• Головна
  • У Полтаві відбувся круглий стіл щодо дерусифікації та декомунізації вулиць і пам’яток міста
16:30, 28 червня 2022 р.
Надійне джерело

У Полтаві відбувся круглий стіл щодо дерусифікації та декомунізації вулиць і пам’яток міста

У Полтаві відбувся круглий стіл щодо дерусифікації та декомунізації вулиць і пам’яток міста

27 червня, поблизу арт-майданчика «Твій простір» відбувся круглий стіл, під час якого обговорили дерусифіквцію та декомунізацію назв полтавських вулиць і пам’яток. На обговоренні були присутні громадські діячі, історики, архітектори та депутати міської ради.

Насправді, у Полтаві понад 20% відсотків вулиць потребують дерусифікації. Хоча, справжню кількість можна буде з’ясувати після засідання топонімічної комісії.

У Полтаві відбувся круглий стіл щодо дерусифікації та декомунізації вулиць і пам’яток міста, фото-1
У Полтаві відбувся круглий стіл щодо дерусифікації та декомунізації вулиць і пам’яток міста, фото-2

Полтавський краєзнавець Леонід Булава зазначив, що при вивченні історичних назв вулиць мікрорайонів міста потрібно звертати особливу увагу на їх походження.

«Потрібно звертати увагу на міфотворчість та творчість полтавців. Одна з вулиць у Полтаві називається Некрасова, але вона названа не на честь російського поета. За часів Тимчасового уряду 1917 року міністром транспорту був Миколи Некрасова, великий популіст. Він пообіцяв багато чого залізничників, які тоді будували залізницю у Полтаві, і вони на честь нього назвали вулицю. Тому, як бачите, немає нічого спільного із російським поетом Миколою Некрасовим», - зазначив краєзнавець.

У Полтаві відбувся круглий стіл щодо дерусифікації та декомунізації вулиць і пам’яток міста, фото-3

І таких випадків буде багато, адже за часів радянського союзу, партія вимагала називати вулиці та пам’ятки на честь власних героїв.

Також було наголошено на показовому прикладі Литви, яка після відмови від всього радянсько, почала відроджувати своє минуле. Про подібні зміни говорили і у Полтаві. Адже до окупації країни радянським союзом, в України було велике минуле. Під час обговорення краєзнавці та історики зазначили, що слід повертати назви та пам’ятки часів козацької, а не імперської доби.

У Полтаві відбувся круглий стіл щодо дерусифікації та декомунізації вулиць і пам’яток міста, фото-4

Проте, найголовніше, щоб у консервативних полтавців відбулася саме ті зміни, які допоможуть назавжди позбавити наше місто від російського минулого.

Нагадаємо, На Полтавщині від початку повномасштабної війни знесли сім пам’ятників діячам Радянського Союзу та Російської Федерації

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #вулиці #назва #дерусифікація #пам'ятки #історія #краєзнавці #комісія #круглий стіл
Оголошення
live comments feed...