12:30, 7 травня 2021 р.
Надійне джерело
«Наше головне завдання - здійснювати операції на відкритому серці» - директор кардіоваскулярного центру Костянтин Вакуленко
Як ми вже розповідали, вчора керівництво КП «Полтавський кардіоваскулярний центр Полтавської обласної ради» звітувало про чотири місяці функціонування закладу. Нагадаємо, він був побудований у Полтаві в рамках Президентської кампанії «Велике будівництво» і оснащений найсучаснішою технікою, що дасть змогу лікувати пацієнтів за останніми світовими методиками. З журналістами вчора зустрілися Директор КП «Полтавський обласний клінічний медичний кардіоваскулярний центр Полтавської обласної ради» Костянтин Вакуленко, заступник директора з медичної частини Тетяна Дубровінська, головна медична сестра Вікторія Малюга.
ЗА ЧОТИРИ МІСЯЦІ ПРОЛІКОВАНО ПОНАД 600 ПАЦІЄНТІВ, ВИКОНАНО БІЛЬШЕ 300 ОПЕРАТИВНИХ ВТРУЧАНЬ
Центр почав працювати з 1 січня 2021 року. До того, кардіологічний диспансер розташовувався у старій будівлі, і щороку назрівала проблема малих площ та покращення умов. Нинішні ж умови відповідають усім європейським та світовим стандартам – розповідає директор Костянтин Вакуленко:
« На жаль, поки що карантинні обмеження а відтак і заборона планових госпіталізацій обмежують нашу роботу. Однак термінових, ургентних хворих – із гострою коронарною хворобою, інфарктами міокарда, нестабільною стенокардією, аритміями та станами, що загрожують життю і потребують невідкладного втручання ми приймаємо. За чотири місяці було госпіталізовано і проліковано близько 600 пацієнтів. У нас диспансерно-поліклінічне відділення, відділення функціональної діагностики, відділення порушень серцевого ритму, відділення ішемічної хвороби серця, відділення інтервенційної кардіології з блоком реанімації та інтенсивної терапії з рентген хірургічним блоком. Останнє розташоване на 6 поверсі, саме сюди госпіталізують пацієнтів із невідкладними станами. Ми здійснили близько 300 ангіографічних процедур, зокрема, пролікували близько 200 пацієнтів з інфарктом міокарда. Нинішні метоли роботи скорочують термін перебування у закладі, зменшується летальність».
У ПОЛТАВІ ОДНІ НАЙКРАЩИХ ЕЛЕКТРОФІЗІОЛОІВ В УКРАЇНІ
За словами Костянтина Вакуленка, після закінчення локдауну одразу запрацює і відділення реабілітації (для планових та амбулаторних пацієнтів).
З новацій він також відмітив: якщо раніше порушення серцевого ритму лікували тільки консервативно, терапевтично, тепер перейшли до нових технологій – малої інтервенційної хірургії шляхом радіочастотних абляцій.
«Наші лікарі вже виконують такі втручання самостійно. На певний клас таких операцій ще запрошуються наші вчителі зі столичного інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова. У цьому році проведено 50 таких операцій. Таке втручання триває від 3 до 6 годин. Щоб спеціаліст став за операційний стіл самостійно, готувати його треба не менше 3 років. Відгуки столичних спеціалістів про наших фахівців з електрофізіологічної лабораторії – вони найкращі з нової генерації електрофізіологів в Україні. Допомога в інтервенційній радіології надається в області у нашому центрі та в обласній лікарні. На одній з останніх онлайн-конференцій головний кардіолог МОЗ України окремо виділив дві області – Одеську та Полтавську – у наданні ургентної допомоги при інфаркті міокарда. У нас виконується таких операцій найбільше в Україні. Наша маленька операційна у старому корпусі працювала на пересувному малопотужному ангіографі. Зараз працюємо на стаціонарних машинах – це зовсім інший рівень технологій. Лікарі задоволені. Результати пристойні» - розповів Костянтин Вакуленко.
БЕЗПЕРЕРВНА ДОПОМОГА ПАЦІЄНТАМ З УСІЄЇ ОБЛАСТІ
На лікування у центр можуть потрапити пацієнти з усіх куточків області. Для цього потрібно направлення сімейного лікаря. Найближчим часом повноцінно запрацює сайт, за допомогою якого можна буде записатися на прийом в режимі онлайн. За підрахунками, протягом чотирьох місяців 45% пацієнтів були з сільської місцевості .
