• Головна
  • Журі архітектурного конкурсу визначили, яким буде пам’ятник Симону Петлюрі у Полтаві
10:30, 2 червня 2021 р.
Надійне джерело

Журі архітектурного конкурсу визначили, яким буде пам’ятник Симону Петлюрі у Полтаві

Журі архітектурного конкурсу визначили, яким буде пам’ятник Симону Петлюрі у Полтаві

Вчора, 1 червня, у Полтаві відбулося друге засідання журі відкритого архітектурного конкурсу на спорудження в м. Полтава пам’ятника українському державному, військовому та політичному діячу Голові Директорії, Головному отаману військ Української Народної Республіки – Симону Петлюрі.

Журі архітектурного конкурсу визначили, яким буде пам’ятник Симону Петлюрі у Полтаві, фото-1

Як зазначає прес-служба Полтавської облдержадміністрації, засідання пройшло у Полтавському краєзнавчому музеї імені В. Кричевського.

«Конкурс було розпочато 20 січня цього року. На конкурс та публічне обговорення представлено 11 конкурсних проєктів. Проєкт за № 573197 був представлений у 4-х варіантах, пропонуючи, крім основної, ще три додаткові пропозиції щодо організації простору площі. Настав важливий момент – процедура закритого конкурсного засідання журі, визначення переможців конкурсу, власників трьох премій, а також конкурсного проєкту, який буде рекомендований до втілення. Я вітаю всіх із цією подією», – зауважила голова журі, заступник голови Полтавської облдержадміністрації Катерина Рижеченко.

Журі архітектурного конкурсу визначили, яким буде пам’ятник Симону Петлюрі у Полтаві, фото-2

Головний архітектор області та заступник голови журі Ірина Особік зауважила, що всі роботи були допущені до конкурсу й відповідали його вимогам. Вони є досить серйозними й сильними за скульптурними та архітектурними рішеннями. Всього на розсуд журі було представлено 11 робіт.

Журі архітектурного конкурсу визначили, яким буде пам’ятник Симону Петлюрі у Полтаві, фото-3

«Друге засідання журі відкритого архітектурного конкурсу – подія важлива і знакова. Хочеться, щоб у Полтаві з’явився пам’ятник, який би слугував дороговказом для нащадків і був гідним постаті державного діяча Симона Петлюри», – сказав заступник голови журі, експерт із меморіалізації, художника Ростислава Лужецький.

Журі архітектурного конкурсу визначили, яким буде пам’ятник Симону Петлюрі у Полтаві, фото-4

«Симон Петлюра – це та постать, якою б гордилося будь-яке місто світу. Встановлення пам’ятнику в Полтаві на його честь має колосальне значення для нашого сьогодення і нащадків. Заповіти Симона Петлюри мають фундаментальну цінність для будівництва суверенної, соборної, сильної України. Радію душею і серцем, що нарешті полтавці дозріли в потребі вшанування свого генія», – сказав громадський і політичний діяч, голова Полтавського обласного об'єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, депутат Полтавської обласної ради VIII скликання, голова постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, цифрового розвитку, інформаційної сфери, зв’язків з громадськістю та дотримання прав учасників АТО Микола Кульчинський.

Журі архітектурного конкурсу визначили, яким буде пам’ятник Симону Петлюрі у Полтаві, фото-5

Засідання журі тривало в закритому режимі. Після обговорення за результатами загального голосування визначено переможців проєкту.

1 місце – одноголосно виборов проєкт №573197 Анатолія Куща та архітекторів Сергія і Михайла Швець-Машкара. Пам’ятник буде із бронзи на гранітному постаменті. На втілення такого проєкту витратять 1,5 мільйонів гривень.

Журі архітектурного конкурсу визначили, яким буде пам’ятник Симону Петлюрі у Полтаві, фото-6

Переможці конкурсу отримають грошові винагороди: 1 премія – 40 тис грн, 2 премія – 20 тис грн, 3 премія – 10 тис грн.

Місця для пам’ятника обрали ще під час першого засідання робочої групи з питань спорудження пам’ятника. Його встановлять справа від ОЦЕВУМу, оскільки це місце пов’язане із Симоном Петлюрою – тут раніше стояв будинок його батьків.

Нагадаємо, раніше У Полтаві оголосили конкурс на спорудження пам’ятника Симону Петлюрі

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пам'ятник #Симон Петлюра #архітектура #Полтава
Оголошення
live comments feed...