12:30, 6 жовтня 2022 р.
Надійне джерело
Де у Полтаві можна безкоштовно пройти обстеження на мамографі?
В Україні триває місячник обізнаності про рак грудей. Обстеження на мамографі - важлива запорука виявлення хвороби на ранній стадії.
Що потрібно знати про мамографію
Мамографія молочних залоз – один із найважливіших рентгенологічних методів, який дозволяє побачити внутрішню структуру молочних залоз і розглянути на знімках ознаки певних захворювань. Особливу цінність становить дослідження при діагностиці раку – з його допомогою можна виявити ознаки онкологічного процесу ще за 1-2 роки до того, як з’являться перші симптоми і розпочати вдале лікування.
Де у Полтаві можна пройти безкоштовні обстеження ?
На базі КП “4-а МКЛ ПМР” вже сім років успішно функціонує кабінет мамографії , який почав працювати одним із перших у Полтаві і по сьогоднішній день обслуговує безкоштовно жінок міста та всіх охочих.
Обстеження проводиться за попереднім записом при наявністю електронного направлення з дотриманням всіх протиепідемічних вимог.
З 2014р. було виконано понад 14000 обстежень внаслідок яких виявлено патологічні зміни з безсиптомним протіканням, пацієнти вчасно були направлені до лікарядля дообстеження та лікування.
В кабінеті виконується як скринінгове так і діагностичне обстеження на високотехнологічній апаратурі, комлекс рентгенівський мамографічнийцифровий. Опис та висновок мамограм здіснюється на протязі 5-10 хв. лікарем-рентгенологом з досвідом роботи понад 14 років. У разі необхідності консультація надається лікарем-мамологом ,який є в штаті лікарні та знаходиться в сусідньому кабінеті.
Телефон реєстратури 095-398-21-77 для попереднього запису та довідок.
Записатися онлайн: https://helsi.me/doctor/2b61c22d-e584-422e-ad78-b1e4d2d03ebc
Також мамограф працює у КП «1-а міська клінічна лікарня Полтавської міської ради»:
Заклад проводить мамографію за Програмою медичних гарантій – безкоштовно. Обстеження проводять висококваліфіковані лікарі на сучасному обладнанні за попереднім записом та за наявності електронного направлення з дотримання всіх протиепідемічних вимог. Додаткова інформація за телефоном 066-081-42-67
КП "2-а міська клінічна лікарня Полтавської міської ради"
Під час огляду у жіночій консультації закладу і підозрі на патологію пацієнток напрявляють на УЗД молочних залоз.
Пацієнток старше сорока років направляють для проходження мамографії в лікувальні заклади, де укладено відповідний пакет з НСЗУ ( це КП «1-а міська клінічна лікарня ПМР» та КП «4-а міська клінічна лікарня ПМР»). Важливо! Для того, аби потрапити на огляд гінеколога вам не потрібне електронне направлення від сімейного лікаря – достатньо зателефонувати до реєстратури і записатися на прийом до гінеколога у зручний для вас час. Телефон для довідок 60-71-79
Загальновідомий факт: чим раніше виявлено хворобу, тим успішніше вона піддається лікуванню.
Тому не нехтуйте здоров'ям!
9 правил проведення мамографії.
1. Мамографічне обстеження слід робити з 7-го по 12-й день (або до початку овуляції) після початку менструації. У цей період мамографія буде більш інформативною та принесе Вам мінімум неприємних відчуттів. При менопаузі день проведення не має значення.
2. Якщо Ви вагітні, годуєте грудьми або маєте імплантати обов’язково повідомте про це лікаря.
3. Лікарю треба показати всі результати попередніх досліджень (якщо вони були), а також направлення від Вашого сімейного лікаря.
4. За 3-4 доби до обстеження, потрібно відмовитися від кофеїну та продуктів з його високим вмістом, від шоколаду та енергетиків. Справа в тому, що ці продукти стимулюють вироблення гормонів, які можуть дати змащену картину на знімку.
5. Заздалегідь зніміть з шиї всі прикраси, надягніть зручний одяг, щоб легко і швидко можна було роздягнутися/одягнутися до поясу.
6. Якщо виникає будь-яка стурбованість – варто розпитати про хід процедури у сімейного лікаря заздалегідь. Важливо пам’ятати, що з’ясовувати деталі безпосередньо в кабінеті мамографії не прийнято – лікар приймає велику кількість людей і не може зайвий раз затримувати чергу.
7. Перед процедурою не бажано наносити на ділянку грудей і пахв косметичні засоби та засоби особистої гігієни – креми, лосьйони, антиперспіранти, дезодоранти і т.д. - вони можуть створити затемнення на плівці і привести до хибного заключення.
8. До виходу з дому варто прийняти теплий душ, не використовуючи засоби по догляду за шкірою.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
live comments feed...