18:00, 21 березня 2024 р.
Надійне джерело
У Полтаві запрацював перший центр з підтримки ментального здоров’я MentalHUB
Працівники центру ментального здоров'я. Фото: 0532.ua
Сьогодні, 21-го березня, по вулиці В. Козака, 14, запрацював центр з інтегрованої підтримки ментального здоров’я уразливих категорій населення MentalHUB. Наразі тут працюють дев’ять спеціалістів. Серед них, зокрема, штатні психологи, психотерапевти, а також залучені спеціалісти, які працюють з різними категоріями людей. Журналіст 0532.ua Михайло Михайлюк зробив фото з місця події і поспілкувався з керівництвом центру.
На відкритті центру були присутні різні гості. До заходу, зокрема, доєдналася і секретарка Полтавської міської ради Катерина Ямщикова, яка виступила з вітальним словом.
«Такі простори, вони показують, що українці готові підтримувати один одного. Крім того, нам всім треба працювати з нашим ментальним здоров'ям. Дякуючи, першій леді - це те, що вже стало повсякденним словом, вже багато хто розуміє, що таке ментальне здоров'я. Ментальне здоров’я стало модним, воно стало прогресивним...», - говорить вона.
«Менталхаб» – центр надання комплексної психологічної допомоги. Цей проєкт спрямований, в першу чергу, на незахищені верстви населення, які не мають фінансової змоги отримати якісні психологічні послуги. Вони отримують тут психологічні послуги абсолютно безкоштовно, оскільки всі витрати бере на себе донор проєкту. Тривалість роботи з одним клієнтом – одна година.
За словами координатора психологічної служби БО «Світло надії» і «MentalHUB» Тараса Нестеренка, тут працюють найкращі спеціалісти, які на ринку праці - не дешеві.
«Цільовими нашими групами є демобілізовані військові ветерани, їхні родини, жінки, діти, які постраждали від домашнього насильства, працівники екстрених служб, волонтери, люди, які схильні до професійного вигорання, волонтери, які постійно їздять до військових і мають велике нервове напруження», - висловлюється Тарас.
Варто також зазначити, що в основу MentalHUB полягла методика трансформації травм доктора Джеймса Гордона, яка гарно продемонструвала себе і в США, коли треба було працювати з ветеранами, які внаслідок складних обставин вимушені були демобілізуватися.
Всього в центрі налічується п’ять кімнат. Серед них:
- дві кімнати - на індивідуальну роботу;
- дитяча кімната;
- кімната для групових занять по трансформації травми.
Як говорить виконавча директорка MentalHUB Марина Бондаренко, основна задача центру - зробити послуги з ментального здоров'я доступними для жителів Полтавської тергромади та взагалі для жителів області.
«Ми дуже хочемо, щоб подібний центр з'явився у кожній територіальній громаді. Ми будемо робити максимально все, що від нас залежить, для того, щоб ці послуги були доступні скрізь. Не можу поки що сказати про конкретне відкриття інших центрів, але наша мобільна команда працює у будь-яких тергромадах. Ці послуги можна замовити, перетелефонувавши на гарячу лінію нашого центру. І люди зможуть отримати безкоштовні консультації психологів у своїх населених пунктах», - говорить директорка центру.
Ви можете записатися на прийом в центр за телефоном: +380 50 764 59 68. Працює він кожного дня з 10 до 20-ї години.
Нагадаємо, що у полтавському виші відкрили навчально-науковий інститут спеціальної та інклюзивної освіти.
Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:21
Вчора
18:33
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:01, 23 грудня 2024 р.
16:18, 8 січня
09:28, 7 січня
live comments feed...