• Головна
  • Лікарі та священники розповіли полтавцям про користь та шкоду купання на Водохреще
19:30, 18 січня 2021 р.
Надійне джерело

Лікарі та священники розповіли полтавцям про користь та шкоду купання на Водохреще

Лікарі та священники розповіли полтавцям про користь та шкоду купання на Водохреще

Завтра українці зустрічатимуть одне з найбільших свят православного календаря – Водохреще, або Йордана. Неодмінним атрибутом свята є занурення у воду. Зазвичай, на водоймах заздалегідь готують для цього спеціальні місця – рубають ополонку у вигляді хреста, тощо.

Цьогоріч пандемія коронавірусу внесла свої корективи, і всі святкові гуляння біля ополонок відмінили. Втім, це не значить, що наших земляків це зупинить, а отже з ранку ми будемо споглядати свіженькі фото з ополонок у соцмережах.

Але чи не наражають люди себе на небезпеку? Для когось купання у крижаній воді звичне і постійне, втім, таких меншість. Більшість же людей пірнає в ополонку раз на рік.

Лікар – рефлексотерапевт, директор третьої міської лікарні міста Полтави Анатолій Рудич розповів про шкоду і користь зимових купань.

Лікарі та священники розповіли полтавцям про користь та шкоду купання на Водохреще, фото-1

ЙОРДАНСЬКІ КУПАННЯ - НЕ ПАНАЦЕЯ ВІД ХВОРОБ

«Багато людей помилково вважають, що єдине в рік купання на Водохреще принесе їм сили та здоров’я, саме таким є народне повір’я. Адже вважається, що вода під час цього свята набуває якихось магічних властивостей. Але як лікар, мушу попередити: пірнаючи у холодну воду без підготовки, ви наражаєте себе на величезну небезпеку. Подібні процедури – шок для організму. А особливо для тих людей, які мають хронічні захворювання. Тоді для вас йорданська вода принесе не зцілення а загострення хвороб, або ж виникнуть застуди» - розповідає Анатолій Рудич.

Водохреще – зимове свято. А зима традиційний період підйому захворюваності на грип та ГРВІ. Цьогоріч – пандемія коронавірусу. Про це слід пам’ятати, особливо тим, хто вже має певні ознаки нездужання. Якщо у вас нежить, біль у горлі, тощо – для вас ополонка – табу, каже Анатолій Рудич.

« - Перепад температури згубний, і вам може зашкодити. Є також перелік хвороб, коли людям купатися не можна категорично:

  • з хворобами серця і судин;
  • із хронічними захворюваннями сечостатевої, дихальної систем і носоглотки в стані ремісії;
  • з температурою вище 37 градусів за будь-яких обставин;
  • вагітним;
  • з порушеннями роботи ендокринної системи та хворобами щитовидної залози
  • хворим на епілепсію;
  • з будь-якою хворобою у гострому стані;
  • із кон’юктивітом чи глаукомою;
  • із туберкульозом;
  • із цукровим діабетом
Лікарі та священники розповіли полтавцям про користь та шкоду купання на Водохреще, фото-2

ВОДОХРЕЩЕНСЬКІ КУПАННЯ НЕ МАЮТЬ НІЧОГО СПІЛЬНОГО З ЦЕРКОВНИМИ КАНОНАМИ

Більшість обивателів помилково вважає, що пірнання в ополонку є церковним ритуалом. Втім, це зовсім не так. Бо жодна богословська праця не радить цього вірянам. Адже подібні заходи , зазвичай, проходять з буйними веселощами та вживанням алкоголю, що точно не є ознакою воцерковленої людини.

Архиєпископ Харківський і Полтавський Ігор (Ісіченко) в одному з інтерв’ю говорив:

« - Годі й говорити, що хрещенське купання абсолютно суперечить характерові християнського свята. Адже на Богоявлення Церква вшановує акт смирення Божого Сина. Ісус Христос, не маючи жодного гріха, приходить, аби перед усіма скласти символічний акт покаяння: прийняти від Іоана Хрестителя обмивання йорданською водою. Натомість занурення в крижану воду має продемонструвати фізичну силу, витривалість, тілесну привабливість учасника цієї гри. По суті – гри марнославства. А до неї неодноразово додається й споживання оковитої – мовляв, «щоб нагрітися».

Думку архієпископа поділяє і священик Юрій Юрченко:

« – Останнім часом став досить поширеним звичай – купання в хрещенській ополонці після освячення в ній води.

В старій Україні наші благочестиві предки не робили цього. Пращури мали велику побожність, шанували святиню – освячену воду, до того ж мали цноту – роздягатися привселюдно, та ще й на таке свято, вважали за ганьбу та зневагу Господнього дня.

Треба знати свої побожні, правдиві християнські звичаї. Освячена на Водохреща вода зветься “Велика Святиня”. То ж і ставитися до неї слід належним чином. Не варто ганьбити святого празника. Хто ж маючи правдиву пошану до Господа, у святиню – освячену воду, полізе напідпитку чи голяка, чи з реготом і криком, чи заради розваги і пустощів?»

Отож, ви ознайомилися з думками лікаря та священників. Як святкувати Водохреще - вирішувати тільки вам. Головне, знати у всьому міру і пам’ятати правила безпеки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#освячення #вода #церкви
Оголошення
live comments feed...