11:30, 6 липня 2023 р.
Надійне джерело
У Полтаві для держслужбовців і представників громад провели дводенний тренінг із вебдоступності
В обласному центрі 4-5 липня для державних службовців і представників органів місцевого самоврядування провели тренінг із вебдоступності. В ньому взяли участь працівники обласної, міської та районних рад, ОВА й РВА Полтавщини. Онлайн приєдналися представники органів влади різних рівнів із Харківської, Дніпропетровської, Черкаської, Сумської та Чернігівської областей. Загалом 230 учасників.
Міністерство цифрової трансформації України за підтримки партнерів прагне досягнути максимальної цифрової доступності у країні, наголосив у вітальному слові керівник із розвитку електронних послуг у Міністерстві цифрової трансформації України Мстислав Банік.
«Попри те, що кількість користувачів Дії збільшується, а їхній досвід користування – переважно позитивний, для Мінцифри залишається важливим, аби Дією та загалом усіма державними електронними послугами й вебресурсами могли користуватися всі українці без винятку. Зокрема й ті, які мають постійні або тимчасові порушення зору, слуху, опорно-рухових функцій», – сказав Мстислав Банік.
Вебдоступність – це один із основних напрямів, над яким ПРООН в Україні працює разом із Міністерством цифрової трансформації України. Завдяки спільним зі Швецією зусиллям в останні роки у країні докорінно змінили законодавство, що регулює вебдоступність держсайтів.
Так, 15 червня 2022 року в Україні набув юридичної сили новий державний стандарт з вебдоступності, що базувався на прогресивному європейському стандарті EN 301 549. Після ухвалення розробленої Постанови Кабінетом Міністрів України всі органи виконавчої влади будуть зобов’язані дотримуватися його вимог. А для того, щоб полегшити їх виконання вітчизняним розробникам, Мінцифри та ПРООН в Україні ініціювали перший офіційний переклад українською мовою міжнародних настанов з вебдоступності WCAG, які лягли в основу нового держстандарту.
У часи війни питання вебдоступності та забезпечення безбар’єрного доступу до інформації та електронних послуг для усіх громадян набуло особливої актуальності, зазначив заступник начальника Полтавської ОВА Ігор Панченко, відкриваючи тренінг.
«Багато наших захисників і захисниць отримують поранення, тож зараз наше завдання – зробити максимально доступний вебконтент та послуги державних органів для усіх людей, зокрема й тих, які мають інвалідність, – сказав Ігор Панченко. – Вебдоступність – це не лише технічні вимоги, а й рекомендації щодо оформлення та подачі інформації, яка публікується на державних ресурсах. Тренінг покликаний надати саме ці навики і знання для державних службовців, аби доступ до контенту й електронних послуг, якими вони опікуються, мали всі громадяни».
Захід реалізували за підтримки ПРООН в Україні в партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України за фінансової підтримки Японії у межах «Проєкту підтримки Дія», що Програма розвитку ООН в Україні реалізовує за фінансування Швеції.
Раніше у лютому цього року Мінцифри та ПРООН в Україні за фінансової підтримки Швеції розробили тематичний освітній серіал «Вебдоступність» для порталу Дія.Освіта. У короткій і цікавій формі він викладає всі основи цього поняття та рекомендації з усунення типових цифрових бар’єрів. Курс ліг в основу створеного згодом «Короткого посібника з вебдоступності», що вмістив усі інструкції у текстові й формі.
Подібні тренінги також провели для державних службовців центральних органів виконавчої влади. З їхніми записами можна ознайомитися на YouTube-каналі ПРООН в Україні.
За інформацією Полтавської ОВА
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
08:44, 20 грудня
12:07, 21 грудня
08:45, 17 грудня
live comments feed...