телеграм-боти для знайомств. А все того, що їх не треба завантажувати, а ще вони мають елементарний інтерфейс бота в месенджері. Крім цього, вони майже цілковито безоплатні. 

Такі джерела дуже полюбилися чималій кількості полтавців, особливо молоді. Найпопулярнішими у нас у місті стали «Дайвінчик» і Taster. Проте диявол криється в деталях, а саме в простоті цих сервісів. Оскільки в таких ботах немає системи верифікації, це стає плідним ґрунтом для різного роду шахраїв. 

Про основні способи «розводу» на гроші та як від них уберегтися, читайте в спеціальному матеріалі журналіста 0532.ua Аліка Сахно.

Як це працює

Найбільша різниця між додатками та ботами для знайомств полягає в системі безпеки та відсутності дорогих підписок, за які надають додаткові покази та інші переваги (хоча в Taster з’явилися платні бонуси). Щоб зареєструватися в умовному Badoo або Tinder, потрібно підтвердити свою особистість через електронну пошту, а потім ще й верифікувати своє фото, також можна додати номер телефону.

У «Дайвінчик» і Taster система підтвердження взагалі відсутня. З одного боку це дуже зручно, адже не витрачається зайвий час, але з іншого — це стає підводним каменем, про який поговоримо далі. 

Все що необхідно — увести в пошук назву одного з двох чат-ботів та виконати кілька кроків, таких як додати фото, написати кілька рядків про себе, вказати своє місто. Після цього починається автопошук людей у зазначеному місті. Коли перелік людей у цьому населеному пункті вичерпується, додаються сусідні, наприклад, Диканька, або дальні, на кшталт Кременчука. 

Завдяки відсутності перевірки особи, можна взагалі вкрасти чужу фотографію та видавати себе за будь-кого. Причому знайти шахрая буде в край складно, бо Телеграм — це анонімна платформа, а в чат-ботах можна вказати яке завгодно місто в межах країни. Тому фізично шахрай може знаходитись як у сусідньому будинку, так і за кордоном.

Описані нижче схеми зустрічаються навіть за межами «Дайвінчика» та Taster. Здебільшого від них страждають чоловіки та хлопці, оскільки в нашій культурі прийнято, що саме представники чоловічої статі роблять «перший крок», і мають бути більш ініціативними. Крім цього, статистично на сайтах і в додатках для знайомств чоловіків більше принаймні на 25-30% (залежно від додатка, ця статистика змінюється в один чи інший бік). Це суттєво збільшує конкуренцію між представниками сильної статі, що знижує вірогідність отримати лайк від дівчини. З усім тим, жінки та дівчата там також потрапляють на різні шахрайські гачки.

Заробіток на «інвестиціях» 

Спосіб із легким заробітком, про який ми вже раніше писали тут, у ботах для знайомств активно використовується. Однак є й більш «витончені» схеми. Наприклад, коли чарівна дівчина (або хлопець) розповідає, що знайшла в програмі по заробітку прогалину, завдяки якій можна отримати великі кошти. Усього лише треба інвестувати певну суму.

Найчастіше шахрай комбінує передачу цієї інформації між текстом, голосовими або відео повідомленнями. Це викликає більшу довіру у співрозмовника. Більшість роблять «коштовну» пропозицію вже в першому повідомленні.

«Дорогою ціною»: як полтавців «розводять» у Телеграм-ботах для знайомств «Дайвінчик» і Taster , фото-1

Проте є й більш старанні маніпулятори, які довго ведуть свою жертву через активний діалог. Питають вас про хобі та роботу, а також розгорнуто описують своє життя наповнене різними захопленнями та подіями. Серед описаних інтересів може бути інвестування. Найчастіша легенда, котру нашому журналісту розповіли хлопці, які стикалися з таким видом омани, це нібито брат навчив дівчину заробляти криптовалюту.

