10:30, 3 серпня 2023 р.
Надійне джерело
Засновник юридичної фірми «LEX PRO.TECT» розповів про юридичну допомогу військовим, розлучення під час воєнного стану та послуги адвоката онлайн
Дмитро Тимошенко, юрист, адвокат (із 2016 року), кандидат юридичних наук, з 2017 викладач Харківського національного університету внутрішніх справ, засновник юридичної фірми "LEX PRO.TECT", спеціалізація: військове право, допомога військовослужбовцям, кримінальні справи, цивільні, сімейні, господарські, справи про притягнення до адмін. відповідальності (ДТП), спадщина, супровід фермерських господарств, реєстрація та супровід ФОПів, юридичних осіб.
Дмитро Тимошенко – із родини юристів. Народився і ходив до школи у Полтаві. Після здобуття середньої освіти вступив до Харківської юридичної академії імені Ярослава Мудрого. Навчався у виші та паралельно працював помічником адвоката. У 2016-му році здав екзамен на адвоката і отримав адвокатське посвідчення. До повномасштабної війни працював у Харкові, мав із товаришами фірму. Коли почалося широкомасштабне вторгнення російських окупантів в Україну, повернувся із родиною до Полтави. У березні 2022 року відкрив нову юридичну фірму «LEX PRO.TECT».
Із Дмитром Тимошенком ми поспілкувалися про юридичну допомогу військовослужбовцям, популярні зараз послуги адвоката онлайн та розлучення під час воєнного стану.
-Пане Дмитре, із чим в умовах війни до адвоката найчастіше звертаються українці?
-Зараз 80 відсотків нашої роботи – це «військові» справи. За період повномасштабної війни через нас пройшло 200-300 військових. Це - консультації та допомога у різних питаннях: мобілізація, проходження ВЛК, обмеження щодо служби, направлення на службу на тих чи інших посадах, звільнення з армії. Починається все із консультації та роз’яснення, потім продовжується юридичним супроводом. Зараз найчастіше звертаються із питаннями звільнення із військової служби.
-Ті військові, які до вас звертаються за допомогою, дійсно мають право на звільнення із військової служби? Чи прохають допомоги і ті, у кого для цього немає підстав?
-Звісно, є і такі звернення. Пропонують великі гроші. Але ми не займаємося «рішаловом». Ми беремося за справу лише тоді, коли бачимо, що людина дійсно має законне право для звільнення із військової служби. Справа у тому, що навіть за наявності підстав, це часто не так просто. Іноді «губляться» рапорти, іноді їх відмовляються приймати. Якщо ми беремося за справу, то обираємо одну із двох ліній поведінки. Перша лінія – ми лише координуємо дії військового, але він робить все від себе. Друга лінія, коли ми діємо паралельно. Тобто, військовий подає рапорт, а я пишу від себе заяву, як адвокат. Таким чином, у нас є докази, що цей військовий дійсно подав рапорт із датами і термінами. Якщо законодавства не дотримуються, скаржимося у ВСП, вищому командуванню, іноді в - Оперативне командування, Міноборони.
-Якими є найбільш поширені причини дострокового звільнення із військової служби у справах, які ви ведете?
-Одразу треба зауважити, що треба розмежувати людей, які служать у армії за контрактом, тих, хто призваний за мобілізацією та офіцерський склад. У кожному випадку – різні умови. Якщо мова йде про мобілізованих, то найбільш поширені статті, пов'язані із сімейними обставинами. Якщо, приміром, у військового – дружина-інвалід будь-якої групи. Або батьки І чи ІІ групи інвалідності, або батьки дружини І чи ІІ групи інвалідності, або дитина-інвалід. Також є норма про трьох дітей, про те, якщо військовий (військова) самостійно виховує дитину. Зараз у закон внесли зміни, якщо хтось із рідних загинув під час АТО, під час повномасштабного вторгнення, зник безвісти – це також є підставою для відстрочки або звільнення. Повний перелік зазначений у Законі України «Про військовий обов’язок та військову службу».
Там ще є, приміром, такі підстави для звільнення зі служби:
-За віком (при досягненні 60 років);
-За станом здоров’я (якщо це підтверджено рішенням ВЛК);
-Якщо є вирок про позбавлення волі по кримінальній справі.
-Наскільки результативною є ваша допомога, коли військові звертаються до вас із питанням звільнення?
