• Головна
  • Чим вакцинують людей за кордоном і яку вакцину незабаром привезуть в Україну – розповідаємо полтавцям про щеплення від COVID-19
12:30, 3 лютого 2021 р.
Надійне джерело

Чим вакцинують людей за кордоном і яку вакцину незабаром привезуть в Україну – розповідаємо полтавцям про щеплення від COVID-19

Чим вакцинують людей за кордоном і яку вакцину незабаром привезуть в Україну – розповідаємо полтавцям про щеплення від COVID-19

У Швеції вакцинували короля і королеву. Зараз щеплюють літніх людей та медиків

Полтавець Микола Біляєв, який мешкає у Швеції і раніше повідомляв нам деталі запровадження у країні карантину, розповів нам про те, як і чим щеплюють шведів.

Зокрема повідомив, що щеплення вже зробили 74-річному королю Швеції Карлу  ХVIГуставу та 77-річній королеві Сільвії.

Також у країні масово вакцинують медиків. У першу фазу вакцинації будуть щеплювати медиків, літніх людей, які мешкають у будинках для людей похилого віку, персонал, який за ними доглядає.

Шведські ЗМІ повідомляють, що перші дози вакцини надійшли до Швеції 26-го грудня 2020 року. Для щеплення використовують вакцини Pfizer/BioNTech та Moderna, також чекають на поставку вакцини AstraZeneca. Шведи публікують таблиці із цифрами розподілу вакцини по регіонам країни.

У інформаційних матеріалах для шведів розповідають, що обидві вакцини, які зараз використовують у країні, вводяться у м’яз верхньої частини руки двома дозами з інтервалом не менше трьох тижнів. Повний захист від захворювання досягається через тиждень після введення другої дози. Попереджають також про можливі побічні ефекти у вигляді болючості та почервоніння, а також болі в голові, м’язах та суглобах.

Сам Микола поки що не знає – коли буде вакцинуватися, але прогнозує, що це буде не раніше осені цього року.

-Якщо вакцина відкриватиме для мене "двері" для подорожей світом, і зокрема робитиме поїздки до України простішими, то – ТАК, обов'язково вакцинуюсь. Але читаючи про терміни і враховуючи мій статус тут, то думаю, що це буде можливо зробити не раніше осені цього року, - написав Микола.

У Німеччині обіцяють вакцинувати всіх громадян країни до кінця літа

У Німеччині почали масштабну кампанію із вакцинації 27-го грудня 2020 року. Проте поки що німці за темпами проведення щеплень відстають від США, Ізраїлю та Британії. Це вже стало приводом для критики на адресу канцлера країни Ангели Меркель. Вона у відповідь пообіцяла, що усіх німців зможуть вакцинувати до кінця літа.

-Ми обіцяємо, що до кінця третього кварталу, тобто, до кінця літа, ми запропонуємо зробити щеплення кожному громадянину, і ми обіцянку стримаємо, - повідомила Меркель після зустрічі з представниками фармацевтичних компаній та Єврокомісії.

У німецьких ЗМІ повідомляють, що основні постачальники вакцин – Pfizer, Moderna та AstraZeneca– до 22-го лютого нададуть Німеччині наступні 5 мільйонів доз вакцини.

Полтавець Генріх Пфайфер, який багато років живе у німецькому Штутгарті, розповів нам, що про кампанію зі щеплення чує лише із телебачення. Знає лише, до для вакцинації використовують Biontech/Pfizer і у першу чергу щеплюють медиків та літніх людей у будинках престарілих.

-Коли почнуть загальну вакцинацію, ще навіть не повідомляли, - написав Генріх у спілкуванні із журналістами 0532.ua.

Чим вакцинують людей за кордоном і яку вакцину незабаром привезуть в Україну – розповідаємо полтавцям про щеплення від COVID-19, фото-1

Нагадаємо, раніше Генріх Пфайфер розповідав нам про жорсткий карантин, який запровадили у Німеччині на час новорічних свят.

Україна чекає у лютому на Pfizer-BioNTech та на AstraZeneca упродовж першого півріччя

В Україні кампанію із масового щеплення населення від COVID-19 іще не розпочали, але активно до неї готуються. Наприкінці січня головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко повідомив, що у лютому Україна отримає 117 000 доз м-РНК вакцини американського виробництва від Pfizer-BioNTech.

Чим вакцинують людей за кордоном і яку вакцину незабаром привезуть в Україну – розповідаємо полтавцям про щеплення від COVID-19, фото-2

Її спрямують на вакцинацію працівників лікарень, які надають допомогу хворим на COVID-19. Також Ляшко додав, що в рамках механізму COVAX впродовж першого півріччя Україна зможе отримати від 2,2 до 3,7 мільйонів доз вакцини AstraZeneca/Oxford для проведення наступних етапів кампанії із вакцинації.

На Полтавщині під час першого етапу планують щепити понад 7 тисяч людей

27-го січня під час брифінгу для ЗМІ директор департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак розповів, як проходитиме щеплення від COVID-19 на Полтавщині.

Чим вакцинують людей за кордоном і яку вакцину незабаром привезуть в Україну – розповідаємо полтавцям про щеплення від COVID-19, фото-3

Зокрема, повідомив, що у області створили 11 мобільних бригад, до складу кожної з яких входитимуть лікар, дві медичні сестри та водій. На першому етапі у області планують щепити 7 тисяч 373 особи – медиків, які працюють у закладах, де лікують хворих на COVID-19, працівників лабораторій тощо. Під час другого етапу мають вакцинувати 51 тисячу 895 осіб.При цьому керівник обласного медичного департаменту запевнив, що вакцинація відбуватиметься виключно добровільно – лише за особистої згоди.

Раніше ми провели опитування серед читачів сайту 0532.ua. За його результатами – лише кожен четвертий наш читач готовий вакцинуватися від COVID-19 безкоштовною або платною вакциною.

Чим вакцинують людей за кордоном і яку вакцину незабаром привезуть в Україну – розповідаємо полтавцям про щеплення від COVID-19, фото-4

Нагадаємо, станом на 3 лютого 2021 року за даними системи моніторингу поширення епідемії коронавірусу в Україні виявили 1 мільйон 227 тисяч 164 випадки захворювання на коронавірусну інфекцію COVID-19. Від ускладнень внаслідок хвороби померли 23 тисячі 89 українців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#коронавірус #щеплення #COVID-19 #Україна #Німеччина #Швеція #щеплення #вакцинація
Оголошення
live comments feed...