Через деякий проміжок часу (зазвичай протягом доби/двох) шахрай починає «закидати» під певними приводами пропозицію щодо торгівлі «криптою» в спеціальному боті в Телеграм. Це може бути пряме звернення вкласти гроші в крипто-проєкт або маніпулятор запевнить вас створити акаунт у такому боті. Після цього йому або її треба надати доступ для торгівлі, оскільки, за легендою, робочий профіль заблоковано, а заробляти на хліб якось потрібно.

Звичайно, якщо ви погодитесь виконати усі кроки, які від вас вимагатиме незнайомка або незнайомець, вони приведуть вас до зменшення розміру гаманця.

Крокодилячі сльози

Прохачі на вулицях завжди мають якусь трагічну історію, яку емоційно оповідають перехожими, щоб заволодіти їх грошима. Найчастіше це власна хвороба або страждання близької людини. Сучасні технології дозволяють новітнім прохачам заробляти під такими соусом навіть не виходячи з дому.

Одним з таких випадків поділився з нашим журналістом молодий полтавець, який познайомився з привабливою дівчиною в «Дайвінчику». Вона гарно реагувала на його повідомлення та активно вела діалог. Усе вказувало на те, що інтернет спілкування переросте в живу зустріч. Аж раптом вона сказала, що зараз перебуває в лікарні на Закарпатті. Її треба терміново прийняти препарат, який прописав лікар, але в неї просто немає грошей. 

Було вже близько опівночі, вона почала благати допомогти, адже посварилася з бабусею, а інших родичів і близьких у неї нема. Також вона переконувала, що пролікується ще кілька днів і приїде до нього в Полтаву. Хлопця розчулила ця історія, він відправ її 200 гривень.

Через півгодини вона сильно дякувала та хвалила свого «рятівника». Він уже планував лягати спати, щоб продовжити комунікацію завтра, але дівчина додала, що лікар сказав її поїсти, але в неї, знов ж таки, банально немає коштів. Він відповів, що краще це питання вирішити з ранку, адже йому рано вставати на роботу, але дівчина продовжувала тиснути на емоції, записувала сльозливі голосові та відеоповідомлення. В результаті хлопець здався й надіслав іще 150 грн.

Вона знов ж таки обсипала його горою компліментів. Але на ранок повідомила, що її потрібна нова сума на білет до Полтави. Тут хлопець уже почав відмовляти її, тоді вона зрозуміла, що сльозливі історії вже не працюють, і почала казати, що як приїде, то в них одразу буде секс. Також записувала відверті відеоповідомлення та надсилала фото. На щастя, він тоді вже розкусив цей план і заблокував «інтернет-наречену». 

Кому війна, а кому...

Для мільйонів українців війна принесла біль та горе, проте є особи, для яких криваві події стали золотою жилою. ЗМІ неодноразово розповідали про шахраїв, які ошукали військових та їх родини, однак цивільним також дістається, як не дивно, навіть на сайтах знайомств.

Ось наступні декілька прикладів: чоловік знайомиться в вищезгаданих сервісах із дівчиною на ім'я Єва. Вона представляється переселенкою з Харкова, яка тимчасово живе в Полтаві. Розповідає, що працює в салоні краси майстром манікюру. Чоловік упродовж кількох днів переписується із нею та планує запросити на побачення. 

Одного дня Єва каже, що її будинок в Харкові був зруйнуваний ракетою. Він знаходиться в районі, котрій дійсно активно бомбили окупанти. Далі вона пояснює, що на кілька діб поїхала додому, щоб зібрати усі документи про пошкодження житла, аби отримати компенсацію від держави.  

Через мить після того, як дівчина поділилася враженнями від поїздки та деталями руйнування житла, вона записує голосове повідомлення, в якому дуже емоційно стверджує, що перебуває в стресі від побаченого та потребує 80 гривень на їжу. Чоловік швидко зрозумів, що ним просто маніпулювали на темі війни, щоб заробити таку мізерну суму (хоча зайняті 80 гривень — це міг бути лише початок).

«Дорогою ціною»: як полтавців «розводять» у Телеграм-ботах для знайомств «Дайвінчик» і Taster , фото-5

Приклад №2: інша дівчина буквально через кілька повідомлень пише, що вона переселенка з окупованого ще в 2022-му році Сєвєродонецьку на Луганщині, її тато загинув на війні, а мати перебуває в напівзруйнованому місті. Але найголовніше, що сама дівчина хворіє на діабет та її не вистачає 170 гривень на ліки.

