17:00, 27 січня 2021 р.
Надійне джерело
Полтавцям розповіли, як готуються майбутньої вакцинації від COVID-19
Вакцинація від COVID-19 у світі нині одна з топових тем. У більшості європейських країн вона триває ще з кінця грудня минулого року. За попередніми даними, першим препаратом, який почнуть закупати для цього державним коштом в Україні, буде розробка китайської компанії Sinovac Biotech. Уряд планує придбати 1,9 мільйона доз вакцини, 700 тис доз очікують вже наступного місяця. Також Україна в межах глобальної ініціативи COVAX отримає 8 млн доз вакцини, їх вистачить на щеплення 4 млн осіб, оскільки вакцина має вводитися двічі. За оптимістичним сценарієм, процес мають розпочати у лютому. Йому передує підготовча робота – необхідно продумати логістику, створити мобільні групи та бази даних щодо тих, кого будуть вакцинувати. Як до вакцинації готуються на Полтавщині розповідали сьогодні під час брифінгу департаменту охорони здоров’я.
НА ПОЛТАВЩИНІ ВЖЕ СТВОРИЛИ МОБІЛЬНІ ГРУПИ
Підготовкою до вакцинації Україна займається ще з минулого року. Для цього був створений оперативний штаб при міністерстві охорони здоров’я, є національні координатори, залучені служби МВС, СБУ та інші. Головна мета – охопити щепленням щонайменше 50% населення України протягом 2020 – 2021 років.
«Найперше, що слід було зробити на регіональному рівні – створити мобільні бригади» - інформує директор департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак:
«Ми створили 11 бригад. До складу кожної входитиме один лікар, дві медичні сестри, водій, передбачено також у резерві по одному лікарю та медсестрі. Також є вимога: члени мобільних бригад не мають бути старшими 60 років. Всі мобільні бригади пройдуть навчання» - каже Віктор Лисак.
На першому етапі щеплення у нашій області мають отримати 7 тисяч 373 особи. Хто входить в це число? Всі медики, які працюють в закладах охорони здоров’я, що надають стаціонарну допомогу хворим на коронавірус, працівники лабораторій та інші. На другому етапі мають вакцинувати 51 тисячу 895 осіб. Важливе уточнення: вакцинація буде відбуватися винятково на добровільній основі.
Другий момент, на якому зараз зосереджені медики - це створення логістичного ланцюга. Адже вакцина потребує спеціальних умов зберігання.
« Є чітка інструкція щодо зберігання та транспортування вакцин. На національному рівні аналізується всі наявна техніка та обладнання для цього. Ми маємо забезпечити так званий «холодний» ланцюг. Це логістична схема, за допомогою якої витримується температурний режим. Ми маємо зробити велику кількість щеплень в обмежений період часу» - говорить Віктор Лисак.
Чому час застосування обмежений пояснює спеціаліст Департаменту охорони здоров'я Ігор Перогов:
« Є умова: від центрального складу до пункту вакцинації може пройти не більше двох годин, всього ж вакцинація має бути виконаною за вісім годин. Доставляється вакцина у Бориспіль при -70, розвозиться у пункти по областях у відповідному температурному режимі. З моменту розморозки вакцини є лише п’ять діб до моменту її застосування. Це покладає на нас велику відповідальність».
Якщо не буде витримано температурний режим – вакцина буде зіпсована. На місця її доставлятимуть у спеціальних контейнерах і термосумках, придбаних коштом Світового банку.
ВАКЦИНАЦІЯ ВІД COVID-19 НЕ СТАНЕ НА ЗАВАДІ ІНШИМ ЩЕПЛЕННЯМ
« Вакцинація від коронавірусу проводитиметься паралельно з рутинною вакцинацією проти десяти інфекційних хвороб за графіком, узгодженим із сімейними лікарями - зауважив Ігор Перогов.
Скільки після щеплення «триматиметься» імунітет достеменно поки що не відомо. За попередніми даними – від трьох до шести місяців. Щеплення виконуватимуть безкоштовно.
Читайте також: Полтавський бізнес в умовах локдауну
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...