- Приблизно у 80 відсотках випадків справи завершуються успішно. Ще у приблизно 20 відсотках ми звертаємося у адміністративний суд. Є у нас і позитивні рішення, коли ми йдемо таким шляхом. Але треба врахувати, що через суд це займає 2-3 місяці часу, а якщо із апеляцією, то іноді і 4-5 місяців. Тому завжди спершу пропонуємо позасудовий захист і лише якщо не вдається вирішити таким чином – звертаємося через суд.
- Що саме входить до послуг адвоката онлайн? І чи правда, що навіть розлучають зараз дистанційно, без присутності обох членів подружжя?
- Наша фірма має офіс у Полтаві та ще кілька адвокатів, яка перебувають у Харкові. Але працюємо ми по усій Україні. У наш час при розгляді більшості цивільних, господарських, сімейних справ можна працювати дистанційно. Тим більше, можна надавати юридичну консультацію онлайн клієнтам з будь-якої точки України. До нас звертаються клієнти із Львівської області, Закарпатської, Житомира, Рівного, Одеси, Дніпра. Навіть справи по «адмінкам» за скоєні ДТП ми ведемо онлайн. Підписуємо дистанційно договір, із матеріалами справи знайомимося через електронний суд. Участь у судовому засіданні можна брати у режимі відеоконференції.
Коли почалася повномасштабна війна, з’явилося багато військових питань, але відпали сімейні, господарські. Все нібито стало на паузу. Потім поступово все почало відновлюватися. І минулого року дійсно дуже багато було, сімейних справ, особливо - розлучень. Я гадаю, що війна виступила своєрідним каталізатором. Адже склалися ситуації, коли дружини із дітьми перебували за кордоном, а чоловіки лишилися тут. Нам постійно телефонували і запитували: «А розлучитися онлайн можна? А можна це зробити без моєї присутності?». Насправді, можна. Ми укладаємо дистанційно договір. Нам присилають дублікат свідоцтва про шлюб. І ми представляємо заявника у суді під час розлучення. Весь 2022-ий рік була ця хвиля розлучень, зараз вже спала.
-Розлучаються із чоловіками, які перебувають на військовій службі, чи із цивільними?
-Переважно, із цивільними чоловіками, які лишилися в Україні. В основному, зверталися жінки з-за кордону. Розлучення із військовослужбовцями – це все ж таки поодинокі випадки, але і таки були. Був навіть випадок, коли мені подзвонив військовий із «нуля» і розповів, що дружина хоче із ним розлучитися нібито ні з того, ні з чого. До повномасштабної війни все було добре, родина була міцною, мала дитину. Чоловік пішов воювати із країну, і за свою родину. А через півроку дізнався, що дружина із ним розлучається, справа вже була у суді. Я, за його зверненнями, написав клопотання про зупинення провадження, там півроку дається на примирення. Провадження зупинили, до жовтня розгляд справи – «на паузі». Військовий взяв відпустку, приїхав додому. Не знаю, чи вони примирилися, але чоловік, принаймні, отримав можливість приїхати та поговорити.
-Наскільки багато у час війни звернень щодо порушень трудового права?
-Не так багато, як у мирний час, але вони є. Я є кандидатом юридичних наук, захищався саме по трудовому праву. Тому маю і необхідні знання, і досвід позитивного вирішення таких справ. Переважно, звертаються стосовно звільнення або заборгованості по оплаті праці. Із позитивної практики – ми нещодавно судилися із одним із полтавських заводів, на якому необґрунтовано призупинили договір із працівником. Після нашого звернення до суду, вони спершу запропонували клієнту невелику суму компенсації, потім – більшу. Зрештою, йому оплатили 70 тисяч гривень і ми підписали мирову угоду. Загалом, позитивної практики багато. До речі, цікавий момент. Чимало полтавців звертаються саме до нас, тому що ми представляємо «харківську школу» юриспруденції. Чомусь для полтавських людей цей момент важливий, щоб адвокат був не з полтавською практикою.
***
Дізнатися більше про юридичні послуги фірми «LEXPRO.TECT» ви можете на сайті lexprotect.com.ua.
Адреса фірми: м. ПОЛТАВА, вул. Соборності, буд. 43, офіс №700 (бізнес-центр "Панорама")
Подзвонити до «LEXPRO.TECT» можна за телефоном: +38 (099) 223-53-70
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
live comments feed...