08:30, 3 червня 2021 р.
Надійне джерело
У Полтаві відбулося спецпогашення поштової марки, присвяченої Володимиру Колеснікову
Художника Володимир Колеснікова називають класиком двадцять першого сторіччя. Видатний монументаліст, живописець, він вписав унікальну сторінку у історію світового мистецтва. Його життя нерозривно було пов’язано з Полтавою.
Сенсом життя цього митця була творчість, безупинний рух вперед до здолання найвищих вершин. Його спадщина – це понад 30 тисяч творів, виконаних у найрізноманітніших техніках та стилях. Роботи Колеснікова зберігаються у 22 музеях світу та приватних колекціях найрізноманітніших куточків землі. Масштабні за обсягом, бездоганні за виконанням, монументальні і декоративні розписи митця прикрашають численні заклади, установи та підприємства України та Росії. Значна частка мистецького спадку Володимира Колеснікова навічно лишилася в Полтаві. Кожному знайомі створені ним панно у приміщеннях автовокзалу, аеропорту , медичної академії. Щедрим дарунком митця пишається і Полтавський художній музей галерея мистецтв. Тут зберігають 12 робіт майстра.
Він народився у Луцьку, художню освіту здобував у Харкові і Львові, наприкінці 90 х остаточно поселився у Києві. Але саме до Полтави, міста його дитинства і юності, часто приїздив. Саме з Полтавою пов’язував головні етапи творчого сходження, саме на суд полтавців поспішав подати результати найвагоміших звершень. Пошановувачам добре запам’яталися його тематичні виставки різних років, у них він ділився своїми враженнями від численних подорожей.
Володимир Колесніков постійно переймався проблемами буття. Більшість його творів носить символічний характер. Роботи Колесникова – незвичайний спалах енергії, емоцій, занурення у феєричний світ барв та пластики. Особливо багато робіт присвячених танцюристам.
Сьогодні ж з нагоди 70 річниці від дня народження Володимира – Колесникова відбулося спецпогашення ювілейної марки.
« Він залишив слід у житті Полтави і як митець і як громадський діяч. І взагалі, як особистість, яка створювала художню царину Полтави. Його слід у мистецтві Полтави лишився навічно. У нашому місті чотири фрески, які він створив – у аеропорті, Автовокзалі, Медичній академії та інтернаті для дітей сиріт. Він пішов з життя надзвичайно рано, звісно, ще дуже багато міг би зробити для міста і світового мистецтва загалом. Його пам’ятають у всіх куточках світу. За історію музею така подія відбувається втретє. Ми гасили ювілейну марку, присвячену Павлу Горобцю, потім це була марка, присвячена сторічному ювілею нашого музею і зараз – Володимиру Колесникову" - розповіла директорка Полтавського Художнього музею " Галерея мистецтв" Ольга Курчакова.
Нині у Галереї мистецтв проходить виставка робіт Володимира – Колесникова молодшого.
Він також взяв участь у спецпогашенні.
Читайте також: У Полтаві нагородили учасників конкурсу "Журналіст року"
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
09:16, 7 грудня
10:32, 3 грудня
11:21, 5 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
live comments feed...