• Головна
  • «Дитяча хірургія у клініці «Медіон» - це хірургія без страху та болю» - лікар хірург Олександр Максименко
16:00, 22 липня 2021 р.
Надійне джерело

«Дитяча хірургія у клініці «Медіон» - це хірургія без страху та болю» - лікар хірург Олександр Максименко

«Дитяча хірургія у клініці «Медіон» - це хірургія без страху та болю» - лікар хірург Олександр Максименко

Півтора роки тому у клініці «Медіон» відкрили хірургічне відділення для дітей. За цей час консультації отримали більше тисячі юних пацієнтів, з них понад двісті прооперовано. Як лікують малечу у клініці «Медіон» та які методики застосовують нам розповів хірург Олександр Максименко.

ЛАПАРОСКОПІЧНА ХІРУРГІЯ – ЦЕ ХІРУРГІЯ МАЙБУТНЬОГО

Олександр Максименко у 2016 році закінчив УМСА, проходив інтернатуру у Полтавській ДМКЛ, за цей час стажувався у інституті Амосова, Інституті Серця, клініці «Охматдит», у клініці дитячої хірургії та урології у м. Вроцлав (Польща). Після завершення інтернатури працював у Кременчуцькій міській дитячій лікарні, проходив стажування в Єгипті, Південній Африці та Австрії. На його переконання, майбутнє хірургії – безперечно за лапаросокопічним методом.

- В чому головна перевага лапароскопічної хірургії?

- Головна перевага – це мініінвазивність втручань, розрізи не великі, всього лише близько 0, 5 сантиметра, ми чітко все контролюємо і бачимо що робимо, можна оглянути повністю всю черевну порожнину. Відновлювальний період дуже швидкий, наші анестезіологи застосовують сучасне знеболення і пацієнти відновлюються дуже швидко. Дві - чотири години і вже можна ходити. Якщо це планове втручання, то госпіталізація якщо і потрібна, то не більше одного дня. Якщо не буде ускладнень чи супутніх патологій, дитина може бути виписана за кілька годин або за добу на амбулаторне лікування.

- Які патології найчастіше оперують у «Медіоні»?

- Найчастіше це грижі.

- Чому вони з’являються у дітей?

- Це вроджена вада розвитку.

З якими патологіями оперують дітей у «Медіоні»

• грижі передньої черевної стінки (білої лінії живота, пупкова, параумбілікальна);

•пахвинна грижа;

•водянка яєчка;

•кіста яєчка, кіста сім’яного канатика;

• фімоз (рубцеве звуження крайньої плоті);

•варикозне розширення вен сім’яного канатика(варикоцеле);

•гострий апендицит;

•синдактилія;

•полідактилія;

• доброякісні пухлини м’яких тканин (фіброма, атерома, ліпома, лімфома, дермоїдна кіста, епітеліома) різної локалізації;

• синдром набряклої калитки (перекрут яєчка, перекрут привіски яєчка);

• ніготь, який вріс (оніхокриптоз);

• поліп прямої кишки;

• запальні захворювання шкіри та підшкірно жирової тканини (фурункул, пароніхій, панарицій, абсцес, флегмона, гідраденіт, лімфаденіт, мастит).

«Дитяча хірургія у клініці «Медіон» - це хірургія без страху та болю» - лікар хірург Олександр Максименко, фото-1

ЯК ПРОВОДЯТЬ ОПЕРАЦІЇ В «МЕДІОНІ»

За словами Олександра Максименка, головне завдання – аби дитина почувалася якомога комфортніше. Для цього біля маляти постійно перебуває мама. До моменту, коли вводять наркоз – вона поруч з дитиною. І потім, коли пацієнт прокидається – мама теж поруч. «Підтримка рідної людини – теж запорука вдалої операції» - каже Олександр Максименко.

- При такій послідовності дій дитина не стресує, не хвилюється, не боїться. Іноді діти навіть не розуміють, що вже все лишилося позаду. Також на моє переконання, діткам краще застосовувати загальну анестезію – дитина не має «бути присутня» на своїй операції , – впевнений Олександр Максименко.

Також він розповів – іноді лікарі під час операцій одягають костюми казкових героїв. Діти бояться білих халатів. Також, на переконання Олександра, цікавим може бути взуття – це теж відволікає дитину від переживань.

При яких захворюваннях операції роблять мініінвазивним методом:

· вроджений гіпертрофічний пілоростеноз;

· водянка яєчка (гідроцеле);

· крипторхізм («неопущене яєчко», абдомінальна форма);

· гострий апендицит;

· пахвинна грижа;

· варикозне розширення вен сім’яного канатика (варикоцеле);

· гіпергідроз («вологі долоні»);

· діафрагмальна грижа;

· доброякісні пухлини черевної порожнини;

· калькульозний холецистит.

У своїй роботі Олександр Максименко керується досвідом, набутим під час стажування у кращих світових клініках. Каже: поки що передові методики викликають у наших пацієнтів упереджене ставлення. Тим часом звичайні для нас «смугові» операції у цивілізованому світі вже відходять у небуття:

- Там в більшості все також відбувається за допомогою лапороскопії. В нас же часто пацієнти бояться цього методу і вважають, що це якесь зло, адже не знають і не розуміють цього. Уявіть, перша апендектомія лапороскопічно дитині за кордоном була виконана у 1983 році, а в нас лише на початку двотисячних. Грижі ми взагалі оперуємо без розрізів, тільки через пупок вводимо камеру і голочкою закриваємо. Ця методика була винайдена у 2006 році в Польщі, і ми її використовуємо.

ПРОФІЛАКТИКА УРОЛОГІЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ У ДІТЕЙ

- Ви, передусім, лікар – уролог. На що мають звернути увагу батьки, коли у них народжується хлопчик, які ознаки можуть вказати на патологію?

- Зазвичай, батьків турбує, коли у хлопчика відкриється голівка статевого члена. Дитину може оглянути звичайний хірург у поліклініці, до якої ви прикріплені. Зауважу, до трьох років голівка має бути закрита, так має бути і це не патологія. Так задумано природою, аби туди не потрапляла жодна інфекція. Але може бути й пізніше. Навіть у десять років. Я завжди наголошую : шановні батьки, не чіпайте нічого, краще проконсультуйтеся у лікарів. Взагалі всі діти мають бути оглянутими при народженні. Навіть якщо ваш педіатр не звертає уваги на статтеві органи дитини – наполягайте, нехай він огляне їх. Загальна ж ркоменація проста: чистота і гігєнічні процедури. Все просто. І будьте здорові!

Читайте також: "Завдяки "Медіону" лікування безпліддя доступне полтавським пацієнтам" - репродуктолог Ольга Федорова

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Медіон #хірургія #урологія #Олександр Максименко
Оголошення
live comments feed...