• Головна
  • У Полтаві проблему падіння аварійних дерев не зможуть вирішити швидко: заявок - тисячі, а бригада зі спилювання у "Декоративних культурах" - одна (ВІДЕО)
17:30, 9 жовтня 2023 р.
Надійне джерело

У Полтаві проблему падіння аварійних дерев не зможуть вирішити швидко: заявок - тисячі, а бригада зі спилювання у "Декоративних культурах" - одна (ВІДЕО)

У Полтаві проблему падіння аварійних дерев не зможуть вирішити швидко: заявок - тисячі, а бригада зі спилювання у "Декоративних культурах" - одна (...

9-го жовтня у Полтавській міській раді відбувається відкрита нарада щодо аварійних дерев у громаді. Нагадаємо, впродовж вихідних внаслідок падіння дерев у  Полтаві двоє людей отримали важкі травми, також велике дерево впало на одноповерховий будинок і пробило його дах. На початку наради секретар міської ради Катерина Ямщикова розповіла про поточну ситуацію щодо найбільш резонансних останніх випадків падіння дерев.

Так, 31-річна жінка, на яку дерево впало поблизу кавярні «Фотограф» на вулиці 1100-річчя Полтави, у важкому стані перебуває у обласній лікарні. Залишається складним і стан 12-річного хлопчика, який постраждав внаслідок падіння дерева на площі Слави.

На Стрітенській, 9а велике дерево впало на житловий багатоквартирний одноповерховий будинок, який перебуває на балансі ЖЕО2. Потерпілих немає, але пошкоджене майно, одна квартира має пробиту стелю.

Після цього по кожній ситуації доповідав Ігор Ляшко, директор КП «Декоративні культури» (варто відзначити, що на цій посаді він працює лише два тижні – Авт.):

-Щодо дерева, яке впало на літній майданчик кафе «Фотограф», не було доручень на спилювання. Чи знаходиться воно на балансі – має сказати управління ЖКГ;

-Щодо дерева, яке знаходиться на площі Слави, воно на перебувало на «безхозній» території, не перебувало на балансі;

-по третьому дереву, на Стрітенській, 9а, було доручення на аварійне спилювання від управління ЖКГ. До нього не могли доїхати автомобілі «Декоративних культур», давали відповідь, що не можуть виконати роботи по цьому дереву.

Катерина Ямщикова тут-таки надала «Декоративним культурам» доручення – надати письмову інформацію по статусу усіх дерев, яка їх кількість мають статус аварійних та сухостійних.

Ігор Ляшко пояснив, що наявна у «Декоративних культурах» інформація належним чином не систематизована. Також розповів, що на підприємстві зараз працюють десять чоловік, які можуть пиляти дерева. Бригада складається із чотирьох чоловік та автомобіля. Але «у строю» лише одна вишка, тому що на другу поки що шукають водія.

-Дві бригади – це дуже мало. За попередньою інформацією, за останні три роки було 4000 доручень по знесенню аварійних дерев. У планах «Декоративних культур» на рік стоїть 1200 дерев, - пояснив Ігор Ляшко.

Також він уточнив, що кошти на спилювання аварійних дерев є, у спеціальній Програмі на це закладено 7 мільйонів гривень. З них 5 мільйонів комунальне підприємство зможе освоїти самостійно, ще 2 мільйони можна спрямувати підрядній організації, яку можуть залучити до спилювання аварійних дерев.

Заслухавши доповідь, Катерина Ямщикова надала доручення щодо створення єдиного реєстру, у якому мешканці могли б оперативно вносити інформацію по таким деревам. Потім комісія буде перевіряти їх, надавати статус аварійних, після цього їх спилюватимуть.

Також в.о. міського голови звернулася до мешканців полтавської громади:

-Дуже прошу громаду! У нас зараз ось така ситуація в місті з деревами, із сухостоями, із гілками – не все в порядку. Ми його одномоментно не вирішимо. Я прошу піднімати очі догори! Дивитися, де стоїте, коли йде вітер! Дуже прошу, якщо стоїте на зупинках, стояти під козирками, там де є ці зупинки! Коли сильні пориви вітру, бути обережними, провести розмови із дітворою… Ми зараз включимося на максимум, що буде зараз в силах, будемо вирівнювати ситуацію, - наголосила керівник міста.

Також о 15:30 у міській раді відбулося позачергове засідання виконкому, на якому розглянули питання виділення одноразової матеріальної допомоги. Наталія Бондаренко, начальниця управління соціального розвитку, пояснила, що у проекті рішення пропонують виділити 70 тисяч гривень – по 10 тисяч постраждалим від падіння дерева на вулиці Стрітенській, 9а (їх шість чоловік) та жінці, на яку впало дерево біля кав’ярні «Фотограф». Щодо хлопчика – він не є мешканцем полтавської громади, зараз шукають варіанти, щоб оформити для нього допомогу на лікування.

Пропозиція щодо сум виплат викликала незгоду члена виконкому Олексія Чепрука.

-Це несправедливо! – Олексій Чепурко. – Людина на території міста прийшла в кафе. На неї упало дерево. Тут наша пряма відповідальність. А там – приватна власність. Категорично не згоден, що всім по 10!

-У постраждалої жінки дуже важка травма стегнового суглоба. Є великі ризики реабілітації по ходьбі та відкрита черепно-мозкова травма. Стан її вкрай важкий – вчора він розцінювався так… Зараз треба розглянути максимально адекватну можливу суму, - додала Катерина Ямщикова.

Після нетривалого обговорення члени виконкому вирішують виділити для жінки, яка постраждала внаслідок падіння дерева на майданчик біля кав’ярні «Фотограф», 50 тисяч гривень. Мешканцям Стрітенської, 9а – по 10 тисяч гривень.

Нагадаємо, раніше у Полтаві стався вибух у багатоповерхівці на Інституті зв'язку.

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #дерева #допомога #аварійні #випилювання #падіння #Ямщикова Катерина
Оголошення
live comments feed...