09:30, 11 квітня 2023 р.
Надійне джерело
Полтавські ринки знову майорять штучними квітами. Чому вони небезпечні?
З наближенням свят весняного циклу на ринки Полтави знову повернулися штучні квіти - на жаль, неодмінний атрибут Провідного понеділка, який настане за тиждень по Великодню.
Ціни найрізноманітніші – від 50 гривень за одну штуку, букети від 150 гривень.
Ось вже кілька років нещадну боротьбу ведуть екологи, влада і священники, які закликають відмовитися від цієї похоронної символіки. Втім, традиція прикрашати могили цим ядучо - яскравим різнобарв'ям все таки нездоланна.
У деяких громадах України боротьбу з забороною на використання шутчних квітів на цвинтарях почали серйозну - забороняють їх приносити на могили і продавати. Але у Полтаві віз і нині там.
Тим часом, фахівці "Еколтави" наголошують на небезпеці використання штучних квітів:
Квіти виготовляють із синтетичних пластмас, ниток та паперу оброблених парафіном. Під дією сонячних променів, вони можуть не тільки виділяти неприємний запах і після відвідування кладовищ, може погіршитись самопочуття, а й стати причиною пожежі. Достеменно невідомий склад пластику адже весь ринок квітів імпортується із Китаю й на них відсутні сертифікати.
Штучні квіти КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ спалювати й закопувати!
Під час горіння такі матеріали виділяють небезпечні для здоров’я людини шкідливі речовини – фенол, формальдегід, оксиди азоту та сірки та діоксини.
Ці речовини викликають:
- подразнення слизових оболонок носоглотки, очей;
- посилюють негативний вплив хронічних захворювань;
- провокують виникнення пухлин;
- послаблюють імунітет;
- викликають безпліддя та природжені патології.
В результаті спалювання штучних квітів в радіусі 24 км простежується діоксинове забруднення. Діоксини просочуються в грунт, розповсюджуються у воді, повітрі. Забруднення ґрунту діоксинами призводить до знищення майже всіх живих організмів, що мешкають в ньому, що, у свою чергу, призводить до повної втрати ґрунтом його природних властивостей.
Формальдегід потужний канцероген, який сприяє виникненню онкологічних захворювань, подразнює дихальні шляхи, а у великій концентрації є ядовитим.
Фенол викликає порушення в роботі нервової системи, а оксиди сірки та азоту можуть стати причиною задишки, запалення та набряк легенів.
Штучні квіти не можна і засипати землею, адже термін їх розкладу до 200 років,грунт навколо забруднюється отруйними речовинами. І чим старіше кладовище, тим небезпечнішим є перебування людини на ньому довгий час.
Утилізувати квіти відповідно до вимог також неможливо, оскільки в області немає сміттєпереробного заводу. Тому шкоди від такої “краси” набагато більше, ніж “милування” ними декілька годин під час поминальних днів.
Отож, ще раз подумайте, чи варто купувати сумнівної якості "красу", чи раціонльніше її замінити на живі квіти?
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:01, 23 грудня 2024 р.
16:46, 31 грудня 2024 р.
17
20:12, Сьогодні
live comments feed...