«Дорогою ціною»: як полтавців «розводять» у Телеграм-ботах для знайомств «Дайвінчик» і Taster , фото-6

Тема волонтерства також активно використовується шахраями. Ще один чоловік поділився історією та скриншотами листування з дівчиною, з якою виникла спільна симпатія в Taster. Після його першого повідомлення, вона відправила великий заготовлений текст. Там ішлося, що вона волонтер і збирає кошти на слухові апарати для дітей. Необхідна сума — майже 17 тисяч гривень на 10 приладів. Додала фотографії та рахунки минулих зборів. А також переконувала, що шукає хлопця. 

Він повірив і відправив «волонтерці» 300 грн. Потім спитав, з якого вона міста, дівчина відповіла, що з Вінниці, а після додала, що йому треба «докинути» ще трохи грошей, щоб була «кругла» сума. Але чоловік запідозрив її в не щирості та спитав, як вона підписана в Інстаграм. Однак вона почала виправдовуватися начебто не може встановити доступ до профілю. На це він прямо написав, що вона насправді не є волонтером, а просто наживається на довірливих хлопцях. У відповідь вона заблокувала його.  

Сексуальна еквілібристика

Не всі користувачі шукають серйозні стосунки чи то дружбу, чимало людей реєструються на сервісах знайомств задля пошуку сексуального партнера. У Taster і «Дайвінчик» майже через один-два профілі попадається особа, яка одразу пропонує статевий зв’язок на різних умовах. Якщо мова про чоловіків, то, враховуючи культурні рамки, вони здебільшого дійсно шукають безкоштовний секс. 

А ось жінки тут або надають сексуальні послуги за гроші, або використовують сексуальний контекст, аби надурити шукачів гострих відчуттів. Частіше — другий варіант. Ось кілька подібних історії.

Почнемо з найпоширенішої схеми такого штибу: у хлопця з дівчиною випадає симпатія, далі він або вона починає діалог і через кілька миттєвостей пише, що продає свої інтимні фотографії та відео. Звісно, перевірити не вдасться, чи це її фото та відео або ж вона, а може і він, завантажила їх з якогось сайту для дорослих. 

За цим методом іде більш «просунутий», коли до пропозиції придбати відверті матеріали додається й можливість реальної зустрічі для проведення не дитячого дозвілля. Але на відміну від справжніх жінок легкої поведінки, ці пропонують свої послуги за передплату. А коли отримують кошти, називають якусь випадкову адресу, потім блокують свого «клієнта».

«Дорогою ціною»: як полтавців «розводять» у Телеграм-ботах для знайомств «Дайвінчик» і Taster , фото-13

Але є і більш зухвалі схеми, одну з яки анонімно розповів чоловік. Він познайомився з привабливою дівчиною Настею в Taster. Вона швидко попередила, що шукає лише інтимні відносини, тому запропонувала обмінятися відвертими світлинами, а потім зустрітися для інтиму. 

«Дорогою ціною»: як полтавців «розводять» у Телеграм-ботах для знайомств «Дайвінчик» і Taster , фото-14

Через кілька годин вона надсилає йому відеоповідомлення, де позує в оголеному вигляді.

«Дорогою ціною»: як полтавців «розводять» у Телеграм-ботах для знайомств «Дайвінчик» і Taster , фото-15

А потім просить його записати «кружечок» з оголеним тілом. Через деякий час він записав відео, де видно лише його частини тіла, без лиця.  

Вона подякувала та сказала, що треба знайти зручний для зустрічі день, але поки краще продовжити бесіду в Інстаграм. Він відмовився переходити в соцмережу, а наступним повідомленням Настя переслала скриншоти їх переписки. Там були його сторінка у «ВКонтакте» та текст, в якому вона погрожувала розіслати всім друзям і різним групам запис з його відвертим відео, якщо він негайно не відправить її на карту гроші.

