• Головна
  • «Підвищення "мінімалки", пенсії та податків»: які зміни чекають на полтавців із 1-го квітня
16:00, 31 березня
Надійне джерело

«Підвищення "мінімалки", пенсії та податків»: які зміни чекають на полтавців із 1-го квітня

Зростання зарплати та виплат. Ілюстративне фото

Зростання зарплати та виплат. Ілюстративне фото

З 1 квітня цього року на українців чекає підвищення мінімальної зарплати, а разом із нею і мінімальної пенсії та податків. Торкнуться зміни також і виплат переселенцям.

"Мінімалка" збільшиться на 900 гривень, з 7100 до 8 тисяч гривень.  Це означає, що оплата праці за виконану місячну або годинну норму не може бути нижчою за цю цифру.

Разом із "мінімалкою" зростуть і штрафи для недобросовісних роботодавців. У разі порушення трудового законодавства - наприклад, робота без оформлення трудового договору, затримка або виплата неповної зарплати тощо - потрібно буде сплатити штраф у розмірі від 16 тис. до 128 тис. грн.

Однак зростуть і податки — ПДФО (податок на доходи фізичних осіб) - 18% від мінімалки, що становитиме 1440 грн. Військовий збір - 1,5% від МЗП, що дорівнює 120 грн. А також ЄСВ (єдиний внесок на загальнообов'язкове державне страхування) - 22%, що з 1 квітня становитиме 1760 грн.

З 1 квітня підвищують мінімальну пенсію для 65-річних непрацюючих пенсіонерів зі стажем 30/35 років (відповідно для жінок і чоловіків). Тепер мінімальна пенсія становитиме 3200 грн (це 40% від мінімальної зарплати).

Що стосується пенсіонерів, які працюють, то на них з 1 квітня чекає перерахунок пенсії. Він буде автоматичним і з урахуванням оновленого страхового стажу. Ці виплати після перерахунку будуть індивідуальними для кожного.

У березні Кабмін переглянув допомогу переселенцям і вніс зміни до нового порядку виплат - подовжив термін подачі заяви до 30 квітня 2024 року і розширив список одержувачів.

Окрім уже визначених категорій, міністерство пропонує надати можливість отримувати допомогу таким громадянам:

  • дітям, які влаштовані в сім’ї патронатного вихователя; патронатним вихователям;
  • дітям, які тимчасово влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу (якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в такій сім'ї не більше 9444 грн);
  • особам після досягнення віку 55 років;
  • особам з інвалідністю ІІІ групи, якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в такій сім'ї не більше  9444 грн;
  • особам, які доглядають за дитиною до 3-річного віку або за дитиною, яка потребує догляду до 6-річного віку;
  • особам з тяжкими формами захворювання, яким не встановлено інвалідність;
  • особам, у складі сім’ї яких є діти до 18 років та/або до 23 років, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти.

Нагадаємо, на Полтавщині для близько 20 тис. безробітних людей з інвалідністю запустили проєкт щодо сприяння зайнятості.

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#виплати #соцвиплати #пенсія #ВПО #зарплата #мінімальна зарплата
Оголошення
live comments feed...