10:00, 27 серпня 2022 р.
Надійне джерело
Погруддя Ватутіна ініціюють перенести з Полтави до «Парку радянського періоду»
Регіональний представник Українського інституту національної пам’яті (УІНП) в У Полтавському офісі УІНП запропонували розглянути на засіданні Полтавської міської комісії з питань найменування та перейменування елементів міського середовища та інфраструктури, увічнення пам’яті осіб та подій питання демонтажу та переміщення з публічного простору у музейний пам’ятника-погруддя російському комуністичному військовому злочинцю Ніколаю Ватутіну та схвалити відповідне рішення на засіданні виконкому Полтавської міської ради.
«На базі Путивльського державного історико-культурного заповідника у 2019 році створено «Парк радянського періоду» — перший державний музей в Україні такого типу. У ньому просто неба зібрали численні скульптури комуністичних діячів. Новостворений парк відкрили у Спадщанському лісі, що за 13 км від міста Путивль на Сумщині. Експонати до музею звозять з Сумської, Полтавської та Чернігівської областей. Схожі парки є і в інших європейських країнах. Їхня мета — переосмислення та вивчення історії. Найбільший такий музей серед країн ЄС створили у Литві, де, крім пам’ятників, представлені й інші атрибути, приміром, туристи мають змогу побачити вагон, у якому відправляли людей до комуністичних концтаборів. Другим за величиною в Європі є парк радянської доби в Будапешті, де теж зібрали скульптури радянського періоду», - повідомляється у листі.
Довідково:
Ніколай Ватутін належав до Всеросійської комуністичної партії (більшовиків) з 1921 р. У 1920-21 роках придушував український визвольний рух за незалежність України, зокрема воював проти загонів Армії Української Народної Республіки на Полтавщині. У 1939 році командує Українським фронтом при вторгненні СССР в Польщу, за що отримав Орден Леніна. Злочином проти українського народу є те, що на «звільненій» від німців лівобережній Україні командири частин хапали всіх дітей 16-18 років і без зброї, навіть без військової форми погнали як «гарматне м'ясо» форсувати Дніпро на німецькі кулемети. На місце одних вбитих йшли шеренги нових. На Волині 29 лютого 1944 року червоний російський кат отримав смертельне поранення від захисників України - воїнів УПА.
Після повномасташбного російського вторгнення з ініціативи Полтавського офісу УІНП на Полтавщині стартував процес очищення публічного символьного простору від топонімів та пам’ятників на честь росіянина Ватутіна. У селі Ціпки Краснолуцької територіальної громади Миргородського району демонтовано бюст (на світлині). Сесія Гадяцької міської ради провулку Ватутіна повернула історичну назву «Красногірський», а рішенням Кременчуцької міської ради вулицю Ватутіна перейменовано на честь загиблого при обороні Харкова у червні 2022 року майора Нацгвардії, Героя російсько-української війни за незалежність Ігоря Пугача. Досі у Полтавській області лишається 59 вулиць і провулків, які возвеличують російського злочинця.
У листопаді 2015 року невідомі пошкодили дошку на підніжжі монумента, у червні 2016 року й вересні 2017 року полтавці обливали окупаційний маркер червоною фарбою, 21 липня 2019 року на ньому невідомі патріоти зробили напис «ворог»; у 2020 році Полтавський осередок ГО «Сокіл» зібрав встановлену законодавством потрібну кількість голосів на офіційному сайті Полтавської міської ради під петицією щодо переміщення пам’ятника до музейного простору; у червні цього року прихильники всеукраїнського громадського руху «Декомунізація. Україна» провели громадську акцію «Геть з України, москаль некрасівий!»,вивісивши банер з популярною нині фразою й так привертаючи увагу міської влади до необхідності демонтажу.
Публікація створена за матеріалами Полтавського офісу УІНП
Полтавців та гостей міста запрошують на виставку «Відродимо разом»
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:01, 23 грудня 2024 р.
10:33, 10 січня
10:33, 10 січня
10:33, 10 січня
10:33, 10 січня
live comments feed...