19:35, 20 червня 2023 р.
Надійне джерело
21 червня – Міжнародний день скейтбордингу: юні полтавські скейтери розповіли про життя в екстремальному спорті та показали трюки різної складності
21 червня в усьому світі відзначається Міжнародний день скейтбордингу. Перший аналог сьогоднішнього скейтборду з’явився в США у 1958 році. Дошка була прямокутної форми і слабо нагадувала нинішні моделі. Потім Річард Стівенсон придумав приробити до дошки «хвіст» і загнути його вгору. У такому вигляді скейтборд дожив до наших днів. Людину, яка займається скейтбордингом, називають скейтбордистом або скейтером. Сьогодні катання на скейтборді популярне у всьому світі, як у дітей, так і у дорослих.
Скейтбординг відносять до екстремальних видів спорту, адже деякі трюки можуть бути навіть небезпечними. Саме свято започаткували у 2004 році. Його ініціаторами стали американські скейтери, які вперше провели такий день на Західному узбережжі США. І в тому ж році Міжнародна Асоціація Скейтборд Компаній оголосила 21 червня Днем скейтбордингу (Go Skateboarding Day). З того дня це свято відзначається кожного року.
В Україні час від часу проводять фестивалі для скейтбордистів. Один з них - Double Triple Summer Fest, який тривав у Києві в серпні 2021 року. У районі Арки дружби народів у центрі Києва збиралися скейтери з усього світу, щоб продемонструвати свої вміння на дошці.
У Полтаві скейтбордистів можна частіше за все зустріти в імпровізованих скейт-парках неподалік від меморіалу "Вічного вогню", в парку Незалежності або поблизу наукової бібліотеки. Утім переважну більшість скейтерів ви побачите все ж в першому полтавському скейт-парку за адресою вул. Героїв Сталінграда, 1-В, біля Сонячного годинника. Він знаходиться фактично на стику трьох великих «спальних» мікрорайонів – Сади-1, Сади-2 та Алмазний. Облаштували парк за сприянням міської ради у 2020 році. Діти та дорослі, які володіють дерев’яною декою, в цьому місці відточують свої вміння, вчать нові трюки та розвиваються в своєму напрямку.
Саме тут 21 червня о 10:00 розпочнуться змагання зі скейтбордингу. Згодом скейтери поїдуть на інші локації до імпровізованих скейт-парків: "Злато місто", театр Гоголя та наукова бібліотека.
Сьогодні ми поспілкувалися з підлітками, які активно готуються до цих змагань, відточуючи свої здібності на скейтах поблизу театру Гоголя. Юні скейтери виконували різноманітні трюки. Чому саме обрали дерев'яну деку на чьотирьох колесах розповіли журналістам 0532ua.
Ярослав, 13 років
Спочатку хлопець думав опанувати їзду на самокаті, але потім зрозумів, що скейт надихає значно більше. Ярослав говорить, що все розпочалося з одного каналу на ютубі, який почав дивитися під час карантину.
«Переглядав різні відео про скейтбордистів, які відточують свої вміння на дошці. Власне, їхні трюки мені сподобалися, бо деякі з них хотів відтворити», - зізнається Ярослав.
Згодом хлопцю подарували скейт. На ньому він відточував свої вміння та намагався для власного задоволення виконувати вивчені трюки.
«Вчимося самостійно, але якщо є якісь запитання, то час від часу звертаємося до більш досвідчених скейтерів», - говорить Ярослав.
Він додає, що вже другий рік займається скейтбордингом.
Під час виконання деяких трюків досить часто падав та отримував незначні поранення, але все одно підіймався з колін та продовжував тренуватися, щоб вийти на новий рівень.
Радомир, 13 років
Вже другий рік займається скейтбордингом. Почав цікавитися скейтами ще в дитинстві.
«Через деякий час батько придбав мені скейт, але він зламався вже через два тижні після використання», - з гумором розповідає Радомир.
Зрештою, дошку змінили й хлопець продовжив виконувати трюки різної тяжкості.
«Взуття тільки постійно треба змінювати, адже в процесі тренувань зазвичай псується», - наголошує Радомир.
Ціни на скейти
Журналісти 0532ua в деяких спортивних магазинах міста з’ясували, за якою ціною люди можуть придбати дошку для катання, яка є головним атрибутом сучасного скейтера.
В магазині «Sport Smile», що розташований в переході «Злато місто», можна побачити скейти, які знаходяться разом з іншими спортивними товарами. Зрештою, ціни коливаються від 1100 до 2990 гривень. Все залежить від бренду та якості товару.
Також ми поцікавилися скільки коштують дитячі скейти в крамниці спортивних товарів і аксесуарів "Динамо", що знаходиться за адресою вулиця Дмитра Коряка, 2А. Як з’ясувалося, найдешевший скейт коштує 970 гривень, а найдорожчий можна придбати за ціною 1070 гривень. Вартість залежить насамперед від дизайну та якості товару.
Нагадаємо, що у Полтаві відкрили перший скейт-парк.
Стежте за усіма новинами у нашому Telegram.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
12:12
Спецтема
Оголошення
10:14, 12 грудня
22
09:17, 11 грудня
12:54, 16 грудня
12:39, 16 грудня
6
19:02, 18 грудня
live comments feed...