14:30, 22 червня 2023 р.
Надійне джерело
У Полтавському обласному онкодиспансері з’явився надсучасний лінійний прискорювач за майже 60 млн грн (ФОТО, ВІДЕО)
22 червня в Полтавському обласному клінічному онкологічному диспансері представили сучасний американський лінійний прискорювач марки Halcyon, а також комп’ютерний томограф, вироблений компанією Simens. Це обладнання, яке коштує бизько 80 млн грн, здатне лікувати рак без високого радіоактивного опромінення. Пацієнтів обіцяють лікувати цілком безкоштовно. Фото медичного обладнання зробили журналісти 0532.ua.
Це обладнання закупили ще наприкінці 2020 року за 59,5 млн грн у межах стратегії розвитку медицини в Полтавській області. 25 мільйонів гривень виділили субвенціями з державного бюджету, іншу частину покрили коштом обласного бюджету, зокрема і 20 млн на КТ. Вже наступного року апарат привезли в Полтаву, але приміщення ще не було підготовлене, тож розпочали внутрішній ремонт.
«Процес ремонту був складний, тому що розпочалася війна. Нарешті в цьому році закінчилися всі ремонті роботи. Зараз ми отримуємо всі необхідні документи для того, щоб проводити лікування. Ще необхідно буде провести дослідження. По термінах — це від місяця до двох. Ми вважаємо, що система запрацює протягом цього літа», — заявив очільник Полтавської ОВА Дмитро Лунін.
Раніше в цьому приміщенні знаходився старий апарат, який зараз перенесли в іншу кімнату. Його демонтаж був досить складний, адже цей процес проводили за всіма правилами безпеки.
«Старий апарат у собі мав джерело іонізуючого опромінення. Ми не просто мали дістати це джерело та виключити апарат із розетки й здати його на металобрухт. На справді це дуже ретельна справа, яка зайняла в нас близько трьох місяців. Крім цього, приміщення будувалося в 80-х роках під те обладнання. Нам довелося змінити вентиляцію, електрику, навіть товщину стін і стелі », — розповів Орест Вовк, директор Полтавського обласного онкодиспансеру.
Основною перевагою лінійних прискорювачів над гамма-терапевтичними апаратами, які застосовуються у променевій терапії, є відсутність радіоактивного джерела. Завдяки сучасній конструкції та програмному забезпеченню, лікарі можуть направити на злоякісну пухлину максимальну дозу опромінення, чим мінімізують вплив радіації на пацієнта.
«Такий ефект досягається за допомогою створення об’ємної 3D-моделі пухлини та оточуючих пухлину органів, навколишніх тканин, і з урахуванням чіткої геометрії пухлинного осередку. Це відбувається за допомогою комп’ютерного томографа, який працює спільно із лінійним прискорювачем. На одну процедуру опромінення буде задіяно мінімум 4-5 фахівців», — пояснює Людмила Лимар, завідувач відділення з променевої терапії Полтавського обласного онкодиспансеру.
Комп’ютерний томограф Simens визначає, де знаходиться пухлина, а лінійний прискорювач від Varian Medical Systems (США) вже проводить лікування пацієнта. За рік Полтавський обласний онкодиспансер зможе безоплатно лікувати на новому обладнанні близько 800 пацієнтів. Щоденно лікування отримати зможуть 75 пацієнтів, каже Людмила Лимар.
Загалом на обліку з онкологічними хворобами в Полтавській області знаходиться 45 тисяч людей. Цьогоріч на облік стали ще 5500 пацієнтів. Кожного року кількість людей з онкологією на Полтавщині в середньому збільшується на 5000 осіб.
Також Полтавський обласний онкодиспансер сподівається отримати фінансову підтримку від держави на купівлю ще одного лінійного прискорювача, але як швидко вдасться отримати нове обладнання влада та лікарі поки не готові прогнозувати.
Нагадаємо, Інститут раку надаватиме українцям безоплатні послуги за Програмою медичних гарантій.
Стежте за усіма актуальними новинами у нашому Telegram.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
16:11, 16 жовтня
live comments feed...