19:15, 10 листопада 2021 р.
Кабінет міністрів обмежив дію COVID-сертифікатів про одужання
Новий термін дії КОВІД-сертифіката про одужання складає 105 діб
Зміни, які КМУ вніс 4 листопада до Порядку формування та використання COVID-сертифікатів, на 75 діб скорочують термін дії документу, який надають після одужання. Невакциновані громадяни, перехворівши на коронавірус, мають можливість створити сертифікат на порталі «Дія» або у відповідному застосунку. Обов'язковою умовою для генерації документу є запис лікаря про те, що у пацієнта діагностовано саме КОВІД-19.
Цей запис лікар повинен внести до Електронної системи (ЕСОЗ). Можливість сформувати КОВІД-сертифікат з'являється лише на 15-й день після встановлення відповідного діагнозу, хоча термін дії рахується з моменту діагностування хвороби та складає 105 діб. Портал МЕТА повідомляє, що у попередній редакції термін дії було визначено у 180 діб.
«Дія» генерує сертифікати про одужання як для внутрішнього, так і міжнародного користування. Кожен із документів можна сформувати лише 2 рази протягом календарного року. Сертифікат нового зразку, що підтверджує одужання буде надано тим громадянам, у яких діагноз встановлено лікарем після запуску нового функціоналу. Отриманий документ дає можливість в «червоній» та «жовтій» зоні протягом встановленого терміну реалізувати без обмежень такі дії:
- працювати;
- пересуватись;
- відвідувати заклади.
Окрім цифрової форми, сертифікат буде доступний і на паперовому носії. Особи, які отримали позитивний ПЛР-тест, проте не звернулись до лікаря, щоб той призначив лікування та зробив запис в ЕСОЗ, не зможуть завантажити КОВІД-сертифікат.
Попри спрощену процедуру отримати сертифікат в «Дії» не так просто
Водночас застосунок «Дія» не завжди вдало справляється з генерацією сертифікатів, загальна кількість яких вже складає понад 5 мільйонів. Користувачі скаржаться: попри те, що Мінцифра сповістила про спрощену процедуру отримання сертифікату, впоратись з застосунком можуть не всі. Програма видає помилки, з великим трудом завантажує документи.
В минулий вівторок, 2 листопада в «Дії» стався надзвичайний збій: громадяни не могли увійти до системи, у декого навіть зникли документи. В Мінцифрі пояснили, що це сталось із-за перенавантаження програми. В ніч на 7 листопада, «Дія» припинила роботу у зв'язку з перенесенням даних у новий, більш потужний дата-центр. Голова відомства сподівається, що відтепер система краще справлятиметься з навантаженнями.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
13:05, 29 січня
09:55, 24 січня
12
09:55, 24 січня
22
08:43, Вчора
5
live comments feed...