• Головна
  • На Полтавщині працюють над концепцією створення центру, мета якого допомогти евакуйованим українцям адаптуватися до нових реалій життя
10:30, 16 листопада 2022 р.

На Полтавщині працюють над концепцією створення центру, мета якого допомогти евакуйованим українцям адаптуватися до нових реалій життя

На Полтавщині працюють над концепцією створення центру, мета якого допомогти евакуйованим українцям адаптуватися до нових реалій життя

На рівні держави й Уряду перед областями стоїть завдання з відкриття Центрів допомоги врятованим. Це – установи, створені Урядом України, де люди, котрі виїхали з зони активних бойових дій та/або тимчасово окупованих територій, зможуть отримати комплексну соціально-психологічну підтримку в одному місці.

Їхнє функціонування має забезпечити «точку входу» постраждалим до системи комплексної підтримки. Нині в Україні працюють уже 4 такі центри: у Києві, Запоріжжі, Дніпрі та Львові.

Заступник начальника Полтавської ОВА Катерина Рижеченко провела робочу нараду щодо концепції створення Центру допомоги врятованим і на Полтавщині. Участь у ній взяли представники профільних департаментів та служб, Фонду народонаселення ООН в Україні та Урядової уповноваженої з питань гендерної політики.

«На Полтавщині зареєстровано більше 203 тис. переселенців. Найбільше в Полтаві – 60 тис. осіб. На моє переконання, створення такого Центру є нагальним і актуальним. Сподіваюся, що, спираючись на досвід колег із Києва, Запоріжжя, Дніпра, Львова, разом із органами місцевого самоврядування та за сприяння ПОВА, ми реалізуємо цей проєкт», – підкреслила Катерина Рижеченко.

Які послуги у перспективі будуть надаватися в Центрі?

- первинне психологічне консультування для нормалізації психоемоційного стану;

- консультації соціальних працівників щодо прав і наявності підтримки ВПО (гуманітарна допомога,поселення, тощо);

- консультації юристів.

У разі виявлення випадків насильства:

- спеціалізоване соціально-психологічне консультування;

- ведення випадку, коли фахівець самостійно контактує з усіма релевантними надавачами послуг та супроводжує постраждалу особу у процесі отримання допомоги.

У центрі працюватимуть: соціальні працівники, психологи, в тому числі дитячі психологи та психологи для надання спеціалізованої соціально-психологічної допомоги постраждалим, юристи, спеціалісти ведення випадків для надання комплексної спеціалізованої допомоги у випадках насильства, пов’язаного з війною та забезпечення доступу постраждалих до необхідної підтримки.

Уся підтримка буде надаватися за принципами безпечності, конфіденційності, безоплатності та за умови добровільної інформаційної згоди.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава
Оголошення
live comments feed...