17:00, 26 квітня 2023 р.
Надійне джерело
У Полтаві відкрилась виставка художників-ліквідаторів аварії на ЧАЕС
На території музею-садиби ім. Котляревського пройшло відкриття виставкового проєкту «Світло переможе темряву», присвяченого аварії на Чорнобильський атомній електростанції. Свої художні роботи представили ліквідатори катастрофи на ЧАЕС, а також діти та дорослі.
Стенди з малюнками авторів виставили у дворі музею ім. Котляревського, іншу частину робіт занесли в середину садиби.
Кожного року до дня вшанування пам’яті жертв трагедії на ЧАЕС тут проходять заходи. В цей раз вирішили зробити виставковий проєкт, але до нього заздалегідь майже не готувались, розповідає Марина Голубнича, організаторка заходу та завідувачка філіалу полтавського літературно-меморіального музею ім. Котляревського.
- Коли ми готували цей проєкт, ми сподівалися на зовсім не велику аудиторію, яка до нас і завітає, і виставить картини, але коли ми почали працювати, до нас долучилася велика кількість дітей та дорослих, які говорять: “Нам це потрібно. Ми хочемо про це говорити”, — пояснює Марина Голубнича.
За словами пані Марини, більша частина робіт присвячена саме 1986 року, коли сталася трагедія, водночас є картини, які нагадують, що в ході російського вторгнення Україна знов зіткнулася з ядерною небезпекою після окупації Запорізької АЕС.
- І є частина робіт, яка має філософське наповнення історичного життя мирного атому, починаючи з нашого українського каганця, свічки, і закінчуючи вже електрикою. Коли почалися відключення електроенергії, ми всі згадали, як жили наші прабабусі без світла, — додає організаторка заходу.
Пані Марина каже, що більшість «чорнобильців» дуже скромні люди, тому їх важко запросити на подібні заходи. Пригадує, що учасників виставки почала потроху збирати через «сарафанне радіо» ще минуло річ, але деякі художники-ліквідатори відправили роботи майже анонімно. На жаль, пояснює Марина Голубнича, чимало творчих ліквідаторів з Полтави вже померло через хвороби, які виникли внаслідок контакту з радіацією.
Серед творчих полтавських ліквідаторів, які прийшли на захід та виступили з промовою - Станіслав Колодій.
Чоловік пригадує, як рівно за рік після аварії на атомній станції, в 1987 році, їхав з побратимами ліквідувати наслідки аварію на енергоблоці. Розповідає, що авто було повністю оброблено марганцівкою, яка викликала сильні подразнення шкіри.
На об’єкті працювали по 4 години. Після місяця роботи, з’явились оніміння кінцівок та пішла кровотеча носом, з того часу він почав постійне лікування, але, на щастя, пан Станіслав, каже, що значно покращив своє здоров’я. Станіслав Колодій закінчив промову авторським віршем.
Подивитись художню виставку, а також поспілкуватися з героями, які ризикували життям задля майбутнього України, можуть всі охочі на території музею-садиби ім. Котляревського. Виставка триватиме до 7 травня.
Нагадаємо, сьогодні – 37 років з моменту аварії на Чорнобильській атомній електростанції, яка стала найбільшою техногенною катастрофою ХХ століття
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
16:11, 16 жовтня
12:37, 6 листопада
1
14:36, 1 листопада
119
15:40, 3 листопада
17
14:35, 1 листопада
live comments feed...