«Дорогою ціною»: як полтавців «розводять» у Телеграм-ботах для знайомств «Дайвінчик» і Taster , фото-16

Чоловік був шокований, але не утратив самовладання. Швидко видалив свою сторінку в «ВК», закрив профілі у всіх соцмережах і заблокував шантажистку. Наступного дня вона написала погрози вже з іншого акаунту, але він її знов заніс у чорний список. На щастя, шахрайка не встигла розіслати дискредитуючі матеріали. 

Також попадаються випадки, коли представникам сильної статі пропонують секс під наркотиками. 

«Дорогою ціною»: як полтавців «розводять» у Телеграм-ботах для знайомств «Дайвінчик» і Taster , фото-17

Для цього вони мають купити заборонені речовини та прийти за вказаною адресою. За звичай далі їх очікує зовсім не чарівна дівчина, з якою вони спілкувалися в месенджері, а кремезні парубки, які вимагатимуть гроші, щоб не здати бідолашного правоохоронцям.

Кумедні випадки

Але нашому журналісту розповіли й про доволі дивакуваті спроби розвести на гроші. Одному з наших інформаторів познайомився з дівчиною, яка була підписана як Вероніка. Вона привабливо виглядала та гарно реагувала на повідомлення нашого героя. Проте, коли він запропонував її зустрітися, вона сказала, що піде на побачення, якщо він надішле на карту 150-300 гривень.

«Дорогою ціною»: як полтавців «розводять» у Телеграм-ботах для знайомств «Дайвінчик» і Taster , фото-18

Він відмовився від такої перспективи, тоді вона записала голосове повідомлення, з якого стало відомо, що листується не вона, а він, адже голос був ну зовсім не жіночий. 

Далі шахрай зізнався, що видає себе за цю дівчину, щоб заробити грошей на пиво, але поки це не виходить. Також він додав, що вона нібито його дівчина, яка зрадила його з іншим, тому він ще й мстить її таким чином.

«Дорогою ціною»: як полтавців «розводять» у Телеграм-ботах для знайомств «Дайвінчик» і Taster , фото-19

Інша не звична історія виникла, коли чоловік почав листуватися з дівчиною в Taster, а вона скинула йому посилання на мобільну карткову гру. Також поставила свої умови: якщо вона виграє, то він шле її гроші, якщо він, то дівчина покаже свої приватні світлини.

«Дорогою ціною»: як полтавців «розводять» у Телеграм-ботах для знайомств «Дайвінчик» і Taster , фото-20

Як уберегтися від злодіїв

Звісно, не всі користувачі «Дайвінчик», Taster та інших сервісів для знайомств є шахраями. Ними користуються багато щирих і цікавих людей, які хочуть знайти кохання або друзів. Однак варто зберігати пильність і слідувати обов’язковим правилам:

  • Не надсилайте гроші невідомій людині, навіть якщо її історія вас дуже вразила. Або, якщо вас благають надіслати якусь суму, а ви довіряєте цій особі, надайте мінімальну, котру не було б не шкода втратити, наприклад, 100 грн.
  • Якщо після відправки коштів, ви зрозуміли, що вас надурили, одразу зверніться до правоохоронців і надайте номер карти та інші відомості про цю особу.
  • Спробуйте верифікувати особистість співрозмовника через соцмережі або спитайте номер телефону та запропонуйте поспілкуватися голосом. Якщо людина почне знаходити відмовки від вашої пропозиції, це має вас сильно насторожити.

На останок радимо вам знайомитися на живо, погода вже сприяє цьому. Тому не сумуйте на одинці, відвідуйте заходи та просто гуляйте на свіжому повітрі, це буде точно корисніше, ніж проведення незчисленної кількості годин у телефоні. 

Нагадаємо, у Полтавській області активізувалися шахраї.

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так
25,0%
Ні
0,0%
Не сиджу на сайтах знайомств
75,0%
#Дайвінчик #Дайвинчик #Taster #сайти знайомств #шахраї #соцмережі #Полтава
Оголошення
live comments feed...