• Головна
  • «Трапляються водії, які за вмістом алкоголю в крові, мають бути вже мертвими»: поліцейський розповів, чому люди наважуються сідати за кермо напідпитку
15:00, 26 листопада 2023 р.
Надійне джерело

«Трапляються водії, які за вмістом алкоголю в крові, мають бути вже мертвими»: поліцейський розповів, чому люди наважуються сідати за кермо напідпитку

Автомобіль полтавських патрульних поліцейських. Фото: Алік Сахно, 0532.ua

Автомобіль полтавських патрульних поліцейських. Фото: Алік Сахно, 0532.ua

Поліцейські в інтерв'ю 0532.ua розповіли, чому, попри великі штрафи, водії продовжують сідати за кермо, та який найбільший показник алкоголю в крові зустрічали в такого горе-водія. 

Зазвичай 80% водіїв погоджується пройти обстеження на наявність алкоголю в крові в присутності двох свідків. Проте ті водії, які відмовляється проходити перевірку на стан сп’яніння на драгері або в лабораторії, можуть автоматично вважатися п’яним, хоча останнє слово завжди за суддею, який буде дізнаватися причини відмови особи від проходження цієї процедури. 

Штраф 340 грн, який необхідно сплатити впродовж 15 днів, якщо людина не сплачує, то сума подвоюється. Далі його передають виконавчій службі, яка накладає розшук на все рухоме майно боржника, щоб коли його зупинить патруль і перевірить авто в своїй базі, він зміг забрати в нього авто та відправити на штраф майданчик. Допоки власник не сплатить борг, він не зможе забрати автівку.

«Нам трапляються такі люди, яких ми називаємо «людина показник», це ті, хто постійно сідають за кермо напідпитку. Наприклад, були особи, яких і понад 10 раз затримували п’яними. Але вони й на далі продовжували водити авто в стані сп’яніння», — ділиться деталям Володимир.

За словами поліцейського, спочатку за водіння у нетверезому стані було кримінальне покарання, але згодом його замінили на адміністративне. Наразі правоохоронці оформлюють нетверезих водіїв за 130 статтею, в якій є 4 частини. Перші три - це керування в стані алкогольного сп’яніння, а остання — найтяжча — керування в стані сп’яніння, що спричинило ДТП. За четвертою частиною ст. 130 водію загрожує позбавлення правом керувати авто до 6 років, але навіть це не зупиняє горе-водіїв від бажання сісти за кермо в неадекватному стані.

«Трапляються водії, які за вмістом алкоголю в крові, мають бути вже мертвими»: поліцейський розповів, чому люди наважуються сідати за керм..., фото-1

«Людину позбавляють права керування, вона далі все одно продовжує їздити напідпитку або вживає наркотичні засоби, наприклад, канабіс. Людина покурила наркотик і сідає в авто. Такі речовини зменшують увагу. Якщо людина вперше потрапляє до рук поліції в такому стані, її виписують штраф у 17 тисяч гривень. За кожен наступний раз ця сума подвоюється, тобто далі правопорушник заплатить 34 тис. грн», — уточнюють поліцейські. 

Володимир пригадує, як зупинив людину, яка отримала штрафів на 140 тисяч гривень, але продовжила порушувати. Він вважає, що такі непорядні водії зможуть замислитися над тим, чи варто сідати за кермо напідпитку, чи під дією наркотичних речовин, тільки тоді, коли над ними нависне загроза реального тюремного строку.

«При найбільшому вмісті алкоголю в крові, на нашому приладі заграються три стрілочки. Це значить, що в людини в крові алкоголю в 30 разів більше дозволенного. Найбільший показник, який я зустрічав, — це 3,79 проміле. Але я чув про випадки, коли зупиняли водіїв і з вмістом алкоголю в понад 6 проміле, а це фактично смертельна доза. Однак людина в такому стані ще й транспортним засобом керувала та на ногах могла стояти», — кажуть правоохоронці.

Нагадаємо, поліцейські також розповіли про найдивніші виклики на лінію «102».

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#поліція #інтерв'ю #репортаж #водії #п'яні
Оголошення
live comments feed...