16:10, 21 лютого
Надійне джерело
На Монастирському кладовищі Полтави дерева ламають пам'ятники та роками поглинають територію: у владі відповіли, чи збираються наводити лад на старовинному цвинтарі
Монастирське кладовище. Колаж: 0532.ua
Славнозвісний цвинтар розташований у межах Полтавського Хрестовоздвиженського монастиря та на узгір'ї Монастирської гори. Подейкують, що він досі може отримати «золоту зірку», як один із найзанедбаніших некрополів Полтави. Журналісти 0532.ua вдруге побували на території старовинного кладовища, аби з’ясувати, чи намагається міська влада його відновити.
Проблему Монастирського кладовища вперше обговорили минулого літа на одному із засідань Полтавської міської ради. Тоді депутатка Оксана Лазаренко закликала привести його до ладу через те, що люди на кладовищі блукають, шукаючи могилки своїх рідних, а зламані деревами пам'ятники створюють моторошну картину немов з фільмів жахів.
Побувавши на цьому цвинтарі, можна дійти висновку, що час там вже давно зупинився, а занедбані старі пам'ятники, зокрема, з радянськими символіками можуть бути яскравим тому підтвердженням.
Перші поховання тут проводили ще у ХІХ столітті. Хтось, певно, може вважати, що цвинтар наразі закритий. Проте час від часу на Монастирському кладовищі зустрічаються свіжі та доглянуті могилки, що розташовані якомога далі від дерев.
Інші поховання, котрі знаходяться в самому центрі умовного лісу, «потерпають» від багатолітніх кленів та акації, що поглинають територію й за собою знищують могилки та руйнують пам’ятники.
З роками чагарники й дерева майже заполонили всю цю місцевість. Ознаки рослинного світу можна помітити як на могилках, так і поза їх межами. Відвідувачі цвинтаря намагаються самостійно випилювати порослі молоді дерева, але якщо їх вчасно не прибрати, через деякий час сюди треба вже приходити не з лопатою та рукавичками, а з сокирою та пилкою.
Зі сміттєзвалищами ситуація аж ніяк не змінилися. Раніше ми писали, що відвідувачі кладовища створюють смітники у різних локаціях. Зараз їх кількість ще більше зросла. Найчастіше імпровізовані сміттєзвалища поповнюються вінками, гілками дерев, старими пам’ятниками, пластиком, бляшанками або коробками.
На прохання полтавців на кладовищі все ж зробили дорогу.
Проте її заклали не до кінця. Далі розпочинається земляна стежка, яка після значних дощів перетворюється на суцільну багнюку.
Тому поки ми "інспектували" кладовище колір нашого взуття змінився, а підошви наловили чимало цікавого.
Начальник КП «Спецкомбінат похоронно-ритуального обслуговування» Рамаз Заркуа у коментарях журналісту 0532.ua розповів, що незабаром працівники СК ПРО проводитимуть спеціальні роботи з відновлення Монастирського кладовища.
«Наводити порядки на цьому кладовищі ми запланували ближче до потепління. Активно також до цього повинні долучатися й відвідувачі кладовища, бо ділянки з могилками не чіпаємо. Загалом плануємо прибирати чагарники та вирізатимемо сухостій. Також хочемо вже до кінця прокласти доріжку», — зазначив Заркуа.
Також чоловік додав, що їхні працівники активно займатимуться благоустроєм кладовища і приділятимуть йому особливу увагу.
Про можливі зміни на цвинтарі ми напишемо у наступних публікаціях.
Щоб стежити за важливими повідомленнями, підписуйтеся на наш Telegram.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
18:38, 11 листопада
10:54, 7 листопада
09:46, 19 листопада
09:55, 14 листопада
6
13:50, 16 листопада
12
live comments feed...