Кардіоваскулярний центр так як і відділення інтервенційної радіології є учасниками пограми «Стент для життя». Відтак, стентування ургентних хворих проводиться безкоштовно. Втім, буває не без проблем, каже Костянтин Вакуленко:
« В Україні діє програма і за рахунок центральних державних закупівель ми отримуємо безкоштовно вироби медичного призначення, які спрямовуються винятково на лікування інфаркту міокарда. Але ці поставки, на жаль, нерегулярні, неритмічні й іноді деяких частин цього процесу не вистачає. Щось закуповуємо за обласний бюджет, намагаємося перекрити – зараз вийшли на торги – але буває, що якихось провідників, катетерів не вистачає. А самі стенти (імпортні, якісні, з лікувальним покриттям) надаються зараз безкоштовно. Вартість стента – близько 25 тисяч гривень».
НЕ ВИСТАЧАЄ МЕДСЕСТЕР ТА ЛІКАРІВ
Серед проблем центру – брак кадрів. Проблема, котра набуває в Україні загрозливих масштабів. Особливо лікарні потерпають від нестачі медичних сестер.
« Ми не виняток в Україні. Перш за все не вистачає середнього медичного персоналу. Міграція медсестер значна – не лише за кордон, а й просто з професії. Ця категорія менш вмотивована фахово, кар’єрним ростом – лише матеріальним забезпеченням. Зупинити це можна лише підняттям зарплат. Дефіцитна також професія анестезіолога та його помічника анестезиста, особливо загострився дефіцит у період пандемії» - наголошує Костянтин Вакуленко.
«УМОВИ ЧУДОВІ І ФАХОВІ ЛІКАРІ»
Далі журналісти мали змогу побачити, в яких умовах у центрі перебувають пацієнти. 5-й поверх – відділення ішемічної хвороби серця, що призначене для стаціонарного лікування гострої та хронічної коронарної хвороби, в т. ч. – ускладненого інфаркту міокарда, нестабільної стенокардії, тяжких випадків серцевої недостатності.
Тут палати, розраховані на двох пацієнтів. У кожні палаті – душ і туалет. У приміщеннях завдяки клімат – контролю підтримується постійна температура + 22 градуси. З нами поспілкувався Сергій Карунний. Чоловік потрапив у центр з гострим інфарктом міокарда.
«Пацієнт поступив до нас 14 квітня. Спершу його направили у відділення інтервенційної кардіології з БРІТ (блок реанімації та інтенсивної терапії). Йому встановлено два стенти на тлі гострого інфаркту міокарда. Стан хворого був стабілізований, провели початкову реабілітацію. Тут хворий перебуває для подальшої реабілітації. Зараз він у задовільному стані, вже пройшов п’ятсот метрів» - розказала завідувачка відділенням ішемічної хвороби серця Вікторія Прокопович.
Враженнями про лікування поділився пацієнт:
« Умови, ставлення до людей тут надзвичайно гарні. Навіть не віриться, що у нас на Полтавщині тепер є така лікарня. Тут все для зручності пацієнта, у палаті санвузол. Почуваюся добре» - розповів Сергій Карунний.
« Сьогодні це десята доба, і я зауважу, що раніше такі пацієнти після стентування десь чотирнадцять днів у нас лежали а потім тільки починали рухатися. На сьогодні вже на третю добу пацієнт зміг сідати, себе обслуговувати. Пацієнти працездатного віку після лікування у нас направляються у санаторій «Миргород» на подальшу реабілітацію на 21 день і це все безкоштовно. Тобто, в принципі сьогодні програма реабілітації хворих з гострим інфарктом міокарда у нас безкоштовна. Такі пацієнти перебувають на лікарняному до двох місяців до повного відновлення працездатності» - підсумувала заступник директора з медичної частини Тетяна Дубровінська.
«ГОЛОВНЕ ЗАВДАННЯ, ПРОГРАМА МАКСИМУМ – РОБИТИ ОПЕРАЦІЇ НА ВІДКРИТОМУ СЕРЦІ»
Лікарі центру постійно вдосконалюються фахово, проходять навчання у передових закладах України. Головна мета – почати здійснювати операції на відкритому серці – підкреслює Костянтин Вакуленко.
« Це одне з наших першочергових завдань. Перші кроки вже зроблені. Одна з операційних на 80 відсотків забезпечена необхідною кардіохірургічною апаратурою. Зараз мова йде про підготовку кадрів. Є домовленість про співпрацю з інститутом серцево-судинної хірургії імені Амосова – про приїзд кардіохірургічних бригад. Але доти потрібно підготувати своїх анестезіологів, щоб цих пацієнтів виходжувати».
Телефон реєстратури кардіоваскулярного центру:0 (66) 053 49 91
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:00
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
live comments feed...