09:34, 25 квітня 2013 р.
З початку року на території області зареєстровано 1273 шахрайств
В наш час актуальним для міліції залишається питання протидії шахрайствам. Необізнаність, брак інформації та надмірна довіра штовхає людей на необдумані вчинки – громадяни потрапляють «на гачок» шахраїв, втрачаючи власні кошти.
На прес-конференції в обласному управлінні міліції Микола Михайлик, начальник Управління карного розшуку, Олександр Кравченко, начальник сектору боротьби з кіберзлочинністю УМВС та Юрій Сулаєв, начальник відділу зв’язків з громадськістю, поінформували представників ЗМІ щодо стану протидії та профілактики шахрайствам на Полтавщині.
«З початку року на території області зареєстровано 1273 кримінальних правопорушень за фактами шахрайських дій різного ступеню тяжкості, - повідомив Микола Миколайович, - найбільше шахрайств зареєстровано по місту Полтава – 442, по Кременчуку – 312. Із наведених цифрових показників вбачається, що ласим полем для діяльності шахраїв є густонаселені міста. Серед периферійних районів лідирують Полтавський, Миргородський, Лубенський, м. Комсомольськ, Кобеляцький, Козельщинський.»
За інформацією Миколи Михайлика, із загальної кількості шахрайств не розкритими лишаються 530 фактів, розкритими, відповідно, 742. Найбільша кількість шахрайств – близько 40% скоєна шляхом зловживання довірою громадян (під приводом встановлення пластикових вікон, під виглядом соціальних працівників, злочини скоєні особами інших національностей під приводом гадання, ворожіння, зняття порчі).
Зі слів правоохоронців, у поточному році на території обласного центру в приватному секторі широкого застосування набули шахрайства, скоєні під виглядом надання послуг зі встановлення металопластикових вікон. Вивчена ситуація дала підстави вважати, що всі злочини скоїла одна особа. Правоохоронці негайно перевірили підприємства, що здійснюють посередницьку діяльність по встановленню пластикових вікон, однак проведені заходи позитивного результату не принесли. В ході проведення слідчо-розшукових заходів Управління карного розшуку УМВС та Полтавського міського управління, особу ймовірного злочинця вдалося встановити. Ним виявився 27-річний раніше судимий мешканець міста Полтава. Під час чергової шахрайської «угоди» з жінкою похилого віку на території Київського району він був затриманий. У ході подальшої перевірки встановлено його причетність до більш ніж 50-ти епізодів аналогічних злочинів. Подібні злочини було скоєно і на території м. Кременчука та Кременчуцького району. Завдяки оперативній обізнаності працівників карного розшуку міського управління було затримано місцевого мешканця, на рахунку якого понад 80 епізодів аналогічних шахрайств.
Близько 30 % шахрайств межують з цивільно-правовими відносинами, а це - надання грошей у борг, позики, невиконання зобов’язань по цивільних угодах тощо.
«Прикро, що особи, які стали жертвами шахрайських дій, одразу не звертаються до правоохоронних органів, намагаються самостійно вирішити свої питання, що призводить до втрати часу, прикмет та, найголовніше, предмету злочину – гроші, ювелірні вироби та інше,» - зауважив начальник Управління карного розшуку.
Щодо шахрайств в Інтернет-мережі докладно виступив Олександр Кравченко. Він повідомив, що останнім часом з’явилися нові види шахрайства, скоєні з допомогою засобів зв’язку, пластикових карт та мережі «Інтернет». Кількість таких злочинів складає лише близько 10 % від загалу, однак суттєвими є збитки від такого роду злочинних проявів.
«Є непоодинокі факти шахрайства, коли злочинець телефонує потерпілому та, представившись працівником правоохоронних органів, повідомляє про затримання або нещасний випадок, який трапився з кимось із близьких потерпілого, та вимагає перерахувати визначену суму коштів на вказаний ним рахунок для допомоги або вирішення питання не притягнення його до відповідальності, - розповів Олександр Миколайович. - Хотілося б застерегти громадян завжди проявляти пильність при здійсненні операцій з пластиковими картами: ні в якому разі не повідомляти стороннім особам ПІН-код карти, під час придбання речей через мережу «Інтернет» не користуватись послугами неперевірених сайтів, не перераховувати кошти на рахунки невідомих осіб за сумнівні послуги».
На завершення робочої зустрічі представників медіа з правоохоронцями кожен журналіст мав змогу задати питання. Зокрема, журналістів цікавили реальні приклади з життя, коли люди потрапляти на гачок шахраїв. Юрій Сулаєв, начальник відділу зв’язків з громадськістю УМВС, навів низку фактів ошуканства на Полтавщині та запевнив, що міліція готова протистояти злочинності і для цього створені всі умови, головне щоб громадяни не замовчували інформацію та вчасно зверталися за допомогою.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
22:08, Вчора
10:02, 17 грудня
5
18:27, 17 грудня
5
live comments feed...