• Головна
  • Основні етапи утеплення металопластикових вікон
Новини компаній
11:00, 22 вересня 2022 р.

Основні етапи утеплення металопластикових вікон

Новини компаній

Для забезпечення комфортного мікроклімату в приміщенні та оптимізації витрат на опалення будинку чи квартири варто встановити вікна з гарними теплозберігаючими характеристиками. Якщо ж заміна дерев'яних вікон на ПВХ вже відбулася, то все одно не слід не брати до уваги питання, що стосуються обслуговування віконних конструкцій. Вона все ж таки має слабкі місця - вони являють собою свого роду "ворота" для витоку теплого повітря за межі житла. У зв'язку із цим питання: "Як утеплити пластикові вікна?" є актуальним всім.

Причини підвищених втрат тепла

Найчастіше піддування відбувається по периметру віконної рами (місцях примикання до неї стін, підвіконь, укосів), у місцях розміщення віконної фурнітури, у місці встановлення гумового ущільнювача і т.д. Причини ж витоку тепла можуть критися в наступному:

  • стався перекіс віконної рами й, відповідно, розгерметизація стиків внаслідок усадки дома. Ця проблема досить популярна серед мешканців новобудов. З цієї причини більшість будівельних компаній рекомендують проводити регулювання через рік-два після здачі будинку в експлуатацію, раніше теж можна, проте є нюанси. Але в такому випадку установку слід довірити виключно професіоналам (це актуально не тільки у разі новобудов);
  • помилки монтажу. На жаль, попри те, що встановлення пластикових вікон сьогодні є актуальне, помилки в роботі трапляються часто. Та й раніше вимоги ДСТУ мало хто виконував;
  • знос ущільнювача на стулках, а також несправність фурнітури на склопакеті;
  • порушення правил експлуатації вікна. Щоб запобігти втраті еластичності ущільнювачем, слід періодично обробляти його гліцерином;
  • спробі заощадити при монтажі Це може бути вибір неякісних ущільнювачів, нехтування вимогою захисту утеплювача і т.д.

Етапи утеплення металопластикових вікон

Якщо з пластикового вікна дме, то на тих, хто прагне комфорту та затишку, чекає наступний алгоритм дій:

  1. Для початку слід оглянути віконний блок щодо видимих ​​пошкоджень. Щоб визначити місце протягу, варто провести долонею (її тильною стороною) по периметру вікна, біля ручки та стулок. Також у цих цілях можна скористатися звичайною запальничкою або сірником - вогонь особливо чутливий до протягу (головне не забувати про запобіжні заходи).
  2. Після цього слід перевірити стан ущільнювача віконних стулок (він повинен перебувати у відповідному пазі, бути еластичним, при стисканні та відпусканні повертатися до своєї первинної форми, не мати тріщин і розривів). Щоб запобігти його передчасному зносу за ним, треба доглядати - змащувати періодично гліцерином, очищати від забруднень і не забувати ставити вікна в зимовий/літній режими. Якщо ситуація запущена та ущільнювач вже постраждав, його слід обов'язково замінити.
  3. Перевірити регулювання запірного механізму. Якщо раптом на цьому етапі стане зрозуміло, що щось не так і регулювання треба все ж таки виконати, то варто подбати про наявність потрібного інструменту. Для регулювання знадобиться шестигранник 4 мм або плоскогубці, залежно від виробника фурнітури та викрутка. Регулювання виконується за допомогою повороту ексцентриків на запірних цапфах (вони розташовані на торці стулки з боку ручки, а також з боку петель, якщо у вікні є опція мікропровітрювання, ці елементи також розміщуються в ножицях механізму зверху). Ексцентрики закручуються за годинниковою стрілкою. Положення ексцентриків наступне: слабкий притиск – ексцентрик направлений у приміщення, сильний притиск – ексцентрик направлений у бік вулиці, стандартний притиск – ексцентрик по центру.
    Якщо ж стулка затирає, то доведеться виконати ще й регулювання петель, для цього в обох петлях розташовані гвинти “вліво-вправо” і додатково в нижній — “вгору-вниз”.Регулювання петель стулок пластикових вікон
  4. Після цього необхідно виконати поклейку енергозберігаючої плівки на вікна. Це чудовий спосіб для тих, хто має склопакети без енергозбереження. Перевірити який склопакет встановлений можна легко і просто, і знадобиться на це лише кілька хвилин. Для цього необхідно піднести полум'я свічки або запальнички на відстань 3-5 см. Якщо серед відбитків буде полум'я, яке відрізняється за відтінком, то у склопакеті є скло з енергозберігаючим напиленням (якщо ні – відповідно склопакет звичайний). 

    Перед тим, як приступити до поклеювання плівки, вікно слід ретельно помити. За правилами клеїться плівка із боку приміщення. При її монтажі слід бути дуже акуратними - важливо розгладжувати її так, щоб не утворювалося жодних бульбашок і складок. Мало того, що ефективність буде нижчою, то ще й зовнішній вигляд буде зіпсований.
  5. Потім варто подбати про утеплення укосів. Для утеплення вікон зовнішнє та внутрішнє утеплення укосів є справді важливим. Для того, щоб зміцнити укоси зовні, їх слід спочатку зачистити від різних забруднень, після - нанести ґрунт і наклеїти жорсткий утеплювач (наприклад, пінопласт), закласти щілини й зашпаклювати поверхню. Для того, щоб утеплити укоси всередині, можна використовувати мінеральну вату, сендвіч панелі й не тільки. Алгоритм дій тут схожий - потрібно зачистити укоси, завдати ґрунту з антигрибковим засобом, після - задекорувати укоси гіпсокартоном або панелями із пластику. 
  6. Утеплення підвіконня. Тут мова йде не тільки про те, щоб забезпечити хороше стикування рами з підвіконням, а й про те, щоб у просторі під ним не було порожнеч (при монтажі варто не "скупитися" на монтажну піну). 

В принципі, утеплити вікна можна самостійно. Однак, якщо все ж таки мають місце серйозні несправності, то швидше за все без фахівця не обійтися. Але не варто економити на ньому, краще звернутися до компанії, яка має бездоганну репутацію та може гарантувати високий рівень надання послуг. Найкраще звертатися до тієї компанії, де вікно було куплено (якщо клієнт був задоволений співпрацею з нею на періоді покупки вікон та в інших випадках). Адже, як правило, на свої роботи компанія, яка має гарну репутацію, дає гарантію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...