• Головна
  • Коли анестезія для пацієнта має бути безкоштовною?
10:30, 2 березня 2023 р.
Надійне джерело

Коли анестезія для пацієнта має бути безкоштовною?

Коли анестезія для пацієнта має бути безкоштовною?
У медичних закладах, які мають договір із Національною службою здоровʼя України (НСЗУ), анестезія включена в послугу, яка надається і покривається Програмою медичних гарантій. Тобто пацієнт не повинен платити за анестезію. Незалежно від того плановою є операція чи ургентною, а також у разі інших втручань, під час діагностики чи лікування. Заклад має забезпечити необхідні лікарські засоби, які входять до Національного переліку, а також ті, які закуповуються у централізованому порядку коштом інших програм держбюджету.

У межах яких пакетів передбачена безоплатна анестезія?

1. «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах» та «Хірургічні операції дорослим та дітям в умовах стаціонару одного дня» – забезпечення анестезії та анестезіологічного моніторингу під час хірургічних операцій та обстежень.

2. «Медична допомога при пологах» – зниження больових відчуттів у жінки під час пологів, в тому числі епідуральна анестезія, а також анестезія оперативних втручань та післяпологових акушерських процедур. 

3. Своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування включено у пакети: 

  • «Стоматологічна допомога дорослим та дітям»,
  • «Стаціонарна допомога без проведення хірургічних операцій»,
  • «Медична допомога при гострому мозковому інсульті»,
  • «Медична допомога при гострому інфаркті міокарда»,
  • «Стаціонарна психіатрична допомога»,
  • «Стаціонарна паліативна допомога»,
  • «Діагностика та лікування дорослих і дітей із туберкульозом у амбулаторних та стаціонарних умовах».

4.  Оцінювання болю та своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування входить у пакет медичної допомоги новонародженим у складних неонатальних випадках.

5. Знеболення та обов’язкове анестезіологічне забезпечення разом із консультацією лікаря-анестезіолога – під час проведення обстежень для раннього виявлення онкології: езофагогастродуоденоскопія, колоноскопія, гістероскопія, цистоскопія та бронхоскопія.

6. Обов’язкова анестезія під час виконання всіх болісних інвазивних діагностичних процедур передбачена пакетами хімієтерапевтичного та радіологічного лікування дорослих та дітей у стаціонарних та амбулаторних умовах. 

7. А також у пакеті «Лікування та супровід пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями у дорослих та дітей в амбулаторних та стаціонарних умовах».

За матеріалами МОЗ

Читайте також:

Читайте також: Обласний гастроентеролог розповіла, чим небезпечні дієти, скільки разів на день потрібно їсти та чи дійсно шкідливий алкоголь

« Інфаркт значно «помолодшав». Нещодавно нашим пацієнтом був 19 річний юнак» - завідувач відділення інтервенційної радіології КП ПОКЛ Руслан Сакевич

«В хірургію йдуть працювати ентузіасти» - завідувач урологічним відділенням Полтавської обласної лікарні Анатолій Філоненко.

«Пневмонія – хвороба підступна. Її не лікують борсучим жиром, лоєм та шишками сосни» - пульмонолог Неля Моторна.

«Не існує «алергічно небезпечних» продуктів. І не існує «гіпоалергенних» тварин!» - лікар – алерголог Лариса Кулик

" Медичні сестри недооцінені державою, хоча без них не можлива хірургія" - репортаж з операційного блоку Полтавської обласної лікарні

Підписуйтеся на нашу сторінку у мережі Фейсбук

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#медицина #діагностика #лікування
Останні новини
Оголошення
live comments feed...