12:30, 14 жовтня 2022 р.
Надійне джерело
Вихідні подалі від шумного міста: де в Опішні придбати сувеніри, куди варто сходити та де поїсти і заночувати
Попереду теплі осінні вихідні. Хочеться провести їх цікаво та незабутньо. Пропонуємо поїхати з шумного міста і побути у єднанні з природою.
Неподалік Полтави є маленьке, але досить затишне та відоме не лише в нашій області, а й за її межами, містечко Опішня.
Опішня - це столиця українського гончарства, край, де народилися видатні майстри глиняних шедеврів. Розкішна природа, неповторні ландшафти, архітектурні пам'ятки та неповторний колорит: усе це про Опішню.
Розповідаємо, де обов'язково треба побувати, що скуштувати, де можна купити сувеніри і де залишитися на ночівлю.
Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішні.
Музей присвячений тематиці етнічного гончарства – заклад науково-дослідного та культурно-освітнього профілю.
Його головна мета – зберегти та популяризувати історичну спадщину цього ремесла. Музей гончарства в Опішні було відкрито у 1986 р. за сприяння вищого правління УРСР. Зараз його функціонування спрямовано не тільки на збір зразків та формування колекцій, а й на вивчення та відродження гончарства.
Колекція гончарних виробів музею налічує більше 40 тис. екземплярів, які представляють собою, як експонати традиційних осередків, так і вироби майстрів художньої кераміки. Фонд гончарних одиниць постійно поповнюється. Особливу цінність несуть унікальні миски, зібрані в різних областях.
Сторожова вежа
Споруджена 2021 року на одній з найвищих точок Полтавщини (202,2 м над рівнем моря) як реконструкція вежі козацької фортеці початку ХVІІІ століття висотою 12 м. Неподалік містяться унікальні об’єкти – городище скіфського часу та доби середньовіччя.
Із І тисячоліття до нової ери до ХІІІ століття нашої ери цими землями проходили скіфи, сармати, готи, гуни, авари, печеніги, половці та татари, котрих приваблювали місцеві природні багатства. Орди кочівників постійно намагалися підкорити або, принаймні, пограбувати наш край. Археологи стверджують, що в скіфську добу городище біля сучасної Опішні було форпостом, першою лінією оборони перед найбільшим тогочасним містом, що звалося Гелон (сучасна назва пам’ятки – Більське городище).
1943-го року під час визволення Опішні від нацистської окупації тут відбувалися кровопролитні бої. Адже німецьке командування намагалося будь-якою ціною втриматися і зберегти контроль над Полтавським шляхом. Використовуючи вигідне положення даної місцевості, її було перетворено на потужний оборонний рубіж.
Із вежі відкриваються мальовничі краєвиди на землі Опішнянської громади. Місцеві називають це місце місцем сили.
Придбати сувеніри та вироби справжніх опішнянських гончарів можна на риночку поблизу автостанції.
Смачно поїсти та залишитись на ночівлю можна у відомому в Опішні ресторанно - готельному коплексі “Файне”.
Комплекс знаходиться за адресою вулиця Панаса Мирного, 47(також неподалік автостанції). В ресторані смачна та різноманітна кухня на будь-який смак: від шашлику до смачненьких десертів.
Особливою популярністю тут користується піца та суші.
Особиста рекомендація авторки матеріалу: спробуйте борщ та галушки з куркою.
В готелі “Файне” вам готові запропонувати номера з усіма зручностями.
Ціни стартують від 700 грн за добу.
Гарних вихідних в Опішні!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:09
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:01, 23 грудня 2024 р.
live comments feed...