• Головна
  • Мгарська обитель увійшла у топ 10 старовинних монастирів України
16:30, 20 квітня 2021 р.
Надійне джерело

Мгарська обитель увійшла у топ 10 старовинних монастирів України

Мгарська обитель увійшла у топ 10 старовинних монастирів України

Православна Україна славна не тільки трьома Лаврами. У різних куточках країни є також віддалені обителі зі своєю багатою історією, наповнені духовною силою і оточені тишею. ТОП 10 націкавіших обителей створило видання « Спілка православних журналістів».

«Можливо, ця добірка надихне когось до корисного для душі паломництва, здатного принести розраду і заспокоєння як і тому, хто подорожує, так і допомогу насельникам монастирів в цей непростий для всіх час» - сказано у повідомленні.

Мгарський монастир посідає у рейтингу почесне 9 місце.

Нагадаємо, початок історії Мгарської обителі датований 1619 роком. Її заснував видатний захисник православ'я Ісайя (Копинський), тогочасний ігумен Густинський і Підгірський на пожертви Раїни Вишневецької, яка після смерті свого чоловіка Михайла отримала у спадщину землі, прилеглі до Лубен. За легендою, на місце заснування майбутнього монастиря Раїні вказали янголи. Про цю знаменну подію навіть згадує у повісті «Близнюки» Тарас Шевченко. Раїна Вишневецька походила зі славетного роду. Достатньо згадати, що вона - двоюрідна сестра святителя Петра Могили. Відома меценатка заснувала аж три православних обителі: Густинську, Латинську ( Підгірську), і Мгарську. Протягом всього свого існування Мгарський монастир грав визначну роль в духовному житті України. Чи не найвизначніша, найзнаменніша сторінка історії Мгарського монастиря пов'язана з видатною особистістю, Цареградським Патріархом Афанасієм (Пателарієм).

Щорічно Мгар відвідують тисячі паломників з усього світу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мгарський монастир #історія #паломники
Оголошення
live comments feed...