18:30, 15 травня 2021 р.
Надійне джерело
У Полтаві небайдужі містяни вийшли на суботник із прибирання Прирічкового парку (ФОТО)
15-го травня у Прирічковому парку Полтави пройшов суботник, організатором якого виступила спільнота із символічною назвою «Прирічковий парк Полтави – набережна Ворскли». Ініціатори акції пропонували містянам долучитися і привести до ладуулюблену паркову зону. Одна із організаторів - Юлія Городчаніна, голова громадської організації «Нова Полтава» та чинна депутатка Полтавської міської ради від «Європейської солідарності» - у спілкуванні із нами нагадала, що подібні суботники традиційно організовують щороку. І пояснила – для чого саме.
-Цей простір має величезний потенціал: сам Прирічковий парк, набережна, поки що, звісно, потенційна. Ми проводимо ці суботники, щоб привчити людей поводитися культурно, відпочиваючи, і для усіх інших створювати простір для комфортного відпочинку. Приходимо, показуємо власним прикладом, наводимо порядок, щоб весь сезон тут відпочивалося комфортно.
Підтримали ініціативу організаторів близько п’ятдесяти полтавців. Прийшли на суботник небайдужі жителі Левади, громадські активісти, колишні та діючі депутати міської ради. Чимало учасників акції взяли із собою дітей.
Найбільшим було представництво громадської організації «Сім доріг».
Один із її волонтерів прийшов на акцію із дружиною та донькою.
-Мене сильно бентежить, що наші люди не піклуються про навколишнє довкілля, тому я приїхав разом зі своєю родиною, щоб навести порядок! –говорить Сергій, волонтер громадської організації «Сім доріг». Чоловік також звернувся до усіх полтавців і попрохав їх прибирати після себе у місцях відпочинку, тоді, власне, подібні суботники стануть непотрібними.
Для одних учасників акції цьогорічне прибирання Прирічкового стало першим, інші виходять на суботники щороку. Один із мешканців Левади, що прийшли на суботник, розповідає нам, що вже п’ятий рік поспіль бере участь у подібних акціях. І додає, що вони несуть не лише екологічну, але й виховну функцію.
-Прирічковий парк – це улюблене місце відпочинку для мешканців Левади та Подолу. Я сам мешкаю на Леваді і ми ходимо на прибирання традиційно вже років п’ять. Ми цими прибираннями показуємо, що мешканці Полтави, Левади, Подолу зацікавлені у цій зеленій зоні. Це – по-перше. А по-друге, такі суботники несуть ще й певну виховну функцію. Ми даємо приклад тим відпочиваючим, які залишають після себе купи пластику, пляшок, а ми після них це все прибираємо. Ми привертаємо їх увагу і показуємо – не треба так робити! - розповідає громадський активіст Юрій Бойко.
Люди, які прийшли на акцію, говорять – хочуть, щоб улюблений парк залишався чистим і у ньому було приємно відпочивати
-Ця паркова зона дуже важлива для мене, для моїх рідних і друзів. Ми любимо тут проводити час. Із дитинства бігали по цим стежкам. Для нас важливо, щоб цей парк залишався чистим, щоб сюди було приємно заходити! – додає Ольга, жителька мікрорайону Левада.
Нагадаємо, що раніше у Прирічковому щосуботи планували проводити акції протесту, щоб зупинити хаотичну забудову парку. Одна із громадських активісток, які виходять до Прирічкового кожної суботи, говорить, що важливо не лише відстоювати майбутнє парку, але і дбати про зелену зону.
-Кожної суботи ми виходимо в підтримку Прирічкового парку. А сьогодні вийшли не лише підтримати, але й прибрати. Я взяла із собою дитину, щоб вона розуміла, як важливо берегти природу і потім не смітила, коли стане дорослою,- пояснює Альона Харченко, мешканка Левади, активістка ГО «Горизонти країни».
Під час суботника полтавці не лише збирали сміття, але й сортували його. Кожному учаснику акції роздали мішки різного кольору: у сині збирали пластик, у білі – скло, у чорні – усе інше сміття.
Пластик та скло потім відвіз на переробку екоактивіст Сергій Антоненко. А решту мішків зі сміттям забрали полтавські комунальники.
Коли громада піклується про парк це, безумовно, добре. Проте, очевидно, що для розчистки та приведення Прирічкового у кращий вигляд потрібні не громадські акції, а і значні кошти, які має вкласти у парк місто. За найбільш оптимістичного сценарію передбачити їх можуть вже у бюджеті на наступний рік.
-Найоптимістичніший сюжет: на найближчій сесії ми затвердимо межі Прирічкового парку, потім розпочнеться конкурс на розробку концепції – як це все має виглядати. Коли визначать переможця цього конкурсу на реалізацію проекту місто має закласти кошти у бюджет на наступний рік, - пояснює Юлія Городчаніна.
Дивіться також сюжет про суботник від журналістів 0532.ua
Нагадаємо, раніше, під час засідання комісії у Подільській районній раді Полтави віповіли на найбільш резонансні питання щодо забудови Прирічкового парку.
Стежити за розвитком подій навколо Прирічкового та найбільш актуальними новинами міста зручніше через нашTelegram
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
17:01, 23 грудня 2024 р.
20:12, 9 січня
08:07, 4 січня
20
16:56, 30 грудня 2024 р.
23:32, Вчора
5
live comments feed...