• Головна
  • Минулого року онкологічні захворювання виявили майже у чотирьох тисяч жителів Полтавської області
12:30, 6 лютого 2023 р.
Надійне джерело

Минулого року онкологічні захворювання виявили майже у чотирьох тисяч жителів Полтавської області

Минулого року онкологічні захворювання виявили майже у чотирьох тисяч жителів Полтавської області

Традиційно у лютому медики проводять просвітницьку роботу щодо боротьби з онкологічними захворюваннями, адже 4 лютого відзначають Всесвітній день боротьби з раком. За даними Міжнародного агентства з вивчення раку, число нових випадків раку в світі в 2020 році досягло 19,3 мільйона, а 10 млн людей померли від цього захворювання. В даний час рак є другою за значенням причиною смерті в світі, причому 70% смертей відбувається в країнах з низьким і середнім рівнем доходу. За оцінками фахівців, до 2040 року число нових випадків онкологічних захворювань зросте на 47% і досягне 28,4 млн. Яка ситуація на Полтавщині ми дізнавалися у головного лікаря Полтавського онкологічного диспансеру Ореста Вовка.

- Оресте Ярославовичу, яку ситуацію станом на сьогодні маємо у нашій області і якою є динаміка у порівнянні з різними роками?

- Станом на перше лютого на диспансерному обліку перебувало 45294 онкологічних хворих, поширеність злоякісних новоутворень на 100 тисяч населення за 2022 рік склала 3373,3; за 2021р. 3241,5; 2020р.- 3101,9 (Україна 2021р.-2784,0).

- Які злоякісні новоутворення є найбільш поширеними?

- З тих, що перебувають на обліку найбільш чисельна група (18,8%) - це пацієнти з немеланомними (переважно неагресивними) злоякісними захворюваннями шкіри. Зауважу також: за 2022 рік на диспансерний облік взято 3993 хворих з вперше в житті встановленим діагнозом злоякісне новоутворення.

- На які різновиди раку частіше хворіють чоловіки, і на які – жінки?

- В структурі захворюваності чоловічого населення перші рангові місця посідають злоякісні новоутворення трахеї, бронхів та легень -16,0%, передміхурової залози -12,5%, ободова кишка – 8,2%, шкіра 8,0%; пряма кишка 7,6%. Серед жіночого населення перші місця займає рак молочної залози 23,6%, шкіри 11,2%, тіла матки – 10,8%, ободової кишки -6,0%, шийка матки 5,8%, яєчники – 5,3%.

- Чи більшим стає ризик захворіти на рак з віком?

- Аналіз по вікових особливостей ураження населення злоякісними новоутвореннями показує зростання їх з віком хворих. Значно збільшується захворюваність населення починаючи з 50-54 років. Найбільш високі показники відмічаються у віці 65-69 років.

Вам необхідно терміново йти на обстеження, якщо у вас є наступні симптоми:

- Втрата ваги (без спеціальних заходів для схуднення) більше 5 кг за відносно короткий проміжок часу.

- Хрипота і кашель. Характерні для цього кашлю риси – тривалість і інтенсивність, а також те, що кашель проявляється в усі пори року.

- Подовгу не зникають гематоми (більше 3-х тижнів).

- міни в травленні (безпричинні зміни роботи кишківника; зміна смаків в їжі).

- Зміни кількості та якості сечовипускання (присутність крові в сечі, поява частого сечовипускання, біль і різі при сечовипусканні, утруднене сечовипускання). Проблема з ковтанням навіть слини, відчуття «грудки в горлі».

- Кров, яку людина раптово виявляє в сечі, в калі, блювотних масах, в слизу, яку людина викашлює – це серйозні симптоми.

- Шкіра. Якщо родимка або родима пляма стали набагато яскравішими, почали збільшуватися в розмірі, тверднуть, на шкірі з’явилися нарости, плями.

- Виразка в порожнині рота, що не загоюється протягом 3-х тижнів.

- Біль, що не проходить в незалежності від її локалізації.

- Підвищена температура тіла 37-37,2 ° С тривалий час.

Читайте також: «Якщо хвороба не минає через три тижні – потрібно подумати про рак»

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Орест Вовк #рак #онкологічні хвороби
Оголошення
live comments feed...