• Головна
  • Як працює полтавський онкологічний диспансер в умовах «червоної» зони?
11:30, 20 квітня 2021 р.
Надійне джерело

Як працює полтавський онкологічний диспансер в умовах «червоної» зони?

Як працює полтавський онкологічний диспансер в умовах «червоної» зони?

Від 15 квітня Полтава та область живуть в умовах «червоної» карантинної зони. А з 16 квітня в області оголошено про заборону планової госпіталізації до лікарень. Однак з уточненням: передбачено призупинення планових заходів з госпіталзації до закладів охорони здоров’я, крім наступих:

  • надання медичної допомоги внаслідок ускладненого перебігу вагітності та пологів; - надання медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим;
  • надання паліативної медичної допомоги у стаціонарних умовах;
  • проведення інших невідкладних і термінових заходів з госпіталізації, якщо внаслідок їх перенесення (відтермінування) існує значний ризик для життя та здоров’я людей.

Онкологічний диспансер підпадає під останній пункт. Будь – яке відтермінування необхідних процедур коштуватиме пацієнтам життя. Коментує головний лікар диспансеру Орест Вовк:

Як працює полтавський онкологічний диспансер в умовах «червоної» зони?, фото-1

«Наш заклад працює, ми не припиняли роботу жодного дня. Так, працюємо з суворим дотриманням протиепідемічних вимог та засобів безпеки. Пацієнтам надаємо допомогу у повному обсязі. Операції, променева і хіміотерапії – здійснюємо. На сьогодні стаціонар заповнений на 50%» - каже Орест Вовк.

Водночас зауважує – майже рік існування пандемії, вірогідно, негативно відобразиться на загальній ситуації щодо захворюваності на онкологічні недуги.

«Вже зараз відмічаємо погану тенденцію – люди до нас звертаються, коли хвороба задавнена, на пізніх стадіях. І це не може не турбувати. Наголошую, ми надаємо допомогу усім, хто до нас звертається, і при цьому стаціонар заповнений на 50%. Хтось відтягує візит до лікаря, хтось відтерміновує лікування тощо» - говорить Орест Вовк.

Нагадаємо, щорічно серед населення Полтавської області виявляється до 5 тисяч первинних онкохворих. Протягом минулого року на облік взято 3945 хворих з вперше в житті встановленим діагнозом злоякісне новоутворення. ( Для порівняння у 2019р. їх було 4928; у 2018р.-4927). Захворюваність на злоякісні новоутворення серед усього населення Полтавської області за 2020р. становить 308,9 осіб на 100 тисяч населення.

Минулого року від злоякісних новоутворень – в Україні померли 64 556 осіб.

На Полтавщині за останніми даними, серед чоловіків у лідирують новоутворення трахеї, бронхів та легенів, передміхурової залози, прямої кишки, ободової кишки, шлунку, шкіри.

Серед жінок перші місця посідає рак молочної залози,тіла матки, шкіри, ободової кишки, шийки матки.

Нагадуємо також скринінги при найбільш поширених видах онкології:

– рак легень – флюорографія, комп’ютерна томографія

– рак грудей – мамографія (рекомендується жінкам від 40 років);

– рак шийки матки – цитологічне дослідження – ПАП-тест (жінкам від 21 року);

– колоректальний рак – колоноскопія, аналіз калу на приховану кров, ДНК-тест калу, КТ колонографія (рекомендується від 40 до 75 років);

– рак простати – аналіз крові на простат-специфічний антиген, при потребі МРТ (рекомендується чоловікам від 5о років).

Однак, лікарі наголошують – рак щороку «молодшає» ! Тому потурбуйтеся про себе якомога раніше!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Орест Вовк #онкологічний диспансер #медицина
Оголошення
live comments feed...