19:32, 13 жовтня 2022 р.
Надійне джерело
Сьогодні – Всесвітній день зору. Поради лікаря
Очима ми сприймаємо приблизно 90% інформації з зовнішнього світу. Завдяки зоровим органам ми бачимо, що відбувається навколо нас, можемо накопичити певний багаж знань, осмислити ту чи іншу ситуацію.
Зір – це дивовижний дар, який кожна людина повинна цінувати і берегти!Однак зараз нашим очам важко пристосуватися і сприймати величезну кількість інформації, що надходить із різних джерел. Вже сьогодні понад 500 мільйонів людей на планеті скаржаться на погану якість зору і проблеми з очима. Як зберегти зір? Про це у розповіді
Людмили Строніної, лікаря – офтальмолога КНП «Кобеляцька міська лікарня»
Регулярно відвідуйте офтальмолога
Ходити на прийом до лікаря-окуліста раз на півроку – обов'язкова процедура. По-перше, це допоможе впевнитися, що ваш зір не погіршується. По-друге, чимало захворювань зору, наприклад, глаукома, діабетична ретинопатія (пошкодження сітківки ока внаслідок цукрового діабету) можуть не мати симптомів на перших порах. Виявити ці небезпечні для вашого зору захворювання можна під час профілактичного огляду.
Відмовтеся від куріння
Всім нам відомо, що курити – здоров'ю шкодити. Токсичні речовини, які вдихають з димом цигарок, згубно впливають на легені, серцево-судинну систему. А ще куріння значно підвищує внутрішньоочний тиск, пошкоджує зоровий нерв і сітківку. Це негативно відображається на якості зору і може привести до серйозних очних захворювань.
Слідкуйте за освітленням приміщення
Проводячи час на роботі чи вдома, ви повинні стежити за якістю освітлення. Занадто яскраве або тьмяне освітлення перенапружує очі, через що вони швидко втомлюються і втрачають гостроту зору. Ідеальний варіант – вибирати лампи денного освітлення.
Використовуйте сонцезахисні окуляри
Щоб захистити очі від ультрафіолетового випромінювання (сонячні промені), носіть якісну сонцезахисну оптику. Сонцезахисні окуляри потрібні в будь-який сонячний день, не тільки влітку, а й узимку. Адже на яскраве світло, що відбивається від снігу, буває навіть боляче дивитися. Шкідливий вплив сонячного випромінювання накопичується і, через роки або десятиліття може призвести до катаракти. Бережіть свої очі, використовуючи сонцезахисні окуляри.
Повноцінно харчуйтеся
Саме повноцінне харчування дозволяє організму отримати всі необхідні речовини, необхідні нашим очам. Пам'ятайте, що біодобавки та комплекси вітамінів не замінюють повноцінне харчування і здоровий спосіб життя. Наш щоденний раціон впливає на ваш зір. Фахівці радять додати у меню фрукти та овочі, а також рибу, багату омега-3 жирами.
Робіть перерви і частіше моргайте
При постійній роботі за монітором робіть перерви, частіше моргайте. За можливості покидайте приміщення і виходьте на свіже повітря. Так ви швидше розслабите очі від надмірного навантаження. Якщо ви проводите багато часу за комп’ютером або довгий час концентруєтеся на чомусь одному, ваші очі втомлюються. Пропонуємо вправу 20-20-20: кожні 20 хвилин переводьте погляд на 20 метрів вдалину на 20 секунд. Ця коротка вправа допоможе зменшити напругу очей.
Використовуйте зволожуючі краплі
Щоб позбавити очі від сухості, викликаної пристроями для обігріву та охолодження повітря, використовуйте зволожуючі краплі для очей. Сьогодні існують краплі, які можна капати так часто, як це потрібно, без будь-яких обмежень.
Стежте за вагою
Надмірна вага чи ожиріння підвищують ризики розвитку діабету та інших хронічних захворювань, а це може призвести до захворювань очей чи навіть втрати зору.
Дотримуйтеся гігієни
Якщо ви користуєтеся контактними лінзами, завжди ретельно мийте руки перед тим, як одягати чи знімати їх.
Цікаві факти про зір
Очі можуть передавати наші емоції, почуття – це унікальний орган, про який ми мало що знаємо. Навіть вченим, відомо далеко не все. Для вас, 5 фактів про очі, яких ви могли й не знати.
1. А ви знали, що людина в середньому, кліпає 15 разів на хвилину. Адже ви не помічаєте те, що стало для вас звичним. Жінки кліпають вдвічі більше, аніж чоловіки. А от під час сприйняття нової інформації (читання, робота перед монітором, малювання, тощо) частота кліпання, дещо знижується.
2. Фахівці стверджують, що чхати з відкритими очима – неможливо. Якщо ж у вас це виходить, можете подати свою кандидатуру до книги рекордів Гіннеса.
3. Можете уявити, що карі очі насправді блакитні, лише під коричневим пігментом? А це – правда. Існує навіть спеціальна лазерна процедура, що перетворить карий колір очей у блакитний.
4. Наші відбитки пальців, мають всього 40 унікальних характеристик, а сітківка ока – аж 256.
5. Очі мають здатність фокусуватися на 50 речах за секунду.
Не ігноруйте вживання корисних продуктів. Бережіть свій зір, бо завдяки ньому ми можемо бачити прекрасне!
Читайте також: В КП «2-а міська клінічна лікарня ПМР» лікують тяжкі рани за принципами доказової медицини
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:09
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:01, 23 грудня 2024 р.
08:56, Вчора
12
16:58, 13 січня
live comments feed...