14:30, 28 липня 2022 р.
Надійне джерело
Попит на електрообігрівачі, тверде паливо та буржуйки: як підготуватися до опалювального сезону?
Майбутній опалювальний сезон 2022 – 2023 років буде складним. Про це все більше говорять, складаючи плани на зиму. Як зауважив Президент Володимир Зеленський, це точно буде найскладніший сезон за всі роки незалежності. Ризики, про які попереджають президент та прем'єр-міністр, передусім воєнні. За час війни росіяни знищили сотні об’єктів енергетичної інфраструктури, на відновлення яких знадобиться багато часу і коштів.
Можуть статися і нові руйнування. Росіяни розуміють, що відновлення обʼєктів генерації, газопроводів та ліній електропередач вимагає надлюдських зусиль, а в окремих випадках – взагалі неможливе. Саме тому взимку в окремих регіонах можуть виникнути проблеми з опаленням та електропостачанням.
Директор КП «Черкаситеплокомуненерго» порадив жителям Черкаських багатоповерхівок бути готовими до відсутності теплопостачання в місті взимку і мати можливість виїхати з міста. Про це він повідомив під час прямого ефіру в студії "18000".
« Чи можлива ситуація, що не буде тепла у місті? Так, це можливо. Газ – ключовий елемент. Я би рекомендував, собливо людям старшого віку родинам з маленькими дітьми розглянути варіант тимчасового виїзду у випадку поганої ситуації до родичів у сільській місцевості, де є можливість опалювати житло без газу».
Про перспективи майбутньої зими у інтерв’ю виданню «Лівий берег»розповівВ'ячеслав Чаус , начальник Чернігівської ОВА:
« Треба продумати й місця розташування місць обігріву; робити запаси альтернативного палива, генераторів, обігрівачів та інструкцій з їхньої експлуатації. Серед можливих додаткових заходів – досягнення попередньої домовленості з підприємцями, майстрами, щодо виготовлення так званих «буржуйок» із завчасно заготовлених матеріалів.
Головне ж – спільно з усіма компетентними службами розробляти сценарії роботи за умови пошкодження або руйнування енергетичної інфраструктури. Адже в нас триває війна з дуже підступним і безпринципним супротивником. Ми вже бачили, як б’ють по нафтобазах, тепер обстрілюють залізничну інфраструктуру. Взимку мішенню може стати система теплогенерації. Найбільш вразливими до таких ситуацій є саме міста, адже у сільській місцевості у більшості домівок залишилися грубки, які за гострої потреби можна натопити хоч хмизом».
Ще кілька тижнів тому міський голова Львова – Андрій Садовий – закликав львів’ян самостійно готуватися до зими, закуповуючи все необхідно. Маючи на увазі, вочевидь, електрокаміни, буржуйки та дрова.
Рівняни теж уже кілька тижнів активно скуповують електрокаміни, які не менш активно зростають у ціні, аднями голова воєнної адміністрації Віталій Коваль прямо закликав рівнян купувати ще й дрова:
«Звертаюся до населення: не чекайте осені! За можливості, якнайшвидше купуйте дрова. Нам потрібно підготуватися до зими уже сьогодні», - сказано в його офіційному зверненні.
ЯКА СИТУАЦІЯ У ПОЛТАВІ?
Минулого тижня під час брифінгу міський голова Полтави Олександр Мамай наголосив: «Опалювальний сезон буде важким». Вже створено штаб з підготовки об’єктів житлово – комунального господарства до осінньо – зимового періоду.
«Штаб буде створено для того, аби зосередити максимум наших зусиль для підготовки до опалювального сезону. Передусім, йдеться про заготовку твердого палива . Бо у нас деякі лікарні можуть опалюватися твердим паливом. І тому потрібно забезпечити їх ним завчасно. Чому – зрозуміло. Адже на тверде паливо ростуть і попит і ціна. Не включено, що потрібно буде докупити електрогенератори, можливо, десь поставити електричні котли. Зима для нас буде дуже важкою» - сказав Олександр Мамай.
Крім того, додав, що будуть планувати облаштування місця для обігріву громадян – у школах та інших закладах освіти.
З огляду на ситуацію, українці почали самотужки готуватися до зими. Відтак, різко зріз попит і ціни на дрова, електрообігрівачі, тощо.
Звернулися до відомих у місті торговельних точок.
В ТОВ «Промелектроніка» директор магазину Юрій прокоментував:
« Попит на електрообігрівачі зріс у десятки разів. Зараз у нас в наявності їх немає, і мені навіть складно сказати – коли вони з’являться. Люди придбавають усі різновиди – і масляні і керамічні і всі інші. Що ж до ціни на них, то це буде залежати від багатьох чинників – зокрема, курсу валют. Адже всі обігрівачі – іноземного виробництва за винятком одиниць. Але чи врятують обігрівачі під час опалювального сезону? Чи витримає електромережа такі навантаження? Ми пам’ятаємо ситуацію, коли навпаки, було спекотне літо і всі масово скуповували кондиціонери і тоді були аварії».
У магазині «Кувалда» теж відповіли, що попит на електрообігрівальні прилади зріс у 3-4 рази. А поповнювати асортимент проблематично через певний дефіцит.
Крім того, вже спостерігається ажіотаж щодо придбання твердого палива.
Вже в липні лісгоспи по всій країні відчувають підвищений попит. Люди налякані можливістю залишитись без газу та електрики й самотужки інвестують у дрова, створюють запаси, готуються до зими.
Ціни на дрова ростуть постійно. Ажіотажем вже користуються шахраї. Так, вчора про подібні випадки поінформував Держісгосп.
- Водночас у Полтавському обласному управлінні лісового та мисливського господарства нагадують: реалізація дров паливних, яку здійснюють державні лісогосподарські підприємства, відбувається за чіткою процедурою:
- Слід звернутися до контори лісгоспу або лісництва та написати заяву, у який вказати обсяг. До заяви необхідно додати копію паспорта та ідентифікаційного коду.
- Отримати рахунок на оплату, де вказані всі реквізити підприємства (юридичної особи), з найменуванням продукції, об’ємів, ціни та суми.
- Здійснити оплату можна через термінал у лісництві або у будь-якому відділенні банку, чи Приват 24.
- Після оплати звернутися з квитанцією про оплату повторно у лісництво для відвантаження деревини паливної.
Перелік актуальних цін та контакти відповідальних осіб для купівлі деревини паливної, можна переглянути на офіційному сайті Дежлісгоспу:
https://upravles.gov.ua/press/novini-upravlinnya/1656936919
Якщо ви стали жертвою шахраїв невідкладно інформуйте правоохоронні органи. Будьте обачними та ретельно перевіряйте інформацію в оголошеннях!
А ЩО У ЄВРОПІ?
Європейці теж розуміють, що майбутня зима буде нелегкою, за повідомленнями ЗМІ, там готують місця для обігріву людей. У деяких містах Німеччини організують громадські опалювальні місця для безкоштовного перебування тих, хто на тлі енергокризи не впорається зі зростанням цін на комунальні послуги, повідомляє Bild. Наразі розглядається чотири німецьких міста, де може бути використана інфраструктура, яка задіювалася під час пандемії коронавірусу.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:35
Вчора
12:27
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:01, 23 грудня 2024 р.
08:49, Вчора
10:06, 14 січня
08:56, 17 січня
live